فرمانده نیروی انتظامی رفسنجان مطرح کرد :

جمع اوری ۶ هزار افاغنه غیر مجاز در رفسنجان / ضرورت همکاری همه دستگاه های دولتی برای جلوگیری از حاشیه نشینی در شهر

  • شناسه خبر: 149385
جمع اوری ۶ هزار افاغنه غیر مجاز در رفسنجان /  ضرورت همکاری همه دستگاه های دولتی برای جلوگیری از حاشیه نشینی در شهر

فرمانده نیروی انتظامی رفسنجان گفت : حاشیه نشینی به صورت خزنده با اغفال دستگاه های ذیصلاح در حال شکل گیری است باید قبل از اینکه حاشیه نشینی به صورت گسترده شهر را فرا گیرد فکری برای ان برداشته شود و دستگاه های متولی این کار وارد عمل شوند.

خانه » سیاسی » جمع اوری ۶ هزار افاغنه غیر مجاز در رفسنجان / ضرورت همکاری همه دستگاه های دولتی برای جلوگیری از حاشیه نشینی در شهر

به گزارش خانه خشتی ؛نصرالله عباسی صبح امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت :خبرنگاران چشم ، چراغ و زبان گویای صریح مردم هستند انها در همه عرصه ها حضور دارد ، خطرات و مصائب را با کمترین حقوق و دستمزد به جان می خرند .

فرمانده نیروی انتظامی رفسجان تصریح کرد :امروز با توجه به مثلث شوم تکفیری و صهیونیستی که توسط دشمن ایجاد شده است خبرنگاران با توجه به آسیب شناسی ، باید وحدت و همکاری خود را  مضاعف نمایند .

وی افزود :آنچه که کشور ما را در برابر استکبار جهانی مقاوم خواهد کرد کار و تلاش و پشتکار می باشد خبرنگاران باید در این وضعیت با جلوگیری از افراط گرایی وتفرقه انگیزی در جهت تقویت و هوشمندسازی نسل جوان تلاش کنند .

نصرالله عباسی عنوان داشت :دشمن قصد دارد از موج اعتراضات مردم سوء استفاده کند و تنش ایجاد نماید ما باید به دور از هرگونه تنش و با بکار گیری حداکثر امکانات موجود و با افزایش مهارت های آموزشی و دانش بر علیه انها ایستادگی کنیم و پلیس هم در این راستا همکاری لازم را دارد .

وی با بیان اینکه برنامه ریزی مناسب و هدفمند برای رویارویی بامشکلات اقتصادی لازم است گفت :با توجه به شرایط اقتصادی شهرستان و افزایش بیکاری پیش بینی می شود در شهرستان با یک سری معضلات اجتماعی روبرو شویم لذا در این راستا خودمان را برای برخورد مناسب و قانونی با این معضلات اماده کرده ایم .

فرمانده نیروی انتظامی رفسنجان به بحث امینت در شهرستان اشاره داشت خاطرنشان کرد :دشمن با شایعه پراکنی در فضای مجازی قصد دارد امنیت مردم را مورد خدشه قرار دهد شما خبرنگاران باید این شایعات را خنثی کنید تا مردم احساس ناامنی نکنند چراکه اثرات  احساس ناامنی بیشتر از ناامنی در جامعه می باشد .

نصرالله عباسی از افزایش ۲۲ درصدی دستگیری معتادان و قاچاقچیان مواد مخدردر ۵ماه نخست امسال  نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت :دردستگیری سارقان منزل و سرقت های خرد ۱۹%افزایش که ۱۸ % از سارقین از اتباع خارجی می باشند .

وی با بیان اینکه که ۶۰ درصد سرقت های شهرستان کشف شده و در دنیا آمار کشف بیش از ۴۰ درصد سرقت‌ها، نشان از عملکرد موفق دارد افزود :در زمنیه کالای قاچاق ۱۲ دستگاه موتورسنگین کشف گردید که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی داشته ایم .

فرمانده نیروی انتظامی رفسنجان با بیان اینکه پلیس فتا در بحث جرائم اینترنتی بسیار فعال و به روز است بیان داشت :۹۰ درصد پرونده ها در این زمینه کشف و مورد رسیدگی قرار گرفته است .

وی با اشاره به اینکه بیشترین جرائم در شهرستان رفسنجان ،سرقتهای خرد می باشد گفت :جرائم سرقتهایی که توسط اتباع بیگانه صورت می گیرد ۱۸% می باشد ، نظارت و برخورد در تمام زمینه ها وجود دارد و پلیس نسبت به سال قبل با قدرت بیشتری وارد عمل می شود .

عباسی با بیان اینکه برای ساماندهی متدکیان و کودکان خیابانی، اقدامات پیشگیرانه و اساسی تمامی ارگانهای متولی لازم است  بیان داشت :برای ساماندهی متکدیان و کودکان کار باید زیرساختهای ان در شهرستان فراهم شود شهرداری و اداره  بهزیستی باید مکانی برای متدکیان فراهم کنند پلیس در این میان فقط نقش حمایت کننده دارد متولیان آرامش و آسایش مردم باید به کمک نیروی انتظامی بیایند .

وی از جمع اوری ۶ هزار افاغنه غیر مجاز در سال گذشته خبر داد و تاکید کرد :در خصوص حضور افاغنه در شهرستان تابع سیاستهای کشوری هستیم ما فقط می توانیم افاغنه غیرمجازرا طرد و افاغنه مجاز را ساماندهی کنیم .

فرمانده نیروی انتظامی رفسنجان اضافه کرد :مردم از حضور افاغنه در شهرستان احساس ناامنی نکنند چراکه نیروی انتظامی بر حضور و کنترل انها اشراف کامل دارد .

وی در خصوص حاشیه نشینی در شهر خاطرنشان کرد :حاشیه نشینی به صورت خزنده  با اغفال دستگاه های ذیصلاح در حال شکل گیری است باید قبل از اینکه حاشیه نشینی به صورت گسترده شهر را فرا گیرد فکری برای ان برداشته شود و دستگاه های متولی این کار، وارد عمل شوند.

 

برچسب ها:
افاغنه امنیت پلیس فتا حاشیه نشینی سرقت های خرد
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • توکلی

    باسلام وخسته نباشید خدمت مسئولین محترم خدا قوت انشاالله به یاری خدا شهری فاقد افاغنه خواهیم داشت اگر ثروتمندان شهرمون وسایر افراد از به کار گیری افاغنه امتناع کنند(جهت ندادن بیمه و حقوق و...)وبه افراد و کارگران شهرمون بیشتر اعتماد کنند وکار بهشون بدم معضل بیکاری هم در شهر برطرف خواهد شد
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان