امام جمعه رفسنجان مطرح کرد :

آنچه که اقتضای مملکت و مصلحت مردم است عمل شود/ ۹دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و نظام شد

 • شناسه خبر: 157667
آنچه که اقتضای مملکت و مصلحت مردم است عمل شود/ ۹دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و نظام شد

امام جمعه رفسنجان گفت : ازنمایندگان می خواهم فقط خودشان را کارگزار دولت ندانند ،مجلس در راس امور است ، مردم موکلین شما نمایندگان هستند انچه را دولت می خواهد نباید عمل شود باید آنچه را که اقتضای مملکت و مصلحت مردم است عمل شود.

خانه » رفسنجان » آنچه که اقتضای مملکت و مصلحت مردم است عمل شود/ ۹دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و نظام شد

به گزارش خانه خشتی ؛ حجت الاسلام عباس رمضانی پور در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و انجام واجبات اظهار داشت :حادثه واژگونی حامل دانشجویان دانشگاه آزاد تهران موجب تاثر همه مردم گردید ،ده نفر از دانشجویان جان خودشان را از دست دادند و عده ای هم مجروح شدند این عمل قابل بخشش نیست و همین گذشت ها و اغماض ها باعث بروز چنین حوادثی شده است .

وی بیان داشت :چنین حوادثی دلهای مردم را جریحه دار می کند،از دست دادن سرمایه های این ملت قابل بخشش نیست امیدواریم مسئولین قضایی در خصوص برخورد قانونی اقدامات لازم را انجام دهند.

امام جمعه رفسنجان با گرامیداشت یاد و نام شهید آیت الله غفاری و روز نهضت سواد آموزی افزود :ایران ملتی متمدن و هوشمند است شایسته نیست جمعی بی سواد باشند، افراد تا ۴۹ سال جامعه ،هدف نهضت سواد اموزی است ،مردم با معرفی افراد بی سواد در این راستا کمک کنند چراکه خواندن و نوشتن یکی از ضرورتهاست .

وی ضمن تشکر از نیروی انتظامی ،آگاهی و کلانتریها در کشف اموال مسروقه و دستگیری سارقین بیان داشت : مردم باید به نیروی انتظامی در خصوص سرقت ها مخصوصا سرقت سیم های کابل کمک کنند

رمضانی پور افزود : گرچه شهر ما نسبت به شهرهای دیگر از امنیت بهتری برخوردار است ولی مردم باید مواظب خانه و محله خود باشند تا بتوانیم امنیت را به صورت فراگیر در سطح شهر ایجاد کنیم .

امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد  :از دستگاه قضایی می خواهیم با سارقین به شدت برخورد نمایند برخی سارقین با سوابق خود جرات پیدا کرده اند حتی از صاحب خانه هم به بهانه های مختلف شکایت می کنند .

وی با تسلیت ارتحال عالم مجاهد و کارگزاری باوفای انقلاب  مرحوم ایت الله هاشمی شاهرودی اذعان داشت : مسئولیتهای این عالم و مقام استادی وی  در حوزه های علمیه ودیگر سمتهای ایشان در طی ۴۰ سال و اینکه در رکاب این انقلاب و مقام معظم رهبری بودند حائز اهمیت است.

حجت الاسلام رمضانی پور ادامه داد :مهمترین خصیصه یک عالم مجاد این است که از ابتدا تا انتها با رویحه ولایتمداری و انقلابی عمر خود را به پایان برساند و این خصیصه مهم در وجود مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی وجود داشت .

امام جمعه رفسنجان ضمن تسلیت سالگرد حادثه غم انگیز زلزله بم تاکید داشت :نقش مثبت لال احمر و مدیریت آن حادثه باعث شد مرهمی بر دلهای غمزده مردم آن دیار باشد.

وی یادآور شد :۵۰ درصد موقوفات در رفسنجان است و افرادی چون مرحوم مرادی ،نیک نفس و شفیعی موقوفات ارزشمندی جهت امر درمان اختصاص داده اند .

رمضانی پور گفت :مرحوم مرادی در رابطه با دانش هسته ای در ۶۰ سال گذشته پیش بینی لازم را داشته و همچنین بیمارستان چشم پزشکی مد نظر ایشان بوده است .

وی بیان داشت : مر وقف باید عمل شود کاری به گذشته نداریم از الان به بعد حداقل به وقف عمل کنید تا  خیانتی به وموقوفات نشود.

امام جمعه رفسنجان از افتتاح مجموعه امدادی و ورزشی  هلال احمر در رفسنجان به عنوان یک فعالیت خوب یاد کرد و گفت :این مجموعه که روزهایی برای ورزش بانوان اختصاص داده است باعث شده از فعالیت ورزشی بانوان مخصوصا دوچرخه سواری بانوان در محیط باز جلوگیری کند .

وی به بحث اشتغال اشاره کرد و بیان داشت :خواسته جوانان در خصوص اشتغال خواسته بجا و بحقی است که باید به ان اهمیت داده شود .

حجت الاسلام رمضانی پور گفت :ورود به دنیای اشتغال باید از درون خانواده ها باشد، همیشه نباید دیگران برای ما شغل پیدا کنند خود خانواده ها باید وارد عمل شوند بسیاری از شغلهای نیازمند در شهر را دیگر شهرهای انجام می دهند  .

وی افزود : کار را باید به سختی بدست اورد در این راستا استقامت به خرج داد تا کار ماندگار شود .

امام جمعه رفسنجان اذعان داشت :همه نباید دنبال حقوق های بالا باشند فاصله بین حقوق های زیاد و کم ،افراد را تحریک می کند که به جایی بروند که حقوق بیشتر می دهند امیدواریم به کمک مسئولین و خود فرد زمینه اشتغال ، رفاه وآسایش و معیشت در حد متوسط برای همه مردم فراهم شود .

وی به بودجه سال ۹۸ که توسط رئیس جمهوری تقدیم مجلس شد اشاره کرد و تصریح کرد : ازنمایندگان می خواهم فقط خودشان را کارگزار دولت ندانند ،مجلس در راس امور است ، مردم موکلین شما نمایندگان هستند انچه را دولت می خواهد نباید عمل شود باید آنچه را که اقتضای مملکت و مصلحت مردم است عمل شود.

رمضانی پور بیان داشت :باید در هزینه و مصرف شفافیت وجود داشته باشد اینکه ابهاماتی در مصارف وبرنامه های دولت وجود دارد و همچنین اختیاراتی که به مسئولین داده می شود شاید شایسته این ملت نباشد نمایندگان نگاه به وضع سال جاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه با توجه به وضع سال جاری باید بودجه سال آینده را برنامه ریزی کرد گفت :باید اشتغال به معنای واقعی داشته باشیم اینکه امار اشتغال در بیانات رئیس جمهورو برخی وزرا وجود دارد فایده ای ندارد ،وضعیت موجود کشور به خاطر شعارها و حرف هایی است که پایه و اصل نداشته است.

خطیب نمازجمعه رفسنجان به دوازدهمین رزمایش پیامبر اعظم (ص) نیروهای زمین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت :این رزمایش با رزمایش های  قبل تفاوت داشت این رزمایش بر اساس تهاجم بود و اینکه  اگر دشمن کمترین تحرکی را نسبت به ملت داشته باشد این نیروها آنها را از بین خواهند برد .

وی ادامه داد :شاید برخی مسئولین دولتی هزینه های دفاعی را کم می کنند ،در داخل شاید بعضی ها نفهمند ولی در بیرون از ایران می فهمند که قدرت نظامی رزمندگان ما بالاست و سرعت عمل دارند.

امام جمعه رفسنجان به فتنه ۸۸ اشاره ای کرد و بیان داشت : همزمان با انتخابات سال ۸۸ فتنه ۸۸ شکل گرفت ،فتنه قبل ازسال ۸۸ بوده ،کلید واژه فتنه به مانند زهری بود که در کام ملت ایران و مردم سالاری دینی آنها وارد شد و حماسه ۹دی ماه آرامش را به جامعه برگرداند واین روز نقطه عطفی در تاریخ  انقلاب و نظام شد .

وی افزود :آن کوردلانی که می گویند انقلاب ما تمام شده است از آنها سوال دارم ایا دشمنان ما هم همین را می گویند و دست از ملت و ما برداشتند ؟ کاری علیه ما انجام نمی دهند ؟

رمضانی پور عنوان داشت : روز یکشنبه ۹ دیماه ساعت ۹و نیم همه می آییم و به دشمنان داخلی و خارجی می فهمانیم که ما هوشیاریم و پای نظام و انقلاب  و ارزشهایمان ایستاده ایم .

وی اذعان داشت :تدابیر مقام  معظم رهبری در فتنه ۸۸  گام اول مدارا و جذب حداکثری مردم در سال ۸۸ ،گام دوم ایستادگی در برابر حقوق ملت،گام سوم بصیرت بخشی و روشن گری و قانع سازی افکار عمومی بود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها:
اشتغال جوانان بودجه سال 98 رزمایش پیامبر اعظم فتنه 88 مر وقف
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • ناشناس

  چرا کاری به گذشته اوقاف ندارید مگر در گذشته چه اتفاقی رخ داده است که جنابعالی هیچ عکس العملی نشان نداده اید ایا میدانید در اوقاف در گذشته چه اتفاقاتی رخ داده است خیلی از اتفاقات در اوقاف وموقوفه خاج باقر رخ داده است در اینده مشخص میشود

  ناشناس

  نتالبی

  ناشناس

  سلام
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان