مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان :

رفسنجان ظرفیت پایتختی کتاب ایران را دارد

  • شناسه خبر: 157834
رفسنجان ظرفیت پایتختی کتاب ایران را دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: رفسنجان می تواند در پرسه پایتختی کتاب ایران بطور جدی ورود پیدا کند رفسنجان در این بحث ویژه است و زیر ساختهای لازم را دارد، حضور در این پروسه همکاری بخش های مختلف شهرستان را می طلبد.

خانه » فرهنگی مذهبی » رفسنجان ظرفیت پایتختی کتاب ایران را دارد

به گزارش خانه خشتی ، محمدرضا علیزاده صبح امروز در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه کتاب مس در شهر رفسنجان ضمن قدردانی از جمایت های مجموعه مس سرچشمه از حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: نگاه وسیع مجموعه مس سرچشمه در بحث برنامه های فرهنگی وجود دارد و مشارکت خوبی داشتند و در رویدادهای یزرگ فرهنگی هنری یک پایه ثابت انها مس سرچشمه بوده است.
وی افزود: حمایت مس موجب رقم خوردن اتفاقات خوب در این شهرستان بوده و چرخ حمایتی مس سرچشمه صرفا در حوزه فرهنگ و ارشاد نبوده و حوزه های مختلف دیگر را هم پوشش داده است.
علیزاده خاطر نشان کرد: مشکلات اقتصادی سایه افکنده و در مسائل جاری کشور نگاه به موضوع فرهنگ و و دغدغه مندی در این حوزه داشتن جای تعجب است ، از این وضعیت اقتصادی حوزه فرهنگ بیشتر آسیب می بیند چرا که در این شرایط حوزه فرهنگ مطالبه عامه مردم نیست در حالیکه مورد نیاز همه مردم است و باید به آن پرداخت.

وی ادامه داد: دولت مشکلاتی را دارد که اگر همراهی بخش های غیر دولتی نباشد امکان چنین اتفاقات از جمله دوازدهمین نمایشگاه کتاب نیست.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: جایگاه و ظرفیت های شهرستان رفسنجان بر کسی پوشیده نیست، سال گذشته در بحث سرانه مطالعه در رفسنجان مطالعات و اقداماتی  انجام شده اما ظرفیت های رفسنجان گویا این موضوع است که از حیث مطالعه و حوزه کتاب و کتابخوانی خاص و ویژه است.
علیزاده به فعالیت بیش از ۲۰ کتابخانه و کتابفروشی های شهرستان رفسنجان اشاره کرد و گفت: نویسندگان حلقه اول چرخه کتابخوانی هستند که رفسنجان نویسندگان فاخری دارد و ناشران فعال دارد و در بحث تولید و توزیع کتاب نیز پیشتاز است و جایگاه ویژه ای دارد.
وی خاطر نشان کرد: رفسنجان در موضوع سرانه مطالعه همچون کل کشور است و سرانه مطالعه در کشور با وجود پیشینه قوی در عرصه فرهنگ و هنر رضایتمند نیست.

اگر بخواهیم جامعه کتابخوان داشته باشیم نیازمند برنامه ریزی در بحث کتابخوانی به ویژه برای سنین نوجوانی و جوانی هستیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان خاطر نشان کرد: در سال ۹۵ به همت مسئولین ، شهر رفسنجان در پرسه پایتختی کتاب ایران از بین بیش از ۱۰۰ شهر تا مرحله ۲۰ام پیش رفت اما لازم است این کار ادامه یابد.
علیزاده تصریح کرد: رفسنجان می تواند در پرسه پایتختی کتاب ایران بطور جدی ورود پیدا کند رفسنجان در این بحث ویژه است و زیر ساختهای لازم را دارد، حضور در این پروسه همکاری بخش های مختلف شهرستان را می طلبد.

برچسب ها:
پایتخت کتاب ایران رفسنجان فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • رضا

    تو رو خدا کول این نمایشگاه های سوری را نخورید هدف رد کم کردن برای عدم اشتغال جوانان شهر در مس هست .اگر دلسوزند نیروی بومی ببرند سر کار نه از شیراز و تبریز و سیرجان و بردسیر و...
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان