سال گذشته بیش از ۶۰ هزار نفر از مناطق مختلف کشور از این بنای تاریخی دوره قاجاریه دیدن کردند که امسال رشد دوبراری پیش بینی میشود .
نماینده ی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان در گفتگو با خبر نگار “خانه خشتی” با اعلام این خبر گفت : امسال فضاهای مجموعه حاج آقا علی با ایجاد برنامه های شاد و متنوع هنری از ۲۵ اسفند ۹۱ آماده پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی است و از ۳۰ ام اسفندماه تاکنون با استقبال بیش از سه هزار نفر از استانهای تهران ، فارس و اصفهان روبرو بوده است.
وی افزود : هنر های صنایع دستی ، تجسمی و نقاشی به سبک قدیم و جدید توسط هنرمندان رفسنجانی بطور زنده و با پوشش لباس دوره ی قاجار در حال اجراست . محمد رزاقی اظهار داشت : برنامه ی موسیقی سنتی شاد تا قبل از ایام شهادت حضرت فاطمه (س) در بخشهای رستوران و ایوان شاه نشینی اجرا و در ایام فاطمیه این برنامه ها جای خود را به سخنرانیهای مذهبی و تواشیح خواهد داد.
وی افزود : با وجود بارش باران اخیر مشکلی برای گردشگران و مسافران نبوده و امسال همچنین مهمانسرا و رستورانی با ظرفیت بیش از ۲۰۰ نفر در این بنابرای رفاه حال عموم احداث شده است.
وی د رپایان خاطر نشان کرد : صنایع دستی ، پته ، آش ، چای ، پسته و سوغات رفسنجان در بیش از ۸ غرفه این مجموعه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است ./

تنظیم :رضایی