به گزارش “خانه خشتی”،

یادواره شهدای رفسنجان را چگونه دیدید؟

برگزاری یادواره در شهرها و استقبال و حضور مردم در مراسم، به نوع تبلیغ، سخنران و کیفیت کار  بستگی دارد. همچنین مردم محب و عاشق اهل بیت و شهدا هستند و بعلت سخنرانی آیت الله خاتمی، در این مکان ما شاهد حضور حماسی و شهید دوست مردم در این یادواره هستیم.

از یادواره های شهدا چه خاطره ای دارید؟

تمامی یادواره ها خاطره، حماسه و ایثار است. ما یکبار برای شهید صیاد شیرازی در حضور خانواده اش اجرای برنامه داشتیم و همچنین برای شهید علی هاشمی در اهواز، که با حضور مادر بزرگوارشان و عظمتی که خانواده شهدا برای تربیت یک شهید دارند همه جمعیت به احترام مادر شهید قیام کردند.

چه خاطره ای ازمقام معظم رهبری(مدظله العالی) دارید؟

ما در هر عرصه ای چه مجری و چه رئیس، کار و نیتمان باید قربه الی الله باشد و یادواره نیز بستگی به نیتمان دارد. از سال 1364 تاکنون، 98 برنامه را در خدمت مقام معظم رهبری اجرا کردم و آخرین برنامه در خراسان شمالی خدمت ایشان بودم. در طول این چند سال خواهش میکردم و به دیدار ایشان میرفتم ولی این بار آیت الله خامنه ای در پادگان نظامی حضور داشتند و با رزمندگان اسلام دیدار میکردند و خودشان مرا صدا زدند و بابت اجرای خوب برنامه مرا مورد لطف و تفقد قرار دادند.

سخن پایانی:

کار شما کار بسیار زیبایی است و افتخار میکنیم که در مجالس شهدا دختران و پسران جوان را میبینیم که نسل سوم و چهارم انقلاب هستند و برای برنامه ها سنگ تمام می گذارند. و می دانیم اگر جنگ هم اتفاق بیافتد، همین جوانان و نوجوانان مانند شهدا که در زمان جبهه و جهاد فی سبیل الله آمدند و شهید شدند، همین قابلیت، نیت خوب، اعتقاد و صلابت را در آنان وجود دارد. و باید کاری کنیم که جوانان بیشتر در این مسیر قرار گیرند و با شهدا انس و الفت داشته باشند.