لغو سخنرانی پدر شهید هسته ای احمدی روشن این بار در رفسنجان/ پدر شهید: برای ما مسلم است که شما در برابر دشمن عقب نشینی می کنید + صوت

 • شناسه خبر: 121451
لغو سخنرانی پدر شهید هسته ای احمدی روشن این بار در رفسنجان/ پدر شهید: برای ما مسلم است که شما در برابر دشمن عقب نشینی می کنید + صوت

مراسم گرامیداشت روز شهدای هسته ای که قرار بود شنبه ۱۹ فروردین ماه در رفسنجان با سخنرانی پدر شهید مصطفی احمدی روشن برگزار شود با مخالفت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان لغو شد.

خانه » سیاسی » لغو سخنرانی پدر شهید هسته ای احمدی روشن این بار در رفسنجان/ پدر شهید: برای ما مسلم است که شما در برابر دشمن عقب نشینی می کنید + صوت

به گزارش خانه خشتی ،مراسم گرامیداشت روز شهدای هسته ای که قرار بود شنبه ۱۹ فروردین ماه در رفسنجان از سوی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی با سخنرانی پدر شهید مصطف احمدی روشن برگزار شود با مخالفت مسئولین این دانشگاه لغو شد.

حیدر رئیسیان دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان راجع به لغو این مراسم در گفت و گو با خانه خشتی گفت: تمام برنامه‌ها برای برگزاری این مراسم شهدای هسته‌ای از ماهها قبل انجام شد و مسئولان دانشگاه موافقت مشروط انجام دادند.

وی افزود: تمام برنامه‌ها از جمله دعوت از پدر بزرگوار شهید احمدی‌روشن و خواننده حماسی کشور انجام شد و با رایزنی‌های زیادی که انجام دادیم، پدر شهید موافقت کرد که در این مراسم ارزشی شرکت کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با بیان اینکه برای این برنامه پوستر چاپ کردیم و در فضای مجازی تبلیغات لازم را انجام دادیم، افزود: اما به یکباره و بدون استدلال درست و رضایت‌بخش و به راحتی مسؤولان دانشگاه اعلام مخالفت با این مراسم را ابلاغ کردند.

رئیسیان خاطرنشان کرد: ریاست دانشگاه، معاون فرهنگی و مدیریت فرهنگی بدون هماهنگی قبلی و با توجه به دعوت از پدر شهید و هماهنگی سایر کارها، ناباورانه جلوی کار ما را گرفتند، اما ما از خواسته خود کوتاه نخواهیم آمد چرا که این برنامه جنبه معنوی و بزرگداشت شهدای هسته‌ای داشت نه جنبه سیاسی که اعلام کردند، «به صلاح دانشگاه نیست».

وی با اشاره به اینکه از مدت‌ها قبل تمام تلاش خود را برای برگزاری کیفی این مراسم انجام دادیم و از درس و اوقات فراغت خود گذشتیم، ابراز داشت: اینکه برای لغو برنامه مجبور شدیم با پدر شهید تماس بگیریم و ایشان فوق‌العاده ناراحت شدند، برای ما خیلی سخت تمام شد و اسباب شرمندگی ما بود.

رئیسیان اضافه کرد: اگر چه پدر شهید روشن با اینگونه مسائل آشنایی کامل دارد و توجیه است، بنابراین از طریق یک صوت پیام خود را به مسؤولان دانشگاه بابت این کارشان ابلاغ کرد.

وی همچنین عنوان کرد: مبلغی هم که از بیت‌المال و نهاد دانشگاه برای هماهنگی با خواننده حماسی هزینه کردیم دیگر قابل برگشت نیست، البته این مسئله در برابر این مخالفت عجیب و لغو برنامه در حاشیه قرار دارد.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان ابراز داشت: شناسنامه‌دار بودن سخنرانان در مراسم ما یکی از شروط ریاست دانشگاه است در حالی‌ که ما سخنران سیاسی در این برنامه دعوت نکرده بودیم و اصلا برنامه سیاسی نبود.

وی در پاسخ به سؤال اینکه چرا اول موافقت کردند و بعد نظرشان تغییر کرد، گفت: موافقت اولیه مسؤولان دانشگاه به این دلیل بود که گمان نمی‌کردند بتوانیم تمام آیتم‌های برنامه را هماهنگ کنیم و موفق شویم، همچنین ما تمام برنامه‌ها را برای مسؤولان توضیح دادیم.

رئیسیان بیان کرد: ما دانشجویان تشکل انجمن اسلامی دانشگاه توقع حمایت مسؤولان از دانشجویان انقلابی را داریم و برای هر مراسمی دغدغه‌مند هستیم و برنامه داریم، اما انقلابی‌بودن ما عدم حمایت را در پی داشته و دارد.

وی تاکید کرد: اینگونه برخوردها در واقع مخالفت با تفکر انقلابی است که به صلاح نیست، چرا که رهبر معظم انقلاب بارها بر اهمیت‌ دادن به دانشجو و جوان انقلابی تأکید کردند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان متذکر شد: چرا هرجا نام تشکل انجمن اسلامی دانشجویان روی برنامه‌هاست باید به آن برنامه گیر بدهند و در نهایت مخالفت شود؟

پیام صوتی پدر شهید هسته‌ای مصطفی احمدی‌روشن خطاب به مسؤولان دانشگاه

در ادامه متن صوتی که پدر شهید هسته‌ای مصطفی احمدی‌روشن فرستادند، عنوان می‌شود.

پدر احمدی‌روشن در این پیام اظهار داشت: «از قول من از مسؤولان دانشگاه تشکر کنید و بگویید پدر شهید احمدی‌روشن گفت برای من مسلم است که این دولت نمی‌خواهد مسائل هسته‌ای را مجددا عنوان کند».

این پیام می‌افزاید: «برای ما مسلم است که شما برابر دشمنان عقب‌نشینی کردید و خواهید کرد و این آخرین روزهای عمر خدمتی شما به این ملت است».

پدر شهید احمدی‌روشن در پیام خود همچنین بر این نکته تاکید کرد که «دولت فعلی نمی‌خواهد، صنعت هسته‌ای به جایی برسد و اهل این مسائل نیست».

برچسب ها:
پدرشهید احمدی روشن شهدای هسته ای شهید احمدی روشن لغو سخنرانی
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • وحيد

  به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران؛ پدر شهید احمدی روشن با ارسال بیانیه ای از لغو سخنرانی های خود در شهر ها و دانشگاه های کشور توسط عده ای از مدیران دولت تدبیر و امید خبر داد و اظهار گلایه کرد. بنا بر این گزارش پدر شهید احمدی روشن در این بیانیه که در اختیار شهدای ایران قرار گرفت اظهار داشته است: خدا را شکر می کنم که معنا و مفهوم امید و اعتدال برای ما مشخص شد و همچنین خدا را صد هزار بار شکر می کنم که نتیجه فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب یعنی همدلی و همزبانی بین مردم و دولت شکوفه داد و عیان شد. اگر در زمان حیات شهید احمدی روشن دنیا یرای استکبار جهانی و ایادی داخلی ایشان به علت مجاهدت های این شهید بزرگوار و سایر شهدای علم و فناوری هسته ای به تنگ آمده بود و باعث ترور و به شهادت رساندن ایشان شد، حال با گذشت زمانی نه چندان دور و روی کار آمدن دولت اعتدال و امید احساس می شود که آن اصل به گونه ای در خط مشی این دولت زنده شده است. یعنی آنجایی که اثری از نقد و انتقاد و حتی سازنده و غیر مخرب در گفتار و کردار از لایه های بالای جامعه اعم از نمایندگان مجلس ، روزنامه نگاران و هنرمندان و سخنوران و لایه های پایین جامعه همچون کارمندان، کارگران، بی سواد ها ، خانواده شهدا و به خصوص خانواده شهید احمدی روشن دیده می شود اقدام به تخطئه و طرد ایشان می نمایند. پدر شهید احمدی روشن عنوان کرده است: به عنوان نمونه بلایی که بر سر هفته نامه 9 دی و عبرتهای عاشورا و برادران گرانقدر سعید زیباکلام و سردار گرامی سعید قاسمی و از جمله بنده حقیر آورده اند نمونه ای از برخورد با حتی کم ترین انتقادات است. پدر شهید هسته ای کشورمان گفته است: بر اساس رسالتی که برادر و فرزند شهیدم بر عهده ام گذاشته اند و بنا به دعوت فرزندان دانشجویم در سراسر کشور محبت داشته و دعوت به عمل می آورند جهت روشن شدن اذهان این عزیزان خدمت آنها شرفیاب می شوم و این عزیزان را در جریان مسائل روز و نکته نظرات رهبری معظم قرار می دهم اما هر چند این امر برای بنده منافع مالی نداشته و ثواب آن را به روح امام و شهدا هدیه کرده ام اما مدتی است مسئولین دولتی هر شهر و شهرستان به دلیل خط مشی های خفقانی که دنبال می کنند به محض اطلاع از حضور بنده حقیر در هر نقطه از ایران اسلامی مراسم را لغو می کنند که این هم همان خواسته های استکباری است. این پدر شهید هسته ای افزوده است: شاید این بار گمان کرده اند که می توانند دست به ترور شخصیت پدر شهید زده و صدایش را در حلقوم خفه کنند. اما غافل از اینکه بنده حقیر فرزند همان روح الله خمینی(ره) هستم که فرمود: ما را از مرگ نترسانید ما فرزند محرم هستیم و از گرسنگی نهراسانید که ما فرزند رمضان هستیم و یا آنکه فرمود: آنقدر کشور به کشور می رویم تا حرف های خودمان را بزنیم . ما هم به تاسی از آن پیر سفر کرده هر جا که برویم حرفهایمان را می زنیم و جایی که نرویم هم بیانیه می دهیم تا بی کفایتی عده ای از مسئولین ظاهر فریب به گوش مردم و جوامع دانشجویی برسد و در این راه نه تنها ترسی نداریم بلکه از خداوند توفیق مسئلت می کنیم. انشاء الله پدر ناقابل شهید احمدی روشن

  امير

  باسلام واقعاً جاي تاسف داره كه اين برنامه رو لغو كردند. اگه يه كنسرت مي خواست توي شهر برگزار بشه و مردم رو به سمت گناه ببرند اين كار انجام مي شد و اگه كسي هم مخالفت مي كرد حرف و حديث ها شروع مي شد كه نميذارن كاركنيم و مردم شاد باشن ولي سخنراني يه پدر شهيد رو لغو مي كنند و متاسفانه كسي هم پيگير اين موضوع نميشه و به راحتي از كنار آن عبور ميكنند. از پدر شهيد احمدي روشن هم واقعاً شرمنده ايم و از ايشون بابت پيام صوتي كه فرستادن تشكر مي كنيم. ايشون در اين پيام تمام واقعيت ها رو كوتاه بيان كردند. مسئولين از اين مي ترسند كه در زمينه هسته دستشون برملا بشه و مردم متوجه بشن كه چه كلاهي سر دوت و تيم مذاكره كننده رفته و راه احمدي روشن ها رو ميخوان تغيير بدن ولي به نتيجه نخواهند رسيد چرا كه ملت در اين انتخابات تكليف را يكسره خواهد كرد و رئيس جمهوري رو انتخاب خواهند كرد كه با قدرت جلوي دسمنان ايستادگي كند تا آمريكا منتظر نباشه كه بعد از انتخابات، دوباره ايران رو تحريم كنه و مسئولين ما هم بگن اين تحريم به برجام ربطي نداره. واقعاً متاسفم!!!
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان