رئیس اداره بهزیستی رفسنجان :

بیش از ۴ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی رفسنجان قرار دارند

  • شناسه خبر: 164480
بیش از ۴ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی رفسنجان قرار دارند

 رئیس اداره بهزیستی رفسنجان گفت: ۴ هزار ۶۳۶ نفر معلولین تحت پوشش بهزیستی در رفسنجان هستند که  از این تعداد یک هزار و ۲۲۱ نفر معلول جسمی حرکتی است.

خانه » آخرین اخبار » بیش از ۴ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی رفسنجان قرار دارند

به گزارش خانه خشتی، محمود حیدری صبح امروز در دیدار با فرماندار رفسنجان که مناسبت هفته بهزیستی صورت گرفت با اشاره به کادر اداری اداره بهزیستی این شهرستان اظهار داشت: ۳۲ نفر در اداره بهزیستی مشغول به فعالیت هستند،۷ نفر در مرکز اورژانس اجتماعی و ۷ نفر در کلینیک درمانی التیام مشغول به فعالیت هستند ،مجموعه بهزیستی در حوزه معاونت ها از جمله معاونت امور اجتماعی در جهت حمایت از خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست ،کودکان کار و زنان آسیب دیده و …فعالیت مشهودی دارد.

حیدری تصریح کرد: ۳۹۰ خانواده تحت پوشش حمایتی در رفسنجان داریم که حقوق ماهیانه دریافت می کنند ،مراکزی در اسماعیل آباد نوق ،خنامان ،خلیل آباد، قاسم آباد وجود دارند که پرونده های توان بخشی به آنها واگذار شده در کنار حوزه اجتماعی فعالیت دارند.

وی افزود: در بخث توانبخشی، ۴ هزار ۶۳۶ نفر معلولین تحت پوشش بهزیستی در رفسنجان هستند که  از این تعداد یک هزار و ۲۲۱ نفر معلول جسمی حرکتی و ۷۰۴ نفر کم بینایی، ۶۲ نفر ضایع نخاعی، ۵۱۵ نفر معلولین شنوایی و ناشنوایی، ۳۶۳ نفر بیمار روانی ۶۸ نفر دانشجو  در بحث اجتماعی و توانبخشی  ۳۶۵ دانش آموز ۱۳۳۸ نفر معلول ذهنی در رفسنجان داریم .

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان خاطرنشان کرد: در حوزه توانبخشی، حمایت های مستمر و غیر مستمر به خانواده ها و تحویل وسایل ویلچر و عصای سفید و … به معلولین و خانواده های معلول پرداخت و صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه ۴۵ مهد کودک در رفسنجان فعال است که ۲۴ مهد شهری و ۲۱ مهدکودک روستایی است  گفت :امسال ۹ مهد کودک جدید به آمار اضافه می شود مقدمات مجوز آنها صادر شده است، آمار جمعیتی مهدکودک های شهرستان رفسنجان در سال گذشته ۱۶ هزار ۵۰۰ نفر بوده است.

حیدری بیان داشت: کلینک مهرآور در روستاهای خنامان ،خلیل آباد و قاسم آباد فعال است و خدمات ارائه می دهند ۷ مرکز مشاوره در سطح شهرستان وجود دارد ، ۵ مجوز مرکز اعتیاد صادر شده است و ۳ مرکز هم فعال هستند.

وی به بحث پیشگیری اشاره کرد و تاکید داشت: در کنار بهزیستی خیریه ها هستند که به کمک آمده اند و در ارائه سبد کالا فعالیت دارند ،۵مرکز توانبخشی جهش و نگهداری معلولین پسر بالای ۱۴ سال و مرکز آراد دختران بالای ۱۴ سال ،مرکزی برای کودکان کم شنوا و مرکز سالمندان شهید اکبری نژاد در رفسنجان فعالیت دارند .

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان بیان داشت: قریب ده سال است که به صورت تخصصی مجموعه های پیشگیری از معلولیت های شهرستان مخصوصا در حوزه تنبلی چشم در کودکان در حال فعالیت هستند.

وی عنوان داشت: سال گذشته از معاینه ۱۶ هزار  کودک در سال گذشته  ۵۰ نفر آمبلی داشتند که تحت درمان قرار گرفتند ،مشاورهای قبل و بعد از ازدواج برای جلوگیری از معلولیت ها از دیگر اقدامات ما بوده است.

خبر از منیژه نوروزی

انتهای پیام/

 

 

 

برچسب ها:
بهزیستی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان