به گزارش “خانه خشتی”، صبح امروز با حضور فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولین شهرستان و سرمایه گذاران بخش خصوصی از منطقه گردشگری راگه رفسنجان بازدید شد.

فرماندار رفسنجان در حاشیه این بازدید در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت: برای توسعه پایدار در منطقه باید به مناطق گردشگری و توریستی توجه نمود.

وی شهرستان رفسنجان را دارای مناطق متعدد گردشگری و آثار و ابنیه تاریخی دانست و گفت: از جمله آثار گردشگری این شهرستان، دره علی آباد راگه می باشد که طی چندین میلیون سال به وجود آمده و مکانی زیبا و منحصر بفرد را ایجاد کرده است.

فرماندار رفسنجان افزود: ارتفاع دیواره های این دره در برخی نقاط به 100 متر نیز می رسد و فضاهای دلنشینی را به وجود آورده که می تواند فضای مناسبی را برای گذران اوقات فراغت افراد فراهم کند.

ملانوری از اقدام بخش خصوصی برای توسعه این منطقه ابراز امیدواری کرد و گفت: با ورود بخش خصوصی و حمایت های دولت، این مکان به منطقه ویژه گردشگری تبدیل می شود و کلیه امکانات رفاهی و خدماتی در آن احداث خواهد شد تا شاهد حضور گردشگران و گروه های توریستی برای بازدید از این فضای دیدنی باشیم.

فرماندار رفسنجان از اجرایی شدن منطقه گردشگری در ژئوپارک راگه خبر داد و ادامه داد: این طرح در ستاد مثلث توسعه اقتصادی شهرستان مورد تأیید قرار گرفته و در کارگروه گردشگری استان نیز به تصویب رسیده است و در صورت فراهم شدن برخی اقدامات مقدماتی و اجرای زیرساخت ها مورد بهره برداری قرار می گیرد.