رئیس آموزش و پرورش شهرستان مطرح کرد:

آموزش رایگان وظیفه ی دولت است

  • شناسه خبر: 165123
آموزش رایگان وظیفه ی دولت است

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان گفت: آموزش رایگان وظیفه ی دولت است اما بودجه ی دولتی عاید ما نمیشود و والدین باید به مدارس کمک کنند.

خانه » اجتماعی » آموزش رایگان وظیفه ی دولت است

به گزارش خانه خشتی، نشست مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با اصحاب رسانه در محل سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش برگزار شد.
حسین تقوی رئیس آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاری واسطه بودن بین مردم و مسئولین است که اهمیت زیادی دارد و کار تقابلی است.
وی افزود: آموزش و پرورش قریب به ۶۰ هزار دانش آموز و ۷ هزار و ۹۰۷ فرهنگی دارد، آموزش پرورش خانواده وسیعی است و باید برنامه ریزی داشته باشیم.
تقوی عنوان داشت: بحث ساماندهی نیروها برای سال تحصیلی انجام شده و پروژه ی مهر برای بهسازی و بازسازی مدارس را دنبال میکنند.
وی بیان کرد: مشکل عمده ی ما ساختمان های غیر مستحکم هستند، ۳۳ درصد دانش آموزان در مدارس غیر دولتی فعال هستند و ساختمان های آنها استاندارد هستند.
تقوی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش بودجه ی دولتی برای آموزش دانش آموزان ندارد تعدادی از مدارس شهریه های مصوب دارند و تعدادی فقط باید هزینه ی کتاب و بیمه را بگیرند.
وی افزود: آموزش رایگان وظیفه ی دولت است اما بنا به دلایلی بودجه ی دولتی عاید ما نمیشود و والدین باید به مدارس کمک کنند.
تقوی با اشاره به بحث کودکان اتباع گفت: قریب به هفت هزار دانش آموز اتباع وجود دارد و طبق بخشنامه سراسری اتباع حق شرکت در مدارس را دارند اما اکثر مدارس آنها مستقل است.
وی عنوان داشت: ۱۵۰ نیروی ابتدایی کمبود معلم داریم که اگر ۷۰ معلم حق التدریس سال گذشته تایید شوند باز هم ۸۰ معلم را در مقظع ابتدایی کمبود داریم.
تقوی اظهار داشت: در رفسنجان برای اولین بار در استان در متوسطه اول و دوم جلساتی بین مولفین کتاب ها و معلمین برگزار میشود که باعث ارتقای سطح کیفی میشود.
وی در خصوص شهریه مدارس عنوان داشت: شهریه در مدارس غیر دولتی متغییر است در دبستان از دو تا سه میلیون، در متوسطه اول از سه تا سه میلیون و ۸۰۰، در متوسطه دوم و هنرستان از چهار تا پنج میلیون و در پیش دبستانی از یک میلیون و ۴۰۰ تا دو میلیون شهریه است.
در این نشست نیز شیخ زاده معاون پرورشی آموزش و پرورش در خصوص اوقات فراغت دانش آموزان اظهار داشت: طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان هرساله با دو تا سه هزار دانش آموز اجرا میشود، ۱۰رشته ورزشی و بیش از ۴۰ رشته فرهنگی هنری و برگزاری اردوهای یک روزه برای دانش آموزان این طرح همچنین برگزاری نمایشگاه های آثار دانش آموزان از برنامه های اجرایی این طرح است.
وی با اشاره به مشاوره های انتخاب رشته در سطح شهر عنوان داشت: متاسفانه بعضی از مشاوره ها در سطح شهر بدون مجوز در حال فعالیت هستند و بعضا هم موفق هستند اما آموزش و پرورش روی آنها نظارت ندارد، پایگاه انتخاب رشته آموزش و پرورش در مدرسه علامه حلی برگزار و شش مشاور خانم و آقا به دانش آموزان مشاوره خواهند داد.
در ادامه تقوی با اشاره به نگاه سیاسی در آموزش و پرورش گفت: من به شدت سیاسی هستم اما عهد بستم در محیط کار سیاسی بازی نباشد زیرا مسئولیت ۶۰ هزار دانش آموز را عهده دار بوده و نباید آینده آنها را فدای سیاست کرد.
وی درخصوص اعتراض خانواده ها به شهریه مدارس و موارد دیگر عنوان داشت: خانواده میتوانند به بازرسی ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش با شماره ۳۴۲۵۶۲۹۳ تماس بگیرند.

خبر: محدثه زمانی

برچسب ها:
آموزش و پرورش رئیس آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • ناشناس

    واقعا چرا دولت هزینه نمیکند؟ مگه مس سرچشمه شرکت پسته رفسنجان حامی این شهر نیستند؟؟؟ فقط دود سرچشمه برای شهر است؟ یا نباید دولت درصدی از مالیات شرکت پسته را صرف پرورش جوانان این شهر کند؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان