نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

سهم رفسنجان باید برگردد! / استانداری با چه مجوزی بدون اطلاع مسئولین شهرستان اقدام به تقسیم دارایی های مس سرچشمه کرده است!!!

  • شناسه خبر: 178634
سهم رفسنجان باید برگردد! /  استانداری با چه مجوزی بدون اطلاع مسئولین شهرستان اقدام به تقسیم دارایی های مس سرچشمه کرده است!!!

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم  معدن مس سرچشمه که بدون اطلاع مسئولان شهرستان روز گذشته توسط استانداری تقسیم شده است باید برگردد.

خانه » رفسنجان » سهم رفسنجان باید برگردد! / استانداری با چه مجوزی بدون اطلاع مسئولین شهرستان اقدام به تقسیم دارایی های مس سرچشمه کرده است!!!

به گزارش خانه خشتی؛ روز گذشته بیش از ۸۰ میلیارد تومان از سهم معدن مس سرچشمه در استانداری تقسیم شد در حالیکه هیچ یک از مسئولان رفسنجانی حضور نداشتند و در این بخشش استانداری از کیف خلیفه حتی یک ریال هم از این رقم به رفسنجان که بزرگترین معدن مس خاورمیانه را در خود جای داده است، اختصاص نیافته است.
محمدجواد فدایی استاندار کرمان در گفتگو با خانه خشتی در خصوص تقسیم دارایی های مس سرچشمه در استان بدون حضور مسئولان اظهارکرد: این موضوع مصوبه شورای معادن است و برای استان است، مختص منطقه ی خاصی نیست شورای معادن موردی است که طبق قانون معادن و برنامه ششم برای استان در نظر گرفته است.
وی افزود: یک کارگروهی را شورای معادن تشکیل داده که آن کارگروه تصمیم گرفته است و در خصوص جزییات آن اطلاع ندارم.
فدایی بیان کرد: شرکت مس به طور نسبی به رفسنجان توجه کرده است اخیرا بیمارستان بسیار خوبی در رفسنجان تجهیز و آماده افتتاح کرده است و در بحث کرونا هم مس به بیمارستان های رفسنجان کمک های خوبی کرده است.
استاندار کرمان ادامه داد: صعود تیم فوتبال رفسنجان به لیک برتر هم از دیگر حمایت های مس بوده است، آن چیزی که به رفسنجان اختصاص پیدا می کند جدا از مصوبه شورای معادن است و یک تا دو موارد هم برایتان مثال زدم.
اما حجت الاسلام جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خانه خشتی اظهار کرد: براساس قانون اصلاح قوانین معادن بند ۱۴ تبصره ۶ آمده که ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن می پردازند باید در شهری که معدن در آن واقع شده است خرج شود بر این اساس رفسنجان بیش از ۷۴۰ میلیارد تومان فقط از سرچشمه طلبکار است.
وی افزود: این حقوق دولتی را باید به رفسنجان بپردازند این اختصاص به سرچشمه دارد و معادن دیگری اعم از شن و ماسه یا غیر از معدن مس باشد چه دولتی و چه خصوصی باید این مبلغ را بپردازند متاسفانه شهرهای دیگر چون سیرجان توانسته اند ۹۵ درصد از این پولشان را وصول کنند.
جلالی با اشاره به اینکه در سال گذشته رفسنجان فقط ۳ درصد از این را پول وصول کرده است،گفت: اولین رقمی که مس از حقوق دولتی پرداخته است ۱۸۵ میلیارد تومان است که این مبلع باید در رفسنجان خرج شود متاسفانه این رقم در کرمان بدون اطلاع قبلی به مسئولین و نماینده تقسیم کردند.
نماینده مردم رفسنجان افزود: مال غیر را غاصبانه دارند تقسیم می کنند به چه مجوزی استاندار و دیگران چنین اقدامی را انجام می دهند؟ بیایند توجیه کنند! بیایند قانون نشان دهند! قانون اصلاح بند معادن می گوید در شهری که معدن وجود دارد آن شهری که دودشان را مردمش تحمل می کنند اسیدش بر گلوی مردم می رود آن شهری که آبش را سمی کرده اند آن شهری که جوانانش را بیکار کردند و سرکار نمی برند این معدن مال این است که جبران این کار بچه ها شود.
وی بیان کرد: حداقل اگر تناسبی است باید نسبتش را اعلام کنند، ازهیچ کدام دولتها شهر رفسنجان و انار هیچ بهره ای نبرده است خیرین کاری کرده اند حالا که از معادن می خواهیم چیزی برای رفسنجان اخذ شود کاری انجام شود متاسفانه با این کار مواجه شدیم.
با چه مجوزی استاندار کرمان شهر رفسنجان و انار را شهری برخوردار تعریف کرده اند الان که وضعیت خیرین خوب نیست کمکی نمی شود دولت هم کمک نمی کند سهم معادن هم ببرید دیگر چیزی نمی ماند به نظرم کار درستی نبود نباید تکرار شود و سهم رفسنجان باید برگردد.
وی ادامه داد: با استانداری پیگیر این موضوع خواهم شد تا دست نگه دارند.
مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان نیز با اظهار بی اطلاعی از این موضوع گفت: نه بنده و نه نماینده و هیچ از کدام از مسئولین از این موضوع اطلاع نداشتیم قطعا پیگیر این موضوع خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
مس سرچشمه نماینده مردم رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • هدایی

    متاسفانه تاامروزمسئولین شهراصلاپیگیرمعیشت وحق مسلم مردم رفسنجان ازمس سرچشمه نبودندمسی که ذخایر آب زیر زمینی راآلوده وخشک کرده کشاورزی نابودشده آب شرب آلوده به اسیدوآرسنیک است،هواآلوده است،تایکی دوسال قبل نیروی بومی درسرچشمه جایی نداشت آلان هم ندارد،پیمانکارغیربومی بانیروهاش میادین هم اهمیت نمیدهد،جناب استانداربفرماییدمردم رفسنجان بمیرند،ازکجامخارج زندگیشان راتامین کنند،من ازسال72درشرکتهای پیمانکاری مس مشغول بکارم نه پارتی برای استخدام داشتم،نه بیمه ام درست روشده باوجودپنجاه وخورده ای سال سن 6ماه به هزاربدبختی میرم سرکار،یکسان بیکارم؛؟؟ چکاربایدبکنم؛؟؛؟؟برم دزدی کنم،؟؛؟ی زره ازخدابترسیدوازخشم مردم که آتش زیرخاکستره وهرلحظه احتمال فوران وجوددارد؛؟؛؟

    محمد رضا

    جوانان ما همه بیکارند کسی به فکرشان نیست اقای جلالی هم باید محکم در مقابل این افراد بایستد چون اینها سالهاست دارند میخورند اگر شد که انشاالله میشود واگر نشد رسما نماینده از قوه قضاییه بخواهد عدول کند وحسابرسی کنند بازنشستگان مس حقوقشان حداقل ۹ میلیون به اضافه چیزهای دیگر سهامی در اختیاردارند بالای میلیا رد خواهشا وارد عمل شوید
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان