از سرگیری اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در رفسنجان

 • شناسه خبر: 164507
از سرگیری اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در رفسنجان

طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در شهر رفسنجان پس از ۲۰ ماه توقف ، از صبح امروز از سرگیری شد.

خانه » آخرین اخبار » از سرگیری اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان در رفسنجان

به گزارش خانه خشتی ، طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان از سطح شهر رفسنجان از صبح امروز از سرگرفته شد و سازمان ها و ارگان های متولی بار دیگر گرد هم جمع شدند تا در اجرای هرچه بهتر و نتیجه بخش تر این طرح دست یاری رسانند.

جلسه هماهنگی اجرای این طرح پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار، فرمانده انتظامی، رئوسا یا نمایندگان ادارات بهزیستی، کمیته امداد، بخشداری، شهرداری و خیریه ها در محل مدرسه یارسروری برگزار شد.

به گفته ی مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان این طرح از ۱۵ تیرماه این طرح با تذکر به متکدیان و کودکان کار و خانواده هایشان آغاز شد و از امروز به صورت عملی در حال اجراست و بطور مستمر ادامه خواهد داشت .

هرندی گفت: در اجرای این طرح افراد متکدی جمع آوری و در مرکزی که برای این کار صورت گرفته شده نگهداری و بعد از بررسی در صورت لزوم بازداشت و یا راهنمایی می شوند و مراحل بعدی که تحویل به بهزیستی یا مراکز دیگر است صورت می گیرد.

فرماندار رفسنجان بیان داشت: از شهروندان تقاضا داریم به متکدیان کمک نکنند و کمک های خود را به خیریه ها و کمیته ها اهدا کنند تا بتوان این طرح را اجرایی و شهر را از وجود متکدیان پاک کنیم .

سرهنگ مهدی کریمی سرپرست نیروی انتظامی رفسنجان نیز در گفت و گو با خبرنگار ما در این خصوص بیان داشت: در راستای اجرای برخورد با معضل اجتماعی تکدی گری در سطح شهرستان رفسنجان که شهروندان گزارشات نارضایتی زیادی در این خصوص داشتند و این گزارشات به نیروی انتظامی و دیگر ارگان های ذی ربط ارسال شد نیروی انتظامی در راستای وظیفه ذاتی برخورد با تکدی گری را آغاز کرده است.

وی افزود: براساس این طرح در صورت مشاهده گدایان در سطح شهر ، آنها جمع آوری و پس از برنامه غربالگری تحویل بهزیستی و مرکز نیروی انتظامی می شوند تا برای آنها تصمیم نهایی صادر شود.

کریمی گفت: در این طرح گدایان از ولگردان و کارتن خوابها جدا شده و این طرح در دو مرحله و در دو مکان متفاوت انجام می شود .

مختاری معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان نیز در حاشیه جلسه هماهنگی اجرای طرح جمع آوری متکدیان در گفت و گو با خانه خشتی اظهار داشت: این طرحی است که با همکاری دستگاه های مختلف از جمله اداره بهزیستی ،کمیته امداد ،اداره کار ،شهرداری و نیروی انتظامی ،دادگستری و فرمانداری به عنوان نظارت کننده از امروز آغاز شده است.

وی بیان داشت :کاری که شهرداری در این راستا انجام می دهد آماده کردن محل ساماندهی متکدیان است که این طرح با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش و اختصاص دادن مدرسه یار سروری برای این طرح در حال انجام است .

مختاری گفت: جمع آوری متکدیان بر عهده شهرداری است که با همکاری نیروی انتظامی صورت می گیرد که هماهنگی های لازم در این خصوص صورت گرفته است.

اسماعیلی مدیر خیریه کوثر رفسنجان که به نمایندگی از خیریه ها در این جلسه حضور داشت بیان داشت:  نقش خیریه ها در زمینه ساماندهی متکدیان نقش مهمی است، در این طرح نیازمندان واقعی شناسایی و خیریه های به آنها کمک می کنند.

وی تصریح کرد: بعد از اجرای طرح ساماندهی متکدیان در سال های گذشته نیازمندان واقعی را پوشش دادیم و تعدادی را هم از نظر اشتغالزایی مورد حمایت قرار دادیم .

اسماعیلی با بیان اینکه به طور حتم ۹۵ درصد متدکیان غیر بومی خواهند بود گفت: در این طرح هم نیازمندان واقعی و بومی را ازنظر درمان ،اشتغال ،مسکن ،مواد غذایی و تحت پوشش خیریه ها قرار میگیرند و متکدیان نیازمند معتاد بومی، به مراکز ترک اعتیاد فرستاده می شوند .

 

برچسب ها:
جمع آوری متکدیان در رفسنجان ساماندهی متکدیان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • محمد

  تشکر میکنم از مسولین بابت این طرح حتی بعصیها سر چهار راهها مواد میفروختند نمونش یه خانمی سر چهار راه امیرکبیر شرقی (خ امام) شبها مواد میفروشه یا تو بلوار امام علی یه خانمی میلگرد و ...سر ساختمانها میدزدد و میفروشد به ضایعاتیها

  احمدرضا

  چرا کار را همش به افاغنه ها میدهند چرا برخی ها بی غیرتند کارگر گرسنه ایرانی را از کار دور نگه داشته اند؟حتی ضایعات شرکت فرهنگیان و رفاه و سپه و دکه های جمع اوری ضایعات سر میدون ضایعاتشان را به افاغنه نیدهند چرا روستاها خونه هاشون را به افاغنه اجرا میدهند چرا بی حساب و کتاب افاغنه ها می زایند قانون نداریم کنترل جمیعت بشن پدر ملا ایران را افاغنه ها و مسولین بها می دهن به افاغنه یاالله

  سالاری

  کی قراره طرح از سر گیری برخورد با قلییون در اماکن عمومی اجرا بشه..چند صد قهوه خونه قلییون باز شده
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان