امام جمعه رفسنجان:

مجلس قوی و کارآمدی که به درد ملت برسد می خواهیم / اگر دولت بی تدبیری کرد چرا مجلس کاری نکرد

  • شناسه خبر: 162919
مجلس قوی و کارآمدی که به درد ملت برسد می خواهیم / اگر دولت بی تدبیری کرد چرا مجلس کاری نکرد

امام جمعه رفسنجان گفت: یک مجلس قوی و کارآمد که به درد ملت برسد این مهم است فقر ، گرسنگی، نپوشیدن و … را نماینده درک کند و به وزرایی رای اعتماد دهند که انها هم درد جامعه داشته باشند.

خانه » سیاسی » مجلس قوی و کارآمدی که به درد ملت برسد می خواهیم / اگر دولت بی تدبیری کرد چرا مجلس کاری نکرد

به گزارش خانه خشتی ، حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی، حدود و مقررات و اصلاح ذات البین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: سوم خرداد یادآور حماسه جاوادانه آزادی خرمشهر قهرمان و بیرون کردن متجاوزین بعثی از این شهر حماسه آفرین است، حماسه خرمشهر نماد ایستادگی یک ملت دربرابر سلطه گری آن هم با گفتمان مقاومت است.

وی افزود: گفتمان انقلاب همیشه جواب داده است، مقاومت به قیمت زنده ماندن یک ملت است، امروز دشمنان در برابر مقاومت قرار گرفتند و هیچ سلاحی در برابر ان که بتواند نابودش کند ندارند تجهیزات نظامی آنان در برابر مقاومت ناچیز است ، مقاومت  سلاح برنده دارد و می تواند همچون یمن مظلوم و فقیر کاراریی داشته باشد.

رمضانی پور با عرض تسلیت ایام ضربت خوردن امام علی(ع) و شهادت آن حضرت بیان داشت: لازم است این ایام عزاداری در شان ان حضرت همراه با شب زنده داری شبهای قدر صورت گیرد ، اهل بیت نسبت به انجام شب زنده داری به ویژه فاطمه زهرا اهتمام داشتند.

وی تصریح کرد: لیله القدر را باید درک کرد تا از هزار ماه عبادت برای ما بهتر باشد ، این شبها سرنوشت یک ساله در زندگی را تعیین می کند و به تعبیر امام صادق(ع) آغاز سال حساب اعمال شب قدر است شایسته است مراسم این شبها به خوبی برگزار شود با اعمالی همچون خواندن قران با تدبر، استماع سخن و نشستن پای منبر و پند گرفتن ، قرآن بالای سر گرفتن و …

خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: راهبرد جدید هسته ای که در کشور ایجاد شده است روحیه می دهد به جوانان تحصیل کرده نشان می دهیم که ما می توانیم به شرط آنکه این کارها صادقانه باشد مسئولین واقعیت را بیان کنند صادق باشند تا به سرمایه عظیمی که در ۱۲ سال قبل رسیدیم مجدد برسیم.

وی با تاکید بر ضرروت توجه مسئولین به فرمایشات رهبری بیان داشت: اگر مسئولان به این بیانات عمل نکنند فایده ای ندارد و ما را در هسته ای به اقتدار لازم نمی رساند از دشمن هم نترسید و البته نباید دسته کم گرفت، اسلام دست برتر را دارد.

رمضانی پور با گرامیداشت روز جهانی قدس و برپایی راهپیمایی این روز در اخرین جمعه ماه مبارک رمضان نمازگزاران را به حضور پرشور در این مراسم دعوت کرد.

خطیب جمعه رفسنجان در ادامه اظهار داشت: آخرین سال مجلس دهم شورای اسلامی است و لازم است نمایندگان کارهایی که برای رفع تنگناهای معیشتی برداشته به حضور ملت توضیح دهد و اینکه چرا کوتاهی کردند و به ملت اینقدر فشار وارد شد را بیان کنند.

وی افزود: اگر دولت تدبیری در بحث معیشت مردم نداشت مجلس چرا نداشت و چرا فراروی دولت نگذاشت و مهار دولت را نکشید و از او حساب و کتاب نخواست وزرا چطور برگشتند چه شد و چه مصلحتی اقتضا کرد که دست از استیضاح یک وزیر برداشتید توضیح دهند به جای اینکه برای انتخابات هیات رئیسه مجلس از چند هفته قبل برنامه بریزید بیایید به کارهای اساسی بپردازید.

رمضانی پور خاطر نشان کرد: چندین ماه وقت برای استانی کردن انتخابات گذاشتید چند مصوبه غیر قانونی پشت سر گذاشتید وقت ملت را صرف کار بیهوده کردید که ارزشی نبود و باعث میشد دست مردم از نماینده کوتاه شود لابی های قدرت و ثروت بتوانند ورود به مجلس کنند.

وی تصریح کرد: یک مجلس قوی و کارآمد که به درد ملت برسد این مهم است فقر ، گرسنگی، نپوشیدن و … را نماینده درک کند و به وزرایی رای اعتماد دهند که انها هم درد جامعه داشته باشند نه یک وزیر ثروتمند پولدار و مرفع این به درد جامعه میخورد.

رمضانی پور گفت: دغدغه اصلی مجلس مردم و معیشت انان باید باشد مجلس اینجا مقصر است مردم هوشمند باشید .

وی با بیان اینکه دغدغه اصلی رهبر انقلاب معیشت شما مردم است و بارها بارها بیان کردند تصریح کرد: اشراف گری بلایی بر انقلاب و کشورمان است که متاسفانه در برخی جاها بر بدنه دولت و مسئولان وارد شده است تاکید رهبری درباره خطر اشراف گری باید توجه شود.

خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: اینکه برجام زیر نظر رهبری به تصویب رسیده دروغی بود که به خورد ملت دادند و دروغ دیگر این بود که معیشت در دست رهبری است رهبری به صراحت مطرح نمودند که بنای رهبری مداخله در مسائل اجرایی کشور نیست مگر اینکه جایی ضربه به انقلاب وارد شود مملکت مسئول دارد رئیس جمهور نماینده دستگاه قضا به وطیفه شان عمل کنند نباید توپ به میدان رهبری بیاندازد.

وی بیان داشت: خودشان می ترسند و می گویند جنگ راه می افتد و اگر رهبری کوتاه آید ما مذاکره کنیم با آمریکا زندگی ما روبراه می شود، خاک بر سر این تفکر و اف بر کسانی که اینچینین چیزهایی القا می کند یعنی با آمریکا مذاکره کنیم معیشت ما خوب می شود؟(تکبیر نمازگزاران)

برچسب ها:
امام جمعه رفسنجان حجت الاسلام رمضانی پور خطبه های نماز جمعه درد ملت دولت بی تدبیر روز جهانی قدس مجلس قوی معیشت مردم
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • ناشناس

    چرا مجلس و زیر سوال میبرید؟ تاحالا که از این حرفا نبود. نکنه میخوایین مجلس و که نماینده هر ملتی هستش بردارید و جاش پارلمان بذارین؟؟؟؟؟ بسه دیگه ما با این حرفا مشکل شمارو با خودمون بیشتر متوجه میشیم. اگه مجلس کاری نکرده پس تا الان کی داد ملت و به گوشتون رسونده؟؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان