بيايد كمي واقع بين باشيم؛

آیا ربیعی گزینه مناسبی برای لیگ برتر است؟

  • شناسه خبر: 179258
آیا ربیعی گزینه مناسبی برای لیگ برتر است؟

پس از پایان فصل پرفراز و نشیب لیگ دسته اول فوتبال ایران و صعود تیم مس رفسنجان به لیگ برتر برای اولین بار در تاریخ این باشگاه، رفسنجانی ها خود را برای حضور آبرومندانه در اولین فصل حضور در این رقابت ها آماده می کنند.

خانه » رفسنجان » آیا ربیعی گزینه مناسبی برای لیگ برتر است؟

به گزارش خانه خشتی پس از پایان فصل پرفراز و نشیب لیگ دسته اول فوتبال ایران و صعود تیم مس رفسنجان به لیگ برتر برای اولین بار در تاریخ این باشگاه، رفسنجانی ها خود را برای حضور آبرومندانه در اولین فصل حضور در این رقابت ها آماده می کنند؛ اما اینکه تیم فوتبال و باشگاه مس رفسنجان تا چه اندازه آماده حضور در این رقابتهاست خود جای تامل و سوالات فراوان دارد.

زیرساخت ها و امکانات:

بدون شک رفسنجان از زیرساخت ها و امکانات کافی و حتی لازم برای پذیرایی از تیم ها و نیز بازیکنان لیگ برتری برخوردار نیست! از طرف دیگر آماده شدن ورزشگاه اصلی شهدای مس و یا حتی شماره دو آن برای میزبانی مسی ها در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و صحبت از برگزاری حداقل مسابقات خانگی هفته هایی ابتدایی مس رفسنجان در کرمان و حتی سیرجان است. این موضوع به نوبه خود تداعی کننده خاطرات مس سرچشمه است که می تواند چالشی بزرگ برای مس رفسنجان باشد.

تمرینات و محل اسکان کادرفنی و بازیکنان:

به نظر می رسد به دلیل عدم فراهم بودن امکانات لازم در رفسنجان، تمرینات تیم و اسکان کادرفنی و بازیکنان در تهران باشد، جایی که از هم اکنون با انتقادات برخی از کارشناسان همراه بوده است و با توجه به کنترل سخت مجموعه تیم در تهران و دوری از جو رفسنجان می تواند بسیار مشکل ساز باشد.

بازیکنان لیگ برتری یا لیگ یکی:

به نظر می رسد با توجه به سابقه خوب شرکت ملی صنایع مس ایران و به تبع آن باشگاههای آن در پرداخت ها و تعهدات خود کمتر بازیکنی است که از حضور در جمع تیم های مسی رضایت نداشته باشد و علیرغم عدم حضور نفرات خارجی در فصل پیش رو، به نظر می رسد مسی ها در این مقوله تنها باید با چشمانی باز وارد بازار نقل و انتقالات شوند تا تجربه تلخ برخی از تیم های لیگ یکی تازه صعود کرده به لیگ برتر برای آن ها تکرار نشود و شش دانگ حواس مدیران باشگاه باید به دلال های خوش زبان اطراف تیم های لیگ برتری باشد، جایی که کوچکترین اشتباهی همراه با خسارات زیاد مادی و معنوی خواهد شد.

ربیعی بی تجربه یا سرمربی پرتجربه؟:

نیمه های فصل گذشته بود که مجید زیندینی سرپرست باشگاه مس رفسنجان در روز جشن تولد محمد ربیعی سرمربی مسی ها قرارداد وی را با مبلغی به مراتب بیشتر از لیگ دسته اول برای فصل بعد و حضور آن ها در لیگ برتر تمدید کرد، تصمیمی که برخی معتقدند عجولانه بود و می شد کمی صبور بود، به هر حال محمد ربیعی مربی جوان و جاه طلبی می باشد که چند سالی است در لیگ دسته اول فعالیت می کند اما بدون تعارف باید گفت ربیعی برای حضور در لیگ برتر کار سخت و به مراتب دشواری پیش رو دارد، مثال های متعدی در این زمینه وجود دارد، از جمله احمد سنجری با مس سرچشمه و وینگو بگوویچ با گل گهر سیرجان در استان کرمان، دو مربی ای که در همان هفته های ابتدایی جای خود را به نفرات دیگری دادند، شاید تجربه باشگاه همسایه یعنی گل گهر سیرجان گواه این ادعا باشد، جایی که آنها روز گذشته پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر فوتبال ایران یعنی امیر قلعه نویی را به خدمت گرفتند تا نشان دهند در فصل پیش رو به دنبال فرار از استرس ناشی از سقوط هستند و از فصل سخت گذشته تجارب ارزشمندی کسب کردند، به هرحال بسیاری دراستان و به خصوص رفسنجان معتقدند ربیعی نمی تواند گزینه ایده آلی برای لیگ برتر به همراه مس رفسنجان باشد و خیلی زود جای خود را به نفر دیگری خواهدداد، به هرحال وی در رفسنجان به واسطه روابط بسیار نزدیک خود با برخی از مسئولین و سیاسیون از حمایت ویژه ای برخوردار است که این مهم به نوعی او را از انتقادات محفوظ نگه داشته است.

بودجه و جواهری به نام دکتر سعدمحمدی:

شرکت ملی صنایع مس ایران و در راس آنها دکتر اردشیر سعدمحمدی با حمایت همه جانبه از تمامی تیم های تحت پوشش خودنشان دادند که این شرکت به دنبال موفقیت در همه زمینه ها می باشد که ورزش نیز جزیی از آن است، بدون شک آنچه مشخص می باشداین است که مدیران شرکت مس برای تیم هایشان سنگ تمام می گذارند، مادی و معنوی! فرقی ندارد رفسنجان باشد یا کرمان یا شهربابک و یا حتی سونگون، برای آنها نام مس مهم است. از این رو و با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور و به تبع آن باشگاههای مربوطه، مس رفسنجان اما این دغدغه را نخواهد داشت و از این حیث خیال آنها راحت است. نگاهی به مدیران گذشته شرکت ملی صنایع مس ایران و دیدگاه آنها نسبت به ورزش گواه این ادعا است! به هر حال از نقش پر رنگ دکتر سعدمحمدی و دیگر مدیران مسی از جمله مهندس ضیغمی در موفقیت ورزش مس نمی توان به این راحتی چشم پوشی کرد و به جرات می توان گفت هدف اول آنها در فوتبال موفقیت مس رفسنجان در لیگ برتر می باشد.


هیات مدیره و نیروی انسانی:

اعضای هیات مدیره باشگاه مس رفسنجان آقایان ارسلان، صالحی و زیندینی می باشند، که از جمع آنها مجید زیندینی سرپرستی باشگاه را نیز بر عهده دارد، به نظر می رسد مشغله فراوان زیندینی و حضور همزمان وی در بخش مالی مجتمع مس سرچشمه و باشگاه بر روی کیفیت کار وی در لیگ برتر تاثیر بگذارد، چرا که کار در لیگ یک با لیگ برتر زمین تا آسمان فرق دارد. از طرف دیگرشاید تقویت هیات مدیره که بعضا غیر ورزشی هم می باشند از نکاتی باشد که بتواند به مسی ها کمک کند و باید مدنظر آنها قرار گیرد. نکته مهم دیگر اینکه بدون تعارف نیروی انسانی باشگاه نیازمند تقویت با حضور افراد متعهد و متخصص می باشد، لیگ برتر جایی نیست که برخی از افراد حاضر در باشگاه بتوانند به صورت پاره وقت در آن حضور داشته باشند.آنجا نیاز به تمرکز، تعهد و تخصص دارد.

از تجربیات و گذشته باید درس گرفت:

باشگاه گل گهر سیرجان در بسیاری از زمینه ها شباهت های بسیاری به مس رفسنجان دارد، آنها اما در زمینه هایی بسیار جلوتر از رفسنجانی ها هستند، از جمله در زیرساخت ها، آکادمی و تیم های پایه، پرسنل و نیروی انسانی باشگاه، چارت سازمانی، افراد متعهد و متخصص و حتی اسکلت تیم لیگ یکی خود برای حضور در لیگ برتر، از آن تیم بسیاری در لیگ برتر حضور داشتند! به راستی چند نفر از بازیکنان مس رفسنجان توانایی بازی در لیگ برتر را دارند، نکته قابل تامل اینکه گل گهر با وجود تمامی این مزایا نسبت به مس رفسنجان تا هفته آخر برای بقا در رقابت های لیگ برتر جنگید و تا روز آخر استرس سقوط در کنار آنها بود. باید تعارف و احساسات را کنار بگذاریم و برای حضوری مقتدر در لیگ برتر واقع بین باشیم، تصمیماتی که بعضا این روزها در رفسنجان شنیده می شود به نوعی تکرار قصه تلخ مس سرچشمه را یادآوری می کند، آنچه عیان است رفسنجان آمده است تا بماند نه اینکه مسافری زودهنگام باشد، برای این مهم باید خیلی کارها انجام داد، باید تعارف را کنار گذاشت! باید بازی های سیاسی را کنار گذاشت! باید حمایت ها منطقی و عقلانی باشد! باید همه دست به دست هم دهند! موافقین و مخالفین! باید منطقی بود و نه احساسی! امیدواریم هر اتفاقی که در نهایت رخ می دهد موجبات موفقیت مس رفسنجان را فراهم کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
باشگاه مس رفسنجان ربیعی سرمربی تیم فوتبال باشگاه مس رفسنجان لیگ برتر
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • ali4461

    بنظرم بهترین گزینه برای مس همین ربیعیه چون از دستیاری شروع کرده و خودشو کشیده بالا ،توی سه چهار سال گذشته هم تیماش بهترین بازی رو کردن اگر کسی امسال چند تا بازی مس رو از نزدیک دیده باشه هماهنگی تیم چند لول از بقیه تیما بالاتر بود مطمئناً مس با تقویت وسط زمینش امسال جزو ۱۰تا تیم اول میشه
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان