رئیس اداره آب و فاضلاب شهری رفسنجان خبر داد:

افتتاح طرح پایش و کنترل از راه دور تاسیسات آب رفسنجان تا ۲۲ بهمن ماه امسال

  • شناسه خبر: 112431
افتتاح طرح پایش و کنترل از راه دور تاسیسات آب رفسنجان تا ۲۲ بهمن ماه امسال

رئیس اداره اب و فاضلاب شهری رفسنجان گفت: طرح پایش و کنترل تاسیسات رفسنجان را داریم که کنترل از راه دور است کلیه تاسیسات اب شامل ورودی چاه ها و روردی و خروجی مخزن فشار خطوط انتقال شبکه و… را انجام می دهدتا ۲۲ بهمن امسال اماده وافتتاح خواهد شد .

خانه » اجتماعی » افتتاح طرح پایش و کنترل از راه دور تاسیسات آب رفسنجان تا ۲۲ بهمن ماه امسال

به گزارش خانه خشتی ، چرخ انداز رئیس اداره اب و فاضلاب شهری رفسنجان در جلسه شورای اداری با موضوع آب، با اشاره به اینکه ۸۳ هزار و ۲۵۴ مشترک اب در رفسنجان داریم اظهار داشت :۹۰ درصد انان مسکونی و ۷ درصد تجاری و مابقی سایر کاربری ها می باشد .و رفسنجان  دارای هزار و ۴۰۷ کیلومتر شبکه توزیع ،۳۴۷ کیلومتر شبکه فرسوده که نیاز به بازسازی دارند .
وی افزود :برای بازسازی پل ۳۴۷ کیلومتر ،به ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم . ودارای ۳۱۰ کیلومتر خط انتقال برای توزیع پمپ پا ژ می باشد .حجم ذخیره مخزن اب شهر رفسنجان ۴۰ هزار متر مکعب می باشد در حال حاضر ۳۰ هزار متر مکعب کمبود مخزن اب داریم که به اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان نیاز می باشد .
چرخ انداز تصریح کرد :شهر بهرمان دارای هزار متر مکعب مخزن ذخیره اب می باشد ۲ هزار متر مخزن در حال ساخت می باشد که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .در صفائیه ۵۰۰ متر مکعب مخزن ذخیره داریم ،سرچشمه ۷ هزار متر مکعب ،کشکوئیه ۵ هزار متر مکعب مخزن ذخیره اب داریم .
وی افزود :شهر صفائیه با کمبود ۲ هزار متر مکعب مخزن روبرو است .
چرخ انداز بیان داشت :تعدادی چاه ها با کاهش اب روبرو هستند که نیاز به جابجایی دارند یکی از چاه های از ۲۵ لیتر به سه لیتر کاهش اب پیدا کرده است .متوسط تولید روزانه اب در فصل گرما ۵۷ هزار متر مکعب و در فصل سرما ۴۵ هزار مترمکعب می باشد .
وی افزود :سه حلقه چاه در شهرهای رفسنجان ،بهرمان و کشکوئیه حفاری شده است .حلقه چاه در بهرمان نیازمند اعتباری بالغ بر ۴میلیارد تومان می باشد . در ۶ ماه نخست سال ۸۰۰انشعاب واگذار شده است ۱۲۰۰ کنتور معیوب تعمیر گردیده است و ۷۹۳۵ متر طرح توسعه شبکه و ۹ هزار ۹۲۰ متر بازسازی شده است و ۳۰ کیلومتر با پیمانکار قرارداد بستیم تا پایان سال بازسازی شود .در مجموع تا پایان سال ۴۶ هزار متر ما بازسازی شبکه انجام دادیم .
رئیس اداره اب و فاضلاب شهری اذعان داشت :طرح پایش و کنترل تاسیسات رفسنجان را داریم که کنترل از راه دور است  کلیه تاسیسات اب شامل ورودی چاه ها و روردی و خروجی مخزن فشار خطوط انتقال شبکه و… را انجام می دهد که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا کنون سه میلیارد تومان هزینه شده است وتا ۲۲ بهمن اماده وافتتاح خواهد شد .
وی با بیان اینکه ۴۰۰ انشعاب غیر مجاز در سطح شهرستان شناسایی شده است افزود :احداث ساختمان اداره کشکوئیه را داشتیم تا بهمن افتتاح خواهد شد ،ساخت مخزن ۲ هزار مترمکعبی شهر بهرمان،خرید زمین جهت احداث ساختمان اداری در بهرمان و صفائیه ،پیش بینی ۵۰ دستگاه تصفیه در سطح شهر برای ارتقای کیفیت اب و دو دستگاه در شهر صفائیه در دستور کار قرار دارد .
چرخ انداز بیان داشت :ارتقای اداره اب انار ،نصب بنر در خصوص صرفه جویی در مصرف اب و مجوز یک حلقه چاه در شهر رفسنجان از جمله کارهای  مهمی هستند که انجام شده است .

برچسب ها:
آب افتتاح پایش کنترل از راه دور تاسیسات آب
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • شهروند

    سلام اگر خبرنگارتان لطف می کردند و در مورد موضوع آرسنیک آب شهر رفسنجان هم سوالی می پرسیدند ، بد نبود . !!!!
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان