مدیر مجتمع مس سرچشمه مطرح کرد :

کارخانه اسید مس سرچشمه تا پایان سال به بهره برداری می رسد

  • شناسه خبر: 158409
کارخانه اسید مس سرچشمه تا پایان سال به بهره برداری می رسد

  مدیر مجتمع مس سرچشم گفت: کارخانه اسید ۶۰۰ هزار تنی سرچشمه قبل از پایان سال به بهره برداری می رسد .

خانه » اقتصادی » کارخانه اسید مس سرچشمه تا پایان سال به بهره برداری می رسد

به گزارش خانه خشتی ؛ حسین احمدی در همایش مدیران قرآنی استان کرمان که عصر روز پنجشنبه ۲۷ دیماه در شهر سرچشمه رفسنجان برگزار شد، با بیان اینکه معدن مس سرچشمه به عنوان قدیمی ترین معدن مس کشور است اظهار داشت :در دهه ۳۰ و ۴۰ کار اکتشافی این معدن انجام و دهه ۵۰ مجتمع مس سرچشمه کرمان تشکیل شد از سال ۵۳ این مجتمع به نام شرکت ملی صنایع مس ایران تغییر نام پیدا می کند .

وی بیان داشت :با قراردادهایی که با شرکت های آمریکائی بسته می شود مجتمع عظیم مس سرچشمه عملیات احداث آن در سال ۵۳ آغاز می شود و تا سال ۵۷ بخش عمده کارهای ساخت آن تمام شد .

احمدی تصریح کرد :بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به عدم فعالیت آمریکا در ایران این مجتمع به دست مهندسین ایرانی شروع به فعالیت می کند .

وی افزود :همزمان با آزادسازی خرمشهر در سال ۶۱ اولین آند از کارخانه ذوب استحصال می شود بعد ادامه صنعت تکمیل می شود با برنامه ریزی صورت گرفته شده تمام ظرفیت این صنعت دردست ماست و بعد از آن در شهرستان شهربابک و در منطقه آذربایجان شرقی این صنعت فعالیت خود را ادامه می دهد .

وی خاطرنشان کرد : وضعیت ما در تولید مس کشور خوب است و تمام نیاز در حوزه مس این شرکت تامین می کند و مازاد نیاز آن به کشورهای خارجی صادر می شود.

مدیر مجتمع مس رفسنجان اذعان داشت :ما جزو چند کشور اول دنیا هستیم و ما رتبه اول خاورمیانه در تولید مس را داریم و جزو افتخارات شرکت مس است  در این صنعت ما در جاهایی به خودکفایی رسیده ایم و از وابستگی صفر خارج شده ایم .

وی تاکید داشت :کارخانه اسید ۶۰۰ هزار تنی سرچشمه قبل از پایان سال به بهره برداری می رسد طرح های توسعه معده ده هزار و دره آلو هم طبق برنامه زمان بندی به بهره برداری می رسند نقطه قوت کشور و منطقه ما در حوزه تولید مس خواهیم بود .

احمدی با بیان اینکه مجتمع مس سرچشمه در دوران دفاع مقدس به عنوان یکی از مجتمع هایی بود که کمک کار و همراه رزمندگان دفاع مقدس بود گفت : سرداران شهیدی چون شهید پور محمدی ،زینلی و شهدای بزرگی که در این مجتمع فعالیت داشتند و به فیض شهادت ئانل شدند جزو افتخارات این مجتمع است .

وی یادآور شد :شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی به عنوان یک قطب بزرگ  در استان محسوب می شود همکاری با نهادهای فرهنگی و اخیرا حرکتی که در حوزه قرآنی صورت گرفته است و اجرای مسابقات فرهنگی و اخیرا هم  این مسابقات به صورت فصلی در منطقه برگزار می شود که سه تا از این مسابقات برگزار شده است و اخرین مسابقه درپایان سال برگزار می شود .

وی افزود :استقبال خوبی از این حرکت فرهنگی در منطقه شد حضور شما متولیان قرآنی در این منطقه را به فال نیک می گیریم ،امید داریم  در جنگ اقتصادی که امروز با آن روبرو هستیم بتوانیم از این بحران عبور کنیم و برگ افتخاری دیگر بر افتخارات این منطقه بیافزاییم .

برچسب ها:
حسین احمدی مدیر مس سرچشمه کارخانه اسید مس سرچشمه
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان