اخراج یک خبرنگار در شهربابک

  • شناسه خبر: 13021
اخراج یک خبرنگار در شهربابک

به علت خبر رسانی شغاغ و سریع، خبرنگار شهربابک به جمع اخراجی ها پیوست.

خانه » آخرین اخبار » اخراج یک خبرنگار در شهربابک

به گزارش خبرگزاری فارس از شهربابک، یکی از خبرنگاران فعال شهربابک که علاوه بر خبرگزاری فارس با یکی از نشریات محلی این شهرستان همکاری داشت به علت پافشاری بر اطلاع‌رسانی شفاف و سریع در حمایت از مشکلات روستائیان از دفتر نشریه محل کار خود اخراج شد، آن‌چه در زیر می‌آید شرح ماجرای این اخراج به قلم این خبرنگار جوان و باذوق است.

زمان جنگ نبودم که برای مردم بجنگم و خدمت کنم، حالا هم سنگرم را از من گرفتند، غافل از اینکه سنگر بسیار است و سنگربان کم، سنگر زیاد است و مرد سنگر کم، اینجاست که خبرنگار را در جمعه بازار سیاست حراج می‌کنند، اینجاست که چوب حراج به تعهد و تخصص خبرنگار می‌زنند.

اخراج من با اخراج‌های دیگر زمین تا آسمان فرق می‌کند، مثل برخی کارگران شرکت‌ها از کم‌کاری و تنبلی و تحصن نبوده است، اخراج من با اخراجی‌های یک و دو مسعود ده‌نمکی فرق می‌کند، اما کمی به اخراجی‌های سه شباهت دارد.

اخراج من از بحران اقتصادی و کمبود بودجه نبوده است، اخراج من به خاطر پرکاری بوده است و کم توقعی، به خاطر انجام وظیفه صادقانه بوده است و بس، به خاطر احساس مسئولیتم بود با حقوقی ناچیز و خوشحالم که از نظر مردم وظیفه‌ام را به خوبی انجام می‌دادم و مشکلات و درد آنها را فریاد می‌زدم.

و اما ماجرا از این قرار بود که وقتی گزارش مشکلات مردم روستاهای «خبر» و «دهج» شهربابک را برای چاپ به دفتر یکی از نشریات شهربابک بردم با مخالفت سردبیر برای چاپ مواجه شدم، حرفش این بود که چرا خبر را دیر به دفتر رساندی در صورتی که روز قبلش از ساعت شش صبح تا ۲۲ و ۳۰ دقیقه شب به همراه مسئولان مشغول بازدید و تهیه گزارش از این روستاها بودم و وقتی به خانه رسیدم توان برداشتن قلم را هم نداشتم و با آن ذهن خسته نمی‌شد آن گزارش طولانی را تنظیم کرد.

وقتی فردا صبح به دفتر نشریه مراجعه کردم، مطالب برای چاپ به چاپخانه ایمیل شده بودند در صورتی که اگر حداکثر ۱۰ دقیقه صبر کرده بودند این گزارش هم به چاپ می‌رسید، اما این طور نشد و سردبیر خواستار چاپ این گزارش در شماره‌های بعد نشریه شد و این در حالی بود که شماره بعد حدود یک ماه دیگر چاپ می‌شد.

اما من با این هدف که شاید مشکلات مردم دهج و خبر زودتر انعکاس یابد و زودتر به مشکلاتشان رسیدگی شود، گزارش را به خبرگزاری فارس ارسال کردم و یکی دیگر از نشریات شهربابک به علت اینکه این گزارش مطلوب بود از آن استفاده کرد و این بهانه‌ای شد برای اینکه عذر من را از روزنامه محل کارم بخواهند.

بعد از چاپ، نشریه به دست مدیر مسئول و سردبیر رسیده بود و بعد از ساعت‌ها مدیر مسئول تماس گرفت، خودم را آماده کرده بودم که جواب تشکرهای وی را بدهم، اما گفت: آقای فتوحیان دوربین، موتور و وسایل دفتر را بیاور و تحویل بده، خوشحال‌تر شدم که مدیر مسئول می‌خواهد من را به مرخصی و تور گردشگری بفرستد اما بعد متوجه شدم که دوربین و وسایل به مرخصی می‌روند، یک مرخصی که هیچ بازگشتی ندارد.

به این می‌گویند امنیت شغلی، به این می‌گویند حمایت از کار و سرمایه ایرانی و به این می‌گویند تعهد روزنامه‌نگاری … شما اسمش را چه می‌گذارید؟

بعد از لحظاتی خوشحالی کاذب متوجه شدم با کمال احترام اخراج شدم.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • مریم رضایی

    سلام خبرنگاری شغل نیست زیرا اگر کسی بدنبال شغلی هست شغل پر درآمدی راانتخاب میکند شغلی که حداقل حقوق100تومن راداشته باشدنه خبرنگاری که ماهیانه زیر100تومنی است. خبرنگاری بیان درد ورنج مردم است خبرنگار همش بدنبال این مسول وآن مسول است تا ثابت کندکه رابط بین مردم ومسولان است. خبرنگاربدنبال رضایت خداست زیراحقوقش نمیتواند زندگی ای را بچرخاند مگر بالطف پروردگار. آقای فتوحیان اصلا ناراحت نشید صبور باشید چونکه همانطوری که خود میدانید صبروامیدواری ازخصوصیات یک خبرنگاراست. من خود یک خبرنگارم درکتان میکنم بقول خودتان سنگرزیاداست پس به سنگردیگری برویدموفق باشید.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان