در گفت و گو با رئیس شورای شهر رفسنجان مطرح شد:

قهر نمی کنم / مردم نباید از تغییر لطمه نبینند / نگاه استان به رفسنجان نامهربانانه است

  • شناسه خبر: 130478
قهر نمی کنم / مردم نباید از تغییر لطمه نبینند / نگاه استان به رفسنجان نامهربانانه است

رئیس شورای شهر رفسنجان گفت: استعفا در کارهایم نیست یا اینکه من قهر کنم اینطور نیست ،با قهر کردن ما چیزی به نفع شهر نیست اما به هرحال صدای خودمان را به گوششان میرسانیم و همکاری هم می کنیم.

خانه » سیاسی » قهر نمی کنم / مردم نباید از تغییر لطمه نبینند / نگاه استان به رفسنجان نامهربانانه است

حجت الاسلام علی هاشمیان رئیس شورای شهر رفسنجان در گفتگو با خانه خشتی در خصوص عدم حضورش درمراسم تودیع و معارفه فرماندار اظهار داشت : به خاطر احترام به نظر مردم در این مراسم شرکت نکردم ولی نظر شخصیم در خصوص عدم شرکت در مراسم یک بحث است و اگر به عنوان نماینده رفسنجان صحبت کنم بحث دیگری است .
وی افزود :استاندار نماینده عالی در استان است و از اختیارات ایشان است که هر کسی را در منصب فرمانداری قرار دهد و نیروهایش را جابجا کند ، حتما صلاح و مصحلت رفسنجان را در تغییر فرماندار دیدند.
رئیس شورای شهر افزود :تلفنهای متعددی به من شد و افراد مختلفی ابراز ناراحتی کردند از تغییر فرماندار به همین منظور ترجیح دادم به احترام نظر آنان در مراسم شرکت نکنم.
هاشمیان بیان داشت : در بحث بودن یا نبودن فرماندار خیلی دخالت نمی کنم و مسئله به من مربوط نمی شود مسئله مربوط به دولت و استانداری است ، فرماندار و مدیران، نیروهای دولت هستند نیروهای من نیستند که من دخالت کنم ما دلمان کسی را میخواهد که خدمت کند و معضلات و مشکلات مردم را حل نماید وبودجه ها را از استان اخذ کند .
وی افزود : مردم در جایگاهی هستند که یک خواسته ای دارند و این خواسته را خودشان تک تک نمیتوانند به گوش بزرگان برسانند ،اقای ملانوری که فرماندار رفسنجان بودند زحمات زیادی برای شهر کشیدند و من هم هدیه و لوح خودم را برایشان فرستادم و در ان لوح نیت خودم را برایشان نوشتم و اینکه موافق یا مخالف بودم یا نه !بهر حال می گویند صلاح مملکت خویش خسروان دانند و بس ، وقتی اقای استاندار از زوایای مختلف این مسئله را بررسی کردند ،شاید مسائل و زاویایی بوده که ما نمی دیدیم و توجه نکردیم.
رئیس شورای شهر در خصوص سوال اینکه آیا شخص خاصی از نظر شما یکی از گزینه های پیشنهادی فرمانداری بوده و از سوی شما حمایت شده است گفت :در گزینه هایی که دوستان یکبار گفتند که گزینه ای برای فرمانداری هست یا نه من هم گفتم بومی هست رفسنجان بی نیرو نیست و چون فرمانداری هم کار خاصی است گفتم ادمهای توانمند هستند که کار را اداره بکنند ولی قانون هم اجازه را نمیدهد ممنوعیت قانونی وجود دارد و اینکه اینجورباشد بگویم فلانی باشد چنین چیزی نبوده است .

وی افزود: ممکن است بین دوستان بحثی شده و نظری داده باشیم اما نظر دادن غیر از اصرار و پافشاری است ، تعصب خاصی روی نیروی خاصی نداشتیم و تاکیدی روی نیروی خاصی که باشد یا نباشد نداشتیم .
هاشمیان بیان داشت :در گذاشتن نیروها استانداری و نماینده شهر و وزرات خانه نقش دارد در حیطه کاری من نیست و وزرات خانه و استانداری نقش مثبت و مستقیم در انتصاب دارند به نوعی هم نماینده شهر میتواند نقش داشته باشد .
رئیس شورای شهر خاطر نشان کرد: از استاندار و آقای ذکاءاسدی معاون سیاسی ایشان خواستم که باید کاری کنید مردم از تغییر و تحول لطمه نبینند حداقل فردایشان بهتر از دیروز باشد مردم دنبال کسی هستند که کارهایشان را رواج دهد و راه بیاندازد و به دردل انها برسد و هرکس این کار را انجام بدهد خوب است .
وی در خصوص سوال اینکه ایا احتمال استعفا و کناره گیری شما در این قضیه وجود دارد گفت :استعفا در کارهایم نیست یا اینکه من قهر کنم اینطور نیست ،با قهر کردن ما چیزی به نفع شهر نیست اما به هرحال صدای خودمان را به گوششان میرسانیم و همکاری هم می کنیم چیزی که به نظرمان باشد می گوییم؛ اینکه من مشاور استاندار هستم اینجور نیست که هر نظری بگویم استاندار قبول کند جایگاه مشورتی این است که ما فقط نظر خود را می گوییم انها خودشان صاحب اختیار هستند می توانند این کار را انجام دهند و میتوانند انجام ندهد اگر ما نظری دادیم و انها قبول نکردند ما نباید قهر کنیم چون باید منافع شهرستان را باید در نظر بگیریم.
وی ادامه داد : یک نگاه نامهربانانه به رفسنجان شد از طرف استانداری ،من تلاشم در این دوره این بوده که این نگاه را کمی مهربانانه تر کنم و برای این انگیزه هم شاید شان و جایگاهمان زیر سوال برود اگر برای مردم قرار باشد کاری کنیم حتی خادمی، اینکار را می کنیم به نظر خودم استفعا و قهر کردن و کنار رفتن کاری از پیش نمی رود این کار فقط باعث می شود اختلاف بیشتر شود در انتخاب شهردار هم سعی بر این بود کسی انتخاب شود که کمترین اختلافات در شهر شکل بگیرد اعضای شورا هم نظرشان همین بود من برنامه ای برای استعفا نداریم مگر اینکه انها بگویند ما به مشورت شما نیازی نداریم.

برچسب ها:
استعفا رئیس شورای شهر رفسنجان علی هاشمیان فرماندار رفسنجان محسن صفریان مردم
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • درودی

    استانداری که برای بقای خود هر خواسته ای از مخالف و منتقد را به جا می اورد و ادعای هنر مدیریتش را از زبان خودش گوش فلک را کر نموده است . خ
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان