با حمایت انجمن حمایت از زندانیان؛

زباله گردها در شهر رفسنجان ساماندهی می شوند

  • شناسه خبر: 164687
زباله گردها در شهر رفسنجان ساماندهی می شوند

فرماندار رفسنجان گفت: عده ای به دلیل عدم اشتغال به زباله گردی روی آورده اند و متکدی محسوب نمی شوند، با حمایت انجمن حمایت از زندانیان سازه کاری برای ساماندهی این افراد در نظر گرفته شده است.

خانه » اجتماعی » زباله گردها در شهر رفسنجان ساماندهی می شوند

به گزارش خانه خشتی ؛ مجید فصیحی هرندی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خصوص اجرای طرح جمع آوری متکدیان در رفسنجان اظهار داشت: متکدیان چهره شهر را مخدوش می کردند و این مشکل از دیرباز در رفسنجان بوده است.

وی بیان داشت:در پی ادامه طرح جمع آوری متدکیان از سطح شهر که از دوره های قبل آغاز شده بود سعی کرده ایم با همکاری مردم و دستگاه ها در جهت محوکردن این پدیده گام برداریم.

فرماندار تصریح کرد: این طرح از ۱۵ تیرماه کلید خورد علاوه بر اینکه همه آحاد مردم می توانند در این طرح به کمک ما بیایند اداراتی چون فرمانداری که نظارت اصلی را برعهده دارد، شهرداری برای ایجاد فضا برای نگهداری و جمع آوری آنها،ادارات کمیته امداد و بهزیستی در راستای مشاوره ، راهنمایی و توانمندسازی، نیروی انتظامی هم در زمینه ساماندهی و اصحاب رسانه و رادیو هم نقش موثری در اطلاع رسانی و آموزش و پرورش در ایجاد فضای مناسب، اداره کار و معاونت بهداشتی و موسسات خیریه در امدارسانی و مشاوره به ما کمک خواهند کرد.

هرندی با بیان اینکه رفسنجان محیطی مناسب برای تکدی گری افراد غیربومی است افزود: در بین متکدیان جمع آوری شده افرادی بودند که  بومی شهر نبوده اند که در این طرح تمهیداتی اندیشیده می شود تا افراد غیر بومی به شهر خود برگردند و افراد نیازمند بومی هم ساماندهی می شوند.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: این طرح شاید همه متکدیان را جمع آوری نکند اما سعی می شود از همکاری همه نهادها استفاده کنیم، مردم رفسنجان بدانند که همه متکدیان نیازمند واقعی نیستند .

وی با اشاره به اینکه مردم باید کمک های خود را به بهزیستی و خیریه های اهدا کنند گفت: امام جماعت مساجد نیز در شناسایی نیازمندان واقعی تلاش کنند و اگر کسی نیازمند و متکدی را می بینند می توانند او را به سمت خیریه ها راهنمایی کنند.

هرندی تاکید داشت: در این طرح چند نفر به کمپین ترک اعتیاد فرستاده شدند و تعدادی نیازمند هم شناسایی شده است، به گونه ای نیست که ما به این موارد توجه نکنیم؛ تا همکاری مردم نباشد ما در این طرح موفق نخواهیم بود.

وی یادآور شد: با پدیده ها و آسیب های اجتماعی نمی شود به آسانی برخورد کرد ، برخورد با عوامل تکدی گری در رفسنجان به عنوان پدیده اجتماعی در زمان کوتاه مدت موفقیت آمیز نیست باید بر روی آن دقت داشته باشیم هم از نظر اشتغال و هم از نظر آموزش و زیرساختهای لازم باید فراهم شود ،فعلا باید با معلول این پدیده برخورد می کنیم چون خواسته همشهریان ماست.

هرندی عنوان داشت: این پدیده اگر بخواهد با سرعت انجام گیرد و نتیجه دهد مردم باید از اهدا کمک های خود به متکدیان خودداری کنند چراکه بسیاری از آنها به صورت حرفه ای کار می کنند و نیازمند واقعی نیستند.

فرماندار رفسنجان گفت: تاکنون گزارش باند تکدی نداشتیم، اگر کسی اطلاع دارد که باندی در این خصوص اقدام به تکدی گری می کند گزارش دهند .

وی ادامه داد: تکدی گری جرم محسوب می شود به جایگاه داران بنزین و گاز ، داروخانه ها و جاهای عمومی تاکید می شود از ورود افراد به این مکان ها جلوگیری شود.

فصیحی هرندی در خصوص زباله گردها بیان داشت: عده ای به دلیل عدم اشتغال به این حرفه روی آورده اند متکدی محسوب نمی شوند، با حمایت انجمن حمایت از زندانیان سازه کاری برای ساماندهی این افراد در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: از افرادی که حرفه زباله جمع کن فعالیت دارند خواهشمندیم با طرح انجمن حمایت از زندانیان و شهرداری در جهت ساماندهی و برای جلوگیری از خطرات ناشی از این حرفه همکاری نمایند.

فرماندار رفسنجان بیان داشت: باید با واقعیتهای اجتماعی شهرستان از جمله تکدی گری روراست باشیم اگر مردم می خواهند این طرح به خوبی اجرا شود و این نازیبایی از شهر رخت برکند همه باید متعهد شویم تا برعواطف خود چیره شویم و از خرید و اهدا کردن کمک به متکدیان جهت تشویق آنها به این کار جلوگیری کنیم.

وی افزود: برای ساماندهی زباله گردها انجمن حمایت از زندانیان به یاری ما آمده اند این کار از بزه کاریهای و سرقت های بعدی جلوگیری می کند، بخشی از مبتلایان به هپاتیت از کسانی هستند به مواد آلوده دست می زنند.

هرندی بیان داشت: تعداد متکدیان شب کار در رفسنجان زیاد نیستند وشیوه استحفاظی دارند مردم می توانند این موارد را گزارش دهند با آنها برخورد می شود.

وی تصریح کرد: ما این طرح را ادامه می دهیم تا متدکیان در شهر به حداقل برسند و مردم هم باید با ما میثاق ببندند که به متکدیان کمک نکنند تا خود این پدیده جمع آوری شوند اگر این دو موضوع با هم پیش برود نتیجه بخش خواهد بود.

فرماندار در پایان از موج متدکیان در فصل برداشت پسته صحبت به میان آورد و گفت: امسال هم با کمک شهرداری برای ساماندهی افراد جویای کاردر فصل برداشت پسته تمهیداتی اندیشیده می شود تا از ورود افراد متکدی در فصل برداشت پسته جلوگیری شود.

خبر از منیژه نوروزی

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • محمد

    اکثرشون معتادان هستند مخصوصا هرویینیها و ....هستند که به زباله گردی رو اوردند
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان