آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی:

استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است

  • شناسه خبر: 17344
استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است

  رئیس قوه قضاییه گفت: استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است و از شورای نگهبان می‌خواهیم جهات نظارتی خود را تشدید کند. به گزارش خانه خشتی، اداره‌کل روابط‌ عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی تاکید کرد: از این‌که عده‌ای بیگناه در کشوری بر اثر حملات […]

خانه » آخرین اخبار » استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است

 

رئیس قوه قضاییه گفت: استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است و از شورای نگهبان می‌خواهیم جهات نظارتی خود را تشدید کند.

خبرگزاری فارس: استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است

به گزارش خانه خشتی، اداره‌کل روابط‌ عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی تاکید کرد: از این‌که عده‌ای بیگناه در کشوری بر اثر حملات تروریستی کشته بشوند، متاسف هستیم و به عنوان کشوری که سال‌هاست آماج حملات تروریستی بوده، کاملا عمق چنین وقایع ناگواری را درک می‌کنیم و البته در کنار آن، این سوال را از دولتمردان آمریکا می‌پرسیم که آیا ناگوار بودن این‌گونه حملات فقط برای آمریکاست یا کشورها و مردم نقاط دیگر دنیا نیز حق و حقوقی در این زمینه دارند.

رئیس قوه قضاییه سیاست‌های آمریکا درقبال تروریسم را سیاست‌هایی دوگانه و یک بام و دو هوا نامید و با طرح این پرسش که چنین سیاست‌های دوگانه و متناقضی تا کی باید ادامه یابد، به ماهیت گروهک منافقین و برخورد آمریکا و اروپا با شرایط این گروهک اشاره و از آن به عنوان نمونه‌ای از برخوردهای دوگانه غربی‌ها با مساله تروریسم یاد کرد و افزود: متاسفانه منافقین کارنامه بسیار سیاهی دارند؛ در طول سال‌های پس از انقلاب جنایت‌های فراوانی علیه ملت ما داشته‌اند و هزاران نفر از مرد و زن و پیر و جوان این کشور را به خاک و خون کشیده‌اند و عالی‌ترین مسئولان ما را ترور کردند، با این حال با این کارنامه سیاه و خونین اکنون از فهرست سیاه تروریست آمریکا بیرون رفته‌اند و حتی دفترشان در واشنگتن افتتاح شده است.

رئیس دستگاه قضا نمونه‌ای دیگر از رفتارهای دوگانه در موضوع تروریسم را رویکرد غرب و بویژه آمریکا در قبال سوریه اعلام کرد و گفت: ‌در حال حاضر سوریه قربانی واقعی تروریسم است و هر روز در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور و سایر مناطق پرجمعیت آن و در روز روشن، عده زیادی به خاک و خون کشیده می شوند و در عین حال متاسفانه آمریکایی‌ها از این گروه‌های تروریست و معاند حمایت می‌کنند.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با تاکید بر این‌که چنین رفتارهای نامناسب و غیرانسانی در قبال تروریسم و برخورد دوگانه با آن موجب رواج تروریسم خواهد شد، اظهار کرد:‌ اگر بناست تروریسم رواج پیدا کند، قطعا دامن خود غربی‌ها را خواهد گرفت، کما این‌که در افغانستان از گروه تروریستی طالبان حمایت و آنها را مسلح کردند و در نهایت خودشان به تمام معنا گرفتار تروریسم این گروه شدند.

رئیس قوه قضاییه افزود: اگر تروریسم اشکال دارد باید همیشه و در همه‌جا اشکال داشته باشد نه این‌که هرگاه علیه خودشان است، مقابله با تروریسم را بزرگ کنند و هرگاه نیاز دارند از همین گروه‌های تروریستی علیه دیگر کشورها استفاده و از آنها حمایت کنند.

آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود با اشاره به این‌که «گزارش‌هایی مبنی بر سوءاستفاده از امکانات دولتی و بودجه عمومی در اغراض انتخاباتی دریافت کرده‌ایم» افزود: استفاده از امکانات دولتی در اغراض انتخاباتی جرم است و از شورای محترم نگهبان می‌خواهیم جهات نظارتی خود را تشدید کند، هرچند مطمئنیم چنین نظارت‌هایی همچون دوره‌های قبل بخوبی اعمال شده و می‌شود و قوه قضاییه نیز به حسب وظیفه خود حتما فعالیت‌های انتخاباتی را رصد می‌کند.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: متاسفانه پاره‌ای اقدامات که با بودجه‌های دولتی به معنای اعم آن صورت می‌گیرد، رنگ و بوی انتخاباتی دارد.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی افزود: امیدواریم تمام کسانی که به نحوی در معرض کاندیدا شدن هستند و هواداران آنها به این موضوع توجه کنند و از بودجه نهادها و سازمان‌های دولتی و عمومی در انتخابات استفاده نکنند و بدانند هم برخورد نظارتی شورای نگهبان و هم برخورد قوه قضاییه را در پی خواهد داشت.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی در ابتدای این جلسه با تبریک ۲۹ فروردین روز ارتش و نیز دوم اردیبهشت سالروز صدور فرمان تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‌ یکی از علل مهم عزت و اقتدار کشور؛ نیروهای مسلح کشور هستند.

رئیس دستگاه قضا افزود: در طول سال‌های بعد از انقلاب، ارتش و سپاه و نیروهای مسلح، موجب سربلندی و عزت این کشور شدند؛ خصوصا در ایام دفاع مقدس، مجاهدت‌ها و افتخارات نیروهای مسلح بر همه روشن است.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی با اشاره به حمایت‌های حضرت امام (ره) از ارتش در مقابل شیطنت‌های منافقین درخصوص انحلال ارتش، تصریح کرد: حضرت امام (ره) با جدیت در مقابل این توطئه ایستادند و از ارتش حمایت و با درایت خودشان ارتش را به یک نیروی مومن، معتقد و پایبند تبدیل کردند و ارتش مقتدر در طول سالیان سال در کنار سپاه ‌پاسداران انقلاب اسلامی مدافع انقلاب بوده و هستند.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی پیش‌نویس آیین‌نامه نحوه بازرسی، نظارت و ارزشیابی رفتار و عملکرد قضات ادامه یافت.

منبع:فارس

برچسب ها:
آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی: امکانات دولتی انتخابات دولت لاریجانی
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان