امام جمعه کرمان مطرح کرد:

آشوب و شرارت را مردم نمی پذیرند/ ضرورت تبیین منافع کشور برای مردم

  • شناسه خبر: 168609
آشوب و شرارت را مردم نمی پذیرند/ ضرورت تبیین منافع کشور برای مردم

امام جمعه کرمان گفت: در فضای موجود نیاز است که به تبیین درست موضوع بپردازیم و مردم را نسبت به آنچه که به نفع کشور است، روشن کنیم، هرچند مردم خیلی جلوتر هستند.

خانه » سیاسی » آشوب و شرارت را مردم نمی پذیرند/ ضرورت تبیین منافع کشور برای مردم

به گزارش خانه خشتی، حجت الاسلام علیدادی صبح امروز در گردهمایی ائمه جمعه استان که در سالن کنفرانس دفتر امام جمعه رفسنجان برگزار شد اظهار داشت: حق را گفتن ولو به ضرر و حتی نفع ما باشد، امتحان بزرگ الهی است، مسئولان بطور ویژه نقش جدی در حق گویی دارند، همه باید بر مبنای حق و عدالت پیش رویم.

وی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی به یک فرهنگ بایستی بطور جدی توجه شود و تلاش کنیم تا در همه سطوح جامعه ریشه بدواند و آن اینکه باید مراقب باشیم که فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای ما حجت است، این مهم یک بحث دینی و اعتقادی است قبل از آنکه به آن نگاه سیاسی شود.

علیدادی خاطر نشان کرد: ما معتقدیم که ولی فقیه جانشین برحق امام معصوم است و فرمایشات ایشان نیز حجت را بر ما تمام می کند لذا وقتی ایشان در حوزه ای فرماشی دارند نظر ما باید همان نظر رهبری باشد.

وی تصریح کرد: رویه امام عظیم الشان و رهبری انقلاب نشان می‌دهد که در تصمیماتی که منافع ملی در میان است و در چهارچوب قانون انجام می شود، می ایستند و به هیچ وجه عقب نشینی نمی کنند و نمونه های ان اندک نیست.

امام جمعه کرمان به بحث افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: همه اقتصاددانان موضوع سهمیه بندی بنزین و اینکه حفاظت از هدر رفت سرمایه ملی  را تایید می کنند.

وی ادامه داد: وقتی تصمیمی در کشور توسط سران سه قوه و در چهارچوب قانون گرفته شده و پس از ان فرمایشان رهبری معظم را دیدیم، بایستی تابع باشیم.

علیدادی بیان داشت: در فتنه ۸۸ عده ای فکر کردند اگر به خیابان ها بیابند و آشوب کنند، انتخابات باطل می شود و حاضر نشدند در چهارچوب قانون عمل کنند، در حالی که رهبری محکم ایستاد و گفتند از تصمیم ملی که در چهارچوب قانون بوده است کوتاه نمی آیند.

وی افزود: همان زمان تعدادی قانع نشدند و دست به اغتشاش زدند و چه آسیب هایی متوجه کشور شد.

امام جمعه کرمان خاطر نشان کرد: اعتراض حق همه است اما اعتراض کردن با حمایت ضدانقلاب و معاندین و کشور را به آشوب کشاندن قابل قبول نیست.

وی بیان داشت: در فضای موجود نیاز است که به تبیین درست موضوع بپردازیم و مردم را نسبت به آنچه که به نفع کشور است، روشن کنیم، هرچند مردم خیلی جلوتر هستند و این را در راهپیمایی اخیر در حمایت از این تصمیم مشاهده کردیم.

حجت الاسلام علیدادی گفت: آشوب و شرارت را مردم نمی پذیرند، بانک، حوزه علمیه، مسجد و آزمایشگاه را اتش زدن با هیچ منافعی هم خوانی ندارد.

وی تصریح کرد: اینکه در زمینه شرایط کشور برخی سیاه نمایی می کنند درست نیست، شرایط در شهرهای استان عادی است به ویزه رفسنجان که در موضوع اخیر مردم برخورد تعاملی و خوبی داشتند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
امام جمعه کرمان حجت الاسلام علیدادی گردهمایی ائمه جمعه استان کرمان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان