نگاه سیاسی و جناحی به مصالح عمومی تیشه ای بر ریشه ی توسعه رفسنجان

 • شناسه خبر: 138839
نگاه سیاسی و جناحی به مصالح عمومی تیشه ای بر ریشه ی توسعه رفسنجان

با چه استدلالی میتوان فهم کرد که فرماندار موفق سابق باید جای خود را به مدیر غیر بومی و ضعیف بدهد ؟ و یا چگونه میتوان درک کرد که عنان مجتمع مس به دست مدیری هرچند بومی باشد که هیچ سابقه اجرایی در حوزه کار صنعتی مجتمع مس نداشته است؟

خانه » سیاسی » نگاه سیاسی و جناحی به مصالح عمومی تیشه ای بر ریشه ی توسعه رفسنجان

مدیریت حسنی
بخاطر دارم پس از انتشار اولین یادداشت در خصوص واقعه روی داده در کوره فلش که در سایت خانه خشتی منتشر شدحجم عظیمی از افترا و توهین و فشار از سوی برخی مدیران صنعت مس از جمله مدیرسابق منطقه سابق ! مس کرمان به سمت ما روانه شد .
کار بدانجا رسید که مدیر مسئول پایگاه خبری خانه خشتی چندین بار احضار و مورد بازخواست قرار گرفت .که نه اینکه مدیران مس همانطور که در نامه سراسر توهین روابط عمومی منطقه نیز هویدا بود خود را صاحب عنان و اختیار مجتمع مس و کارکنانش میدانند و هر گونه دخالتی در زندگی و فعالیت های خارج از مجتمع کارکنان خود را حق مدیریتی خود میپندارند.
در خلال آن روزها اما یک نکته در کنار همه تکذیب ها و فرافکنی های مدیران مس مشهود بود و آن ضعف مدیریت حاکم بر منطقه کرمان حتی در مقام پاسخ گویی به انتقادات بود .
حادثه روی داد در فلش بدون تردید حاصل مجموعه ای از بی تدبیریها بود که خسارت دسته کم ۶۰۰ میلیارد تومانی را در زمینه تولید مس کاتدی به بار آورد و نهایتا با راه اندازی کوره فلش بحران زیست محیطی رخ نمایاند که امضای بود بر سو مدیریت حاکم در این منطقه .
سخنان محمد حسنی در جلسه معارفه مدیر جدید مجتمع مس سرچشمه که در واقع جلسه تودیع وی بود خود از عجایب است که فراز آن اظهار نظر در خصوص گاز خروجی از دودکش کوره فلش است که ایشان بخش اعظم غبار خروجی را بخار آب دانسته و هشدارهای رسانه ای محلی را به پای غرض ورزی گذاشتند.
اگر بخواهیم دستاورد دوران مدیریت محمد حسنی را به عنوان مدیر مس منطقه کرمان لیست نماییم شاید بتوان سیاه ترین دوران مجتمع سرچشمه را پس از راه اندازی در این دوران دانست . حادثه روی داده در کوره فلش و خسارات هزاران میلیاردی مرتبط، از کار افتادن خط تولید مس کاتدی به مدت ۶۰ روز ، عدم مدیریت در راه اندازی کارخانه اسید قبل از از مدار خارج کردن کوره های ریورب و راه اندازی کوره فلش اشاره کرد .
و اینگونه بود که مدیریت حسنی طومار مس منطقه کرمان را در هم پیچید و کار را به آنجا رساند که مراد علیزاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصمیم به انحلال منطقه کرمان گرفت .
روی سخن این یادداشت نه با مدیرسابق منطقه مس کرمان که با مدیران نشسته بر کرسی قدرت است . اگر توانایی مدیریت کردن مجموعه تحت فرمان خود را ندارید شرعا و اخلاقا مرتکب فعل حرام شده اید و قبل از آنکه مورد لعن درگاه الهی و نفرت خلق خدا قرار بگیرید کرسی قدرت را به هر آنکه شایسته تصدی آن است واگذار کنید .
ما به عنوان رسانه بارها و بارها خطر نگاه سیاسی به مناصب مدیریت منطقه رفسنجان را گوشزد کرده ایم که متاسفانه علی رغم هشدارهای این مسئله در سالهای اخیر با سیر صعودی رو به رو گشته است . برکناری فرماندار موفق سابق و حضور شخصی غیر بومی آن هم به عنوان سرپرست فرمانداری و همچنین مدیریت منطقه سابق مس کرمان شرنگ تلخی در گلوی مردم رفسنجان است که هضم و فراموشی آن سخت مینماید .
آیا در میان جریان سیاسی اصلاحات و اعتدال که به حکم آرائ مردم امروز در مصدر اداره امور کشور و شهر هستند مدیر توانایی نبود که عهده دار کرسی قدرت باشد که اینگونه با سرنوشت ده ها هزار نفر بازی نشود ؟
با چه استدلالی میتوان فهم کرد که فرماندار موفق سابق باید جای خود را به مدیر غیر بومی و ضعیف بدهد ؟ و یا چگونه میتوان درک کرد که عنان مجتمع مس به دست مدیری هرچند بومی باشد که هیچ سابقه اجرایی در حوزه کار صنعتی مجتمع مس نداشته است؟
و آیا این نتیجه ای جز نگاه سیاسی و جناحی به مصالح عمومی است ؟
خلاصه کلام آنکه برای ما منافع حقه مردم شهرمان در اولویت است و بس و هرکس و در هر مقامی خواسته و یا ناخواسته به دنبال تضییع آن باشد در برابرش با تمام توان خواهیم ایستاد.
به قلم سید علی حقگو

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • علی بمانی

  سلام مبارزه با فساد دامن پاک می خواهد به قول اقا با دسمال کثیف نمی توان شیشه کثیف را پاک کرد برادر این کار شما نیست

  علی بمانی

  سلام مبازه با فساد دامن پاک می خواهد برادر جان این کار شما نیست

  علی بمانی

  سلام جانا سخن از زبان ما می گویی حقیقت گفتی برادر عزیز اما ناقص مگر برای اولین بار است که چنین اتفاق تلخی در این شهر واین مجتمع می افتد ویا در این نقطه از کشور برادر جان این قصه پر غصه سالیان متمادی این کشور است وریشه مشکلات عدیده امروز کشور ایا فراموش کرده اید چه افراد بی کفایتی از هر دو جناح بنا حق نمایندگی مردم در مجلس را برعهده گرفتند ویا چه شهرداران بی کفایتی که بدون استثنا دزد از اب در امدند ایا انتسابات دوران احمدی نژاد در همین مجتمع را فراموش کرده اید که فلان اقا چون شوهر خواهر فلان اقا که داماد فلان روحانی معروف این شهر با داشتن هچکونه صلاحیتی بر همین اریکه تکیه کرده بود راستی انوقت شما کجا بودید ؟ و یا داماد فلان روحانی شهر در همین مجتمع مظلوم از پست کارشناسی ناگهانی به مدیریت شرکت بازرگانی مس در تهران منصوب شد وبقیه اقوام وخویشان ان روحانی معروف در کرسیهایی به نا حق نشستند وچه خیانتها که نکردند

  شهروند رفسنجان

  احسنت ... جامع و کامل و گویا...
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان