مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان کرمان مطرح کرد :

بیش از 2 هزار 580 روستا در سطح استان از نعمت آب آشامیدنی برخوردار هستند

  • شناسه خبر: 159533
بیش از 2 هزار 580 روستا در سطح استان از نعمت آب آشامیدنی برخوردار هستند

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان کرمان گفت :قبل از انقلاب در سطح روستاها 75 روستا از آب آشامیدنی برخوردار بودند که به برکت چهل سال انقلاب بیش از 2580 روستا در سطح استان از آب آشامیدنی برخوردار هستند .

خانه » رفسنجان » بیش از 2 هزار 580 روستا در سطح استان از نعمت آب آشامیدنی برخوردار هستند

به گزارش خانه خشتی؛علی رشیدی صبح امروز در آیین کلنگ زنی خط انتقال آب آشامیدنی روستای دره در که با مسئولین شهرستان رفسنجان برگزار شد با تبریک ده فجر اظهار داشت:قبل از انقلاب در سطح روستاها 75 روستا از آب آشامیدنی برخوردار بودند که  به برکت چهل سال انقلاب بیش از 2580 روستا در سطح استان از آب آشامیدنی برخوردار هستند .

وی تصریح کرد :670 روستای فاقد و مشکل آب آشامیدنی طی سه سال گذشته تامین آب شده اند که قبل از انقلاب کل شبکه آبرسانی 650 کیلومتر بوده که امروز بیش از 19 هزار 500 کیلومتر فقط شبکه آبرسانی در سطح استان داریم .

رشیدی افزود :مخزن ذخیره آب قبل از انقلاب کمتر15 هزار مترمکعب بوده است که امروز به بیش از 260 هزار متر مکعب رسیده ایم و به ازای هر انشعاب قریب یک مترمکعب آب ذخیره داریم .

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان کرمان خاطرنشان کرد : بیش از 173 روستا در سطح استان در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد و در تمامی شهرستان های استان پروژه های آب و فاضلاب روستایی در حال بهره برداری و یا کلنگ زنی هستند .

وی با تشکر از نماینده و مسئولین شهرستان جهت پیگیری این پروژه عنوان داشت :پیمانکار بسیار سخت کوشی برای این پروژه انتخاب شده است امیدواریم در مدت کوتاهی این پروژه به بهره برداری برسد .

رشیدی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه بیش از 27 هزار متر لوله گذاری لازم است گفت :طول این پروژه 11 کیلومتر و دو مخرن 500 و 100 مترمکعبی وسه ایستگاه پمپاژ ساخته می شود و سه روستا از نعمت آب آشامیدنی برخوردار خواهند شد که جمعیت هزار نفر را پوشش خواهد داد .

وی اذعان داشت: اعتبار این پروژه بیش از 6 میلیارد تومان که در اعتبارات سال 97 دو میلیون تومان پیش بینی کرده ایم ولی پیمانکار کار خودش را بیش از 2 میلیاردتومان انجام می دهد .

مدیرکل آب و فاضلاب روستایی بیان داشت :تا کنون 2700 متر از این پروژه اجرا شده است چاه حفر وآماده تجهیز شده است ، امیدواریم این پروژه به زودی به بهره برداری برسد .

 

برچسب ها:
خط انتقال آب َآشامیدنی روستای دره در مدیرکل اداره آب و فاضلاب روستایی استان کرمان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان