امام جمعه رفسنجان در خطبه های نماز جمعه این هفته مطرح کرد:

با وجود معدن بزرگ سرچشمه ، رفسنجان نمی بایست بیکار داشته باشد

  • شناسه خبر: 138029
با وجود معدن بزرگ سرچشمه ، رفسنجان نمی بایست بیکار داشته باشد

امام جمعه رفسنجان گفت: هر شهری که معدن بزرگی داشته باشد همچون رفسنجان دیگر نباید بیکار داشته باشیم.

خانه » اجتماعی » با وجود معدن بزرگ سرچشمه ، رفسنجان نمی بایست بیکار داشته باشد

به گزارش خانه خشتی ، حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی و اصول و مقررات و اصلاح ذات البین ضمن قدردانی از نیروی محترم انتظامی در اهتمام به اجرای طرح جمع آوری قلیان و مراکز عرضه قلیان در سطح شهر به مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی در خصوص آزاد سازی قلیان اشاره کرد و اظهار داشت: امید واریم شورای نگهبان این مصوبه مجلس را رد و ظلم به جوانان را مجاز نکنند.

رمضانی پور به صحبتهای مطرح شده در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته در خصوص وظیفه خطیر پرستاران و سوء برداشت برخی پزشکان از انان اشاره کرد و بیان داشت: اگر پزشک محترمی در نماز جمعه حضور داشته باشند و مستقیما از بنده صحبتی را بشنود بله حرفش درست است ولی اگر در نماز جمعه شرکت نکند و از شنیده هایش قضاوت کند و حرفی را بزند خیلی کار بدی است.
وی افزود: ما از پزشکان فرهیخته جامعه این انتظار را نداریم در رابطه با بحث پرستاران که مجددا تبریک عرض می کنم روز گرامیداشت مقام پرستا را، اهمیت کار پرستار را مطرح کردیم نه اینکه پزشک کارایی نداردچه کسی این حرف را زده ما این را گفتیم که پزشک ویزیت می کند و دستور می دهد آن کسی که باید به دستور پزشک عمل کند پرستار است و ان موقع پرستار است که بیمار را درمان می کند به سبب آن دستوری که پزشک داده است نباید بد برداشت شود.

رمضانی پور ادامه داد: ما شما را کمک می کنیم و تقویت می کنیم عمل شما پزشک را، آیا شما می توانید از ۲۴ ساعت شبانه روز ۵ ساعت برای یک بیمار وقت بگذارید پرستار این وقتها را می گذارد و اوست که باید به وظیفه اش به خوبی عمل کند.
وی تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که این بد بینی های که متوجه شهرمان است رفع گردد دانشگاه علوم پزشکی یک سرمایه برای شهرستان است اطباء ارزشمنده و اساتید و اعضای هیات علمی خوب و با انصاف و خداشناس وجود دارد؛ ما نمی خواهیم جسارتی به احدی از مردم داشته باشیم چه برسد به مجموعه خدوم علوم پزشکی.

امام جمعه رفسنجان با عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بیان داشت: شایسته است عزاداری در این ایام و به این مناسبت به مدت سه شب در مسجد جامع رفسنجان همراه با مراسم تجلیل از مقام شامخ شهدای مفقود الاثر شهرستان برگزار می شود.

رمضانی پور با تبریک اغاز دهه مبارک فجر نور اسلامی اظهار داشت : در این چهاردهه دستاوردهای بسیاری نصیب ملت غیور ایران اسلامی و انقلابی شده است.
وی خاطر نشان کرد: دشمن امروز به دنبال ایجاد ناامیدی و ناکارآمدی نظام است در حالیکه اگر انقلاب در سه موضوع دستاوردهای ملموس و ناملموس و ظرفیت های بوجود امده و امکان تلاش مسئولان در ارائه خدمت و انجام مسئولیت های محوله بروز شود در طی چند سال می بینیم که چقدر کار و تلاش شده چقدر برای این ملت وقت گذاشته شده است.
رمضانی پور ادامه داد:  نارسایی ها و ناعدالتی ها را نمی گوییم نیست  اینها هست اما در برابر کارهای انجام شده که دشمن اصل نظام و کارامدی ان را زیر سوال می برد و می خواهد جوان ما را منحرف کند این نیست ما شاهد این سختی ها و کارها هستیم.
وی بیان داشت: وقتی این باورها و اطلاعات را به فرزندانمان و جوانان تبیین کنیم یقینا امید صادق در وجودشان ایجاد می شود و دشمن را می شناسند که به دروغ اقدام کرده و حرفهای او را باور نمی کنند؛ باید تلاشمان را بیشتر کنیم از ظرفیت ها استفاده کنیم امروز کشور ما نیاز به آرامش و اتحاد بیشتر دارد تا اینکه کارکرد نظام در داخل و بیرون مرزها به نمایش گذاشته شود.

امام جمعه رفسنجان در ادامه به نصب مدیریت جدید برای مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اشاره کرد و گفت: مدیریت صنعت بزرگ مس سرچشمه به حالت قبلی بازگشت امیداریم صنایع ملی مس ایران اختیارات مجتمع را بیشتر کنند طبیعی است که هر شهری که معدن بزرگی داشته باشد همچون رفسنجان دیگر نباید بیکار داشته باشیم آنقدر شغل بوجود می امد در کنار شرکت های پایین دستی و بالادستی که دیگر یک نفر بیکار هم نداشته باشیم.

وی افزود:اگر این صنعت دود و آلودگی دارد به خورد مردم اینجا می رود طبیعی است که اگر سود و اشتغالی هم دارد به مردم این منطقه برسد و طبیعی هم هست که اشتغال برای افراد بومی ارزان تر خواهد بود، از طرفی وقتی مدیریت بوسیله فردی از رفسنجان انجام شود وجدان کاری هم بالاتر می رود ما مس را از خود می دانیم سرزمین ملکی ماست نه مس کرمان، این موضوع باید جا بیافتد به عنوان مس سرچشمه رفسنجان و نه مس کرمان.

رمضانی پور اظهار داشت: روز سه شنبه در جلسه ستاد مثلث اقتصادی کشور در دفتر مدیر عامل صنایع ملی مس ایران ایشان صحبتهای خوبی در زمینه ایجاد اشتغال داشتند اما ما دلمان می خواهد سرعت بیشتر داشته باشد، در شهربابک زمینه های اشتغال خوب است و در انار و رفسنجان هم باید ایجاد شود و ایشان مطرح کردند که نزدیک به ده هزار شغل ظرف یک سال آینده ایجاد می شود ما خوشحالیم و کمک هم می کنیم.
وی تصریح کرد: اگر در هفته گذشته گفتم همه چیز را باید در کنار هم ببینیم این طبیعی است شغل اولویت اول ماست چون جوان می خواهد ازدواج کند و از طرفی به آلایندگی هم باید توجه شود من تذکر دادم که در اسرع وقت ان را کاهش دهند که خوب وعده هایی داده شده در این زمینه آنها هم دلسوز این منطقه و صنعت بزرگ هستند و اتحاد ما را می طلبد که با صنعت آشنا باشیم.
امام جمعه رفسنجان به روز جهانی گمرک اشاره کرد و بیان داشت: می طلبد از ورود کالای قاچاق خصوصا کالایی که مشابه دارد جلوگیری شود، گاهی مسئولان مربوطه در گمرک خوابشان می برد شیفت ها را طوری طراحی کنیم که افراد در گمرک خسته نشوند که کانتینر ها بدون نظارت عبور کنند ، کالای های داخل کشور که قاچاق است از همین مرزها و مبادی وروردی کمرگ امده اقای رئیس گمرک چه جوابی دارید بدهید.

وی در ادامه بیان داشت: باید دعا کنیم که باران و برف نصیبمان شود کاهش نزولات آسمانی در سراسر کشور بویژه در استان کرمان را شاهد هستیم.
رمضانی پور به برگزاری با اقتدار رژه ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این مهم پیام اقتدار ارتش را می رساند که با عظمت هرچه تمام تر به پایان رسید نیروهای نظامی ما از خاک ، دریاو آسمان کشور حفاظت می کنند.
رمضانی پور به سالروز تاسیس رادیو شهری در رفسنجان اشاره کرد و بیان داشت: رسانه ارزشمند رادیوی شهری یک فرصت ارزشمند اطلاع رسانی است که هجدهمین سالکرد در نهم بهمن ماه بیش از هزار ساعت برنامه در سال اجرا می کند .

برچسب ها:
امام جمعه رفسنجان معدن مس سرچشمه
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • رضامرادی

    باسلام خدمت امام جمعه رفسنجان اقای رمضانی شما که این همه مشکلات رو میدانید چرا کاری انجام نمیدهید به حرف نیست به عمل کردنه من 26سال سن دارم 3سال شرکت زیر مجموعه سرچشمه کار کردم ولی بیکارم ولی الان صدها نفر اهل اهواز لرستان شهرکرد شیرازی ازهمه جای ایران تو معدن سرچشمه سرکار هستن ولی رفسنجانی ها که معدن مال خوده شهرشونه بیکارن این چه عدالتیه دودشو ضررشو ما بخوریم پولشو کسه دیگه ای بخوره .اینا همه تو قیامت جواب داره .باتشکر
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان