آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان

  • شناسه خبر: 109816
آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان

طرح ملی غربالگری تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ سال از امروز در مدارس و مهد کودک های رفسنجان آغاز شد.

خانه » آخرین اخبار » آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان

به گزارش خانه خشتی ، طی مراسمی با حضور فرماندار ، رئیس بهزیستی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رفسنجان در مهد کودم شکوفه های نور طرح ملی غربالگری تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ سال در مدارس و مهد کودک های رفسنجان آغاز شد.

حیدری مسئول بهزیستی رفسنجان در تشریح این طرح اظهار داشت: طرح ملی غربالگری تنبلی چشم یکی از برنامه های معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی است و شامل کودکان رده سنی ۳ تا ۶ سال که برای جلوگیری از کم بینایی و نابینایی کودکان در اینده و بزرگسالی انجام می شود.

آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان

این طرح برای اولین بار در سال ۷۴ بصورت آزمایشی در بندرعباس انجام شد و سال ۷۸ بصورت سراسری در مهد کودک های سراسر کشور در شهرها و روستاها اجرا شد.

حیدری گفت: اجرای طرح ملی غربالگری تنبلی چشم  بسیار آسان در عین حال جلوگیری می کند از هزینه های بسیار بالای درمان ، وقتی تنبلی چشم ادامه پیدا کند و از شش سال بگذرد درمان ندارد و با هزینه های سرسام اور در بر خواهد داشت.

وی افزود: سال گذشته ۱۱ هزار کودک ۳ تا ۶ سال در رفسنجان معاینه شدند که حدود ۱۷ نفر مشکل تنبلی چشم داشتند و ۱۶ نفر عیوب انکساری داشتند.

آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان عنوان کرد: امسال به کمک مراکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، اموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی رفسنجان  نزدیک به ۱۷ هزار کودک را در این طرح پوشش می دهیم.

وی خاطر نشان کرد : طرح غربالگری تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۴ به وسیله دستگاه مخصوصی صورت میگیرد که در کل استان تنها سه دستگاه  وجود دارد که یکی از آنها در رفسنجان است و این بچه ها را عیب یابی می کند و پس از تشخیص قطعی بیماری به چشم پزشک ارجاع داده می شوند.

آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان آغاز طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در مدارس و مهد کودک های رفسنجان

برچسب ها:
تنبلی چشم طرح ملی غربالگری تنبلی چشم غربالگری
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • آموزش آشپزی

    ممنون مطلب خوبی بود
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان