رئیس تامین اجتماعی رفسنجان مطرح کرد؛

بدهی ۳۳ میلیاردی کارفرمایان به تامین اجتماعی در رفسنجان

  • شناسه خبر: 164542
بدهی ۳۳ میلیاردی کارفرمایان به تامین اجتماعی در رفسنجان

رئیس تامین اجتماعی رفسنجان گفت: کارفرمایان ۳۳ میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی شهرستان بدهی دارند.

خانه » آخرین اخبار » بدهی ۳۳ میلیاردی کارفرمایان به تامین اجتماعی در رفسنجان

به گزارش خانه خشتی ؛ محمدرضا بابایی صبح امروز در نشست خبری که با حضور جمعی از خبرنگاران رفسنجان به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: تامین اجتماعی رفسنجان با چهار شعبه شهید باقری، مس سرچشمه، بخش کشکوئیه و بخش نوق و با دو کارگزاری در خیابان مطهری و شهید باقری و دو شعبه در شهرک صنعتی و بخش صفاییه به مردم خدمات ارائه می دهند .

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۶۲ هزار دفترچه تامین اجتماعی تعویض شده است تصریح کرد : تعداد بیمه شدگان شعبه شهید باقری شامل بیمه شده های اصلی، بازنشستگان، از کار افتادگان و مستمری بگیران ۴۶ هزار و ۵۰۰ نفر می باشند که با افراد تحت تکفل ۱۱۶ هزار نفر در حوزه مرکزی، شهری و بخش صفاییه را شامل می شود .

بابایی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزینه های ما بیشتر از درآمد است افزود: تعداد نامه های وارد و صادر شده شعبه در سال گذشته ۱۴۰ هزار نامه بوده است که این ناشی از حجم بالای کار در سازمان است .

رئیس تامین اجتماعی رفسنجان عنوان داشت: کارفرمایان ۳۳ میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهی دارند، با توجه به شعار سال ۹۸ به عنوان سال رونق تولید که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد در این راستا بسته حمایتی برای سازمان اعلام شد و بحث بخشودگی جرائم کارفرمایان در دستور کار قرار گرفت .

وی ادامه داد: طبق این بخشنامه کارفرمایان خوش حساب سازمان از تاریخ ۱۳ خرداد ماه ۹۸ تا ۱۳ شهریورماه ۹۸ می توانند جهت بخشودگی جرایم می توانند درخواست بدهند که تا کنون ۸۰ درخواست از کارفرمایان دریافت شده است برخی کارگاه ها نمی توانند از مشمول بخشودگی جرائم استفاده کنند این کارگاه ها با ارائه درخواست می توانند در قالب ۴۵ قسط بدهی خود را به سازمان پرداخت نمایند .

بابایی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۶ هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی از کارگاه ها و ۷۰۰ مورد بازرسی از کارگران ساختمانی صورت گرفته است .

رئیس تامین اجتماعی رفسنجان گفت : ۷ هزار ۱۸۱ مورد سند تعهدات کوتاه مدت داشتیم که در این خصوص ۶۱ میلیارد ریال پرداخت شده است و برای تعهدات بلند مدت ماهیانه ۱۴.۲ میلیارد تومان به بازنشستگان و از کارافتادگان پرداخت می شود که با مجموع هزینه ها، ۱۵ میلیارد تومان هزینه شعبه در حوزه خودش است .

بابایی از راه اندازی سامانه غیر حضوری تامین اجتماعی به آدرس الکترونیکی eservices.tamin.ir خبر داد و گفت  :۹۵ درصد لیست های کارفرمایان اینترنتی انجام می شود .

وی تاکید داشت : در سازمان تامین اجتماعی رفسنجان ۵۱۶ نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند و ۸۱۷ نفر شاغل صنایع دستی هستند .

رئیس تامین اجتماعی رفسنجان یادآور شد: افاغنه دارای مجوز و کارت اقامت می توانند از مزایای تامین اجتماعی استفاده نمایند .

درمانگاه تامین اجتماعی روزانه به ۹۰۰ نفر خدمات درمانی ارائه می دهد

دکتر مجید بهشتی پور رئیس درمانگاه تامین اجتماعی رفسنجان  نیز در این نشست خبری با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی استان کرمان به صورت مستقیم در سه بیمارستان از جمله بیمارستان پیامبر اعظم کرمان، بیمارستان سیرجان و  بیمارستان امام علی زرند خدمات ارائه می دهد اظهار داشت : مراکز درمانی سرپایی شامل ۱۴ مرکز سرپایی در شهرستان های مختلف استان خدمات ارائه می دهند در رفسنجان هم این مرکز از سال ۷۲ شروع به کار کرده است .

وی بیان داشت :این مرکز شامل واحد پزشک عمومی و تخصصی ،داروخانه و مرکز دندان پزشکی و سونوگرافی و …است که روزانه به ۹۰۰ نفر خدمات درمانی ارائه می دهد .

بهشتی پور افزود: سالیانه ۲۰۰ هزار نفر مراجعه کننده به مرکز درمانگاه تامین اجتماعی داریم و همچنین برای بیماران مزمن  پرونده الکترونیک تشکیل می شود .

وی عنوان داشت: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در جشنواره شهید رجایی در و اعتبار سنجی بیمارستان ها، استانداردسازی و تعالی سازمان ها رتبه اول در آموزش اقامه نماز را کسب کرد .

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی رفسنجان خاطرنشان کرد: کلینیک تامین اجتماعی رفسنجان با توجه به قدمت و فرسودگی و همچنین افزایش مراجعات مردمی که از خود شهرستان و اطراف داشته است تصمیم بر ساخت پلی کلینیک با ظرفیت و قابلیت ها بیشتری گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه زمین این مجموعه در انتهای خیابان امیرکبیر غربی جنب پارک شهید زینلی است افزود: زمین مورد نظر خریداری و پیمانکار مشخص شده است و کارگاه تجهیز شده و به زودی کلنگ آن به زمین زده می شود .

بهشتی پور کمبود بودجه در سال گذشته را دلیل به تعویق افتادن کلنگ زنی این مجموعه دانست و گفت :این کلینیک قرار بود سال گذشته کلنگ زنی شود ولی به علت کمبود بودجه و برخی مشکلات به تعویق افتاد این کلینیک با ۴ هزار متر مربع ساختمان و با برآورد  مبلغ ۱۵ میلیارد تومان در سال گذشته  (که با توجه به تورم ،امسال این هزینه افزایش می یابد )ساحته می شود.

خبر از منیژه نوروزی

عکس از مهدی محمودی مقدم

انتهای پیام/

 

 

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان