شب گذشته برای باغ های پسته رفسنجان بخیر گذشت / صبح پنجشنبه برای سرمازدگی خطرناک است

 • شناسه خبر: 121412
شب گذشته برای باغ های پسته رفسنجان بخیر گذشت / صبح پنجشنبه برای سرمازدگی خطرناک است

مسئول جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: صبح روز پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه را برای درختان و احتمال سرمازدگی خطرناک است احتمال رسیدن دما به صفر درجه در مناطق دشت وجود دارد لذا کشاورزان محترم تمهیدات لازم را درنظر داشته باشند.

خانه » اجتماعی » شب گذشته برای باغ های پسته رفسنجان بخیر گذشت / صبح پنجشنبه برای سرمازدگی خطرناک است

حسین رضایی مسئول جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان در گفت و گو با پایگاه خبری خانه خشتی اظهار داشت: خوشبختانه شب گذشته حداقل دما ۶ درجه گزارش شده و دما به صفر نرسیده است و خوشبختانه سرمازدگی نداشته ایم.
وی صبح روز پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه را برای درختان و احتمال سرمازدگی خطرناک دانست و بیان داشت: احتمال رسیدن دما به صفر درجه در مناطق دشت وجود دارد لذا کشاورزان محترم تمهیدات لازم را درنظر داشته باشند.

رضایی سم پاشی با آب را یکی از راهکارهای مناسب برای مقابله با سرمازدگی عنوان کرد و گفت: کشاورزان می توانند قبل از ساعت ۷ صبح زمین های خود با این روش سم پاشی نمایند.

مسئول جهاد کشاوری رفسنجان آتش زدن پوسته های پوک و نخاله در باغات نیز روش دیگری عنوان کرد و گفت: مناسب است که در هر هکتار ۳۰ تا ۴۰ کوپه(بسته های ۱۰ کیلویی) از پسته پوک و یا نخاله قرار دهند و با اندازه گیری دمای زمین آن زمان که دما به ۳ درجه رسید این بسته ها را با گازوئیل مخلوط با آب آتش بزنند.

رضایی خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده است که لاستیک اتش زدن نه تنها کمکی نمی کند بلکه سرمازدگی را تشدید هم می کند لذا کشاورزان از این اقدام خودداری نمایند.

برچسب ها:
پسته پسته رفسنجان سرمازدگی
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • عرفان

  رئیس مقابله با خدا نیست . خدا راه داده چاهم داده . التماس تفکر

  ایران پوریان

  مقابله با خدا
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان