احمدی‌نژاد در دیدار با رییس جمهور ترکیه مطرح کرد انتقاد از مواضع ضد سوری برخی پادشاهان که خود پایگاه مردمی ندارند

  • شناسه خبر: 10724
احمدی‌نژاد در دیدار با رییس جمهور ترکیه مطرح کرد انتقاد از مواضع ضد سوری برخی پادشاهان که خود پایگاه مردمی ندارند

رییس جمهور گفت:در این اجلاس تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند. به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در حاشیه اجلاس اضطراری مکه در دیدار عبداله گل رئیس جمهور ترکیه با اشاره به روابط […]

خانه » اخبار ویژه » احمدی‌نژاد در دیدار با رییس جمهور ترکیه مطرح کرد انتقاد از مواضع ضد سوری برخی پادشاهان که خود پایگاه مردمی ندارند

رییس جمهور گفت:در این اجلاس تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در حاشیه اجلاس اضطراری مکه در دیدار عبداله گل رئیس جمهور ترکیه با اشاره به روابط گسترده دوکشور در عرصه های مختلف گفت: حوادث می گذرند اما ما هستیم و باید با هم کار و زندگی کنیم.

رییس جمهوربا اشاره به اینکه ملت ها خواهان عدالت، آزادی و احترام هستند افزود: با زور هیچ کس پیروز نیست و دولتی که با زور سرکار بیاید فردا نمی تواند استقلال خود را حفظ کند.

وی با اشاره به این نکته که درباره روش های اصلاحات بحث دارد گفت: اصل اصلاحات مساله ای قطعی است و البته منتظرم ببینم که این اصلاحات کی به دیگر کشورهای منطقه می رسد.

رئیس جمهور با تاکید بر این نکته که روش های اصلاحات نباید با کشتار و جنگ باشد افزود: در این اجلاس تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند.

احمدی نژاد با اشاره به طرح ارائه شده مرسی رئیس جمهور مصر در اجلاس دیشب گفت: پیشنهاد مرسی خوب است البته ما در نظر داریم به راه حلی دست یابیم که بیشتر مردم کشورها در تصمیم گیریها برای کشورشان مشارکت داشته باشند.

رئیس جمهور درباره سوریه گفت: ایران هر کاری بتواند برای برقراری شرایط آرام، انسانی و عادلانه در سوریه انجام می دهد تا مردم کشته نشوند و شرایط پیچیده نباشد.

عبداله گل رئیس جمهور ترکیه هم در این دیدار با اشاره به اینکه ما دوست شما هستیم و اینکه شما طرفدار عدالت هستید گفت: ما به دنبال آرمانهایمان هستیم و نیامدیم تنها بر سر قدرت باشیم و دوستی ما برای قدرت نیست و می خواهیم قدمی برای آرامش برداشته باشیم.

برچسب ها:
احمدی نژاد،رییس حمهور ترکیه،سوری،پادشاه
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان