نماینده مردم رفسنجان عنوان کرد:

ضرورت ترمیم کابینه اقتصادی دولت / آب خلیج فارس تا دوسال آینده به مس سرچشمه می رسد

  • شناسه خبر: 147987
ضرورت ترمیم کابینه اقتصادی دولت /  آب خلیج فارس تا دوسال آینده  به مس سرچشمه می رسد

نماینده مردم رفسنجان گفت : انتقال آب از خلیج فارس با هزینه تجهیزات ۱۴ هزار میلیاردتومانی در صورت نداشتن مشکل خاص تا دو سال سال آینده آب به سرچشمه رفسنجان انتقال می یابد .

خانه » اقتصادی » ضرورت ترمیم کابینه اقتصادی دولت / آب خلیج فارس تا دوسال آینده به مس سرچشمه می رسد

به گزارش خانه خشتی ؛ احمد انارکی محمدی در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان که صبح امروز به میزبانی مس سرچشمه در سالن آزادی شهر سرچشمه برگزار شد اظهار داشت : با تکیه بر قدرت مردم باید از بحران به وجود امده عبور کنیم، ما تحریم و جنگ را تجربه کردیم ،دستگاه های امینتی و نظارتی باید در مقابل این وضعیت امادگی لازم را داشته باشیم .
وی افزود: ۱۴ هزار میلیارد تومان یارانه را پرداخت می کنیم در صورتیکه درصدی از این یارانه بگیرها مستحق این یارانه نیستند ،بحث نداشتن و سامانه هایی که باید سه سال پیش راه اندازی می شد از جمله مشکلاتی می باشد که به وجود امده است حرمت شکنیها و ساختار شکنیهایی شده است با همراهی و همدلی میتوان از این بحران عبور کنیم .
وی افزود :تحرکاتی که در منطقه وجود دارد ولی ما همچنان با اقتدار در منطقه حرف اول را می زنیم امروز کشور ما به این نیازدارد که دلسوزان نظام در هر قشر و جناحی به میدان بیایند تا از این مرحله سخت عبور کنیم .
نماینده مردم عنوان داشت :قرار نیست با جابه جایی وزیر اتفاقی بیافتد باید یک تیم همکاری نماید تیم های اقتصادی باید کمک کنند و تیم های دیگر اظهار نظر کنند درخواست ما ترمیم کابینه اقتصادی دولت است .
وی خاطرنشان کرد :با جلساتی که با تامین اجتماعی ،سپاه و دیگر ارگانها داشتیم مشکلات ان بررسی شد بحث فرهنگی ارگانها باید ساماندهی شود تا به درد مردم بخورد همه ارگانها همکاری کنند تا فرهنگسرا در این شهر ایجاد شود .
انارکی محمدی تاکید داشت :سه درصد از مس جهان را از ان ماست و مس کرمان بیشترین مس را در خود جا دارد صادرات ما هم زیاد است ولی انتظار ما از شرکت مس باید بیشتر از این باشد اگر الایندگی وجود دارد باید به داد مردم رسید .
وی یاداور شد :انچه که حق مردم است شرکت مس باید ادا کند ،از روز اول روستاهای اطراف سرچشمه را اولویت کاری خود قرار دادیم در ۲۰ سال گذشته ما برای روستاها خدمات ارائه دادیم ولی ما کمترین بهره را از مس در روستاهای ان داشتیم .
نماینده مردم رفسنجان اذعان داشت :سلامتی مردم روستاهای سرچشمه مهم است کارهای زیرساختی در زمان مرادعلیزاده شروع شد و ایجاد کارخانه اسید هم در دستور کاراست ،انتظار داریم هلدینگی تشکیل شود تا از ظرفیتها به یهترین نحو استفاده شود .
وی گفت :در بحث کشاورزی پیگریهایی صورت گرفته است امید داریم توسعه مس سرچشمه از ۱۶۰ هزار تن به ۴۶۰ هزار تن در دستور کار داریم صنایع پایین دستی گسترش می یابد کل مصرف ما ۲۷۰ هزار تن است کارخانه اسید به زودی اماده می شود مسئولیت های اجتماعی شروع شده است هر کجا نیاز است در شوراها از این مسئولیت ها استفاده شود .
انارکی محمدی گفت :پیگیریهایی در زمینه ایجاد گمرک شده است در بحث تصفیه اب یپگیریهای لازم صورت گرفته است اگر قرار باشد اشتغالی صورت بگیرد به سهم شهربابک ،رفسنجان وسیرجان انجام می شود .
وی در خصوص انتقال اب از خلیخ فارس به رفسنجان اشاره داشت و خاطرنشان کرد :انتقال اب از خلیج فارس به سیرجان رسیده است بخشی از لوله گذاری و ۴۰ درصد از اب شیرین کن ها اماده است وهزینه ان بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان است و هزینه تجهیزات ان ۱۴ هزار میلیاردتومان ان هم هزینه انتقال خط لوله به سرچشمه می باشد این کار خوبی است اگر مشکلاتی نداشته باشد تا دو سال سال اینده اب به سرچشمه انتقال می یابد .
انارکی محمدی اظهار امیدواری کرد با رفع الایندگی سرچشمه مشکلات مردم رفع شود .

برچسب ها:
آب خلیج فارس احمد انارکی محمدی کابینه اقتصادی دولت مس سرچشمه نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان