مدیرعامل جدید شرکت مس منطقه کرمان:

رسیدگی به دغدغه کارکنان مس از اصولی ترین برنامه هاست

  • شناسه خبر: 108582
رسیدگی به دغدغه کارکنان مس از اصولی ترین برنامه هاست

مدیرعامل جدید شرکت مس کرمان گفت :ارزش نهفته در سرمایه های انسانی از ارزش سرمایه های مالی ان بیشتراست، هنر راهبران شرکت این است که ارزش نهفته را به فعل دربیاورند؛ رسیدگی به دغدغه های کارکنان را از اصولی ترین کارهای ماست ما کاری مهمتر از این نداریم .

خانه » رفسنجان » رسیدگی به دغدغه کارکنان مس از اصولی ترین برنامه هاست

به گزارش خانه خشتی ، محمد حسنی در مراسم معارفه خود به عنوان مدیر عامل مس منطقه کرمان که عصر روز در شهر سرچشمه برگزارشد، به افزایش بهره وری ایران اشاره کرد و اظهار داشت : در جامعه امروز ،یک کسب و کار موفق بنگاهی است که در اهداف استراتژیک خودش اصل اهمیت دادن و در نظر گرفتن همه ذی نفعان و پاسخ دادن منطقی به خواسته های انان را به خوبی رعایت کند .

وی افزود :ذی نفعان شامل سهامداران ، صاحبان شرکت ،مدیران ارشد و نمایندگان و کارکنان ، مشتریان ، پیمانکاران ،دستگاه های حاکمیتی دولت و مجلس و قضایی می باشند .

مهندس محمد حسنی تصریح کرد :جامعه و محیط اگر به تمامی ذی نفعان با منطقی با برنامه تعامل کند در واقع بالانس و توازن برقرار می شود و میتواند به بهترین شکل کارش را انجام دهد .

وی بیان داشت :گروه کارکنان به دنبال تامین توسعه و توانمندیهایشان ،پیمانکاران دنبال قراردادهای بلند مدت  و پایدار و منافع بیشتر و گروه دستگاه های قضایی دولتی به دنبال تنظیم اعمال قوانین و مقررات و گروه موسسات بانکی به دنبال کسب گردش مالی و جامعه به دنبال حفظ تعادل و توزان ناشی از فعالیت های کسب و کار در منطقه و جبران برهم خوردن اکوسیستم اجتماعی اقتصادی و زیست محیطی هستند.

حسنی با بیان اینکه همه این انتظارات دو یا چند طرفه هستند و خواسته انها صد درصد محقق نمی شود گفت : بایستی تعادل و توازن منطقی بین انها ایجاد شود .همه گروه های ذی نفع از صاحبان شرکت انتظار براورده شدن خواسته را دارند صاحبان شرکت و سهامداران هم انتظارشان از کارکنان یک انتظار منطقی و به جایی است و با تلاش خودشان در امر نگهداری صحیح از تجهیزات و سرمایه های شرکت و افزایش بهره وری و تولید بهینه با کمترین هزینه کوشا باشند .تنها خواسته صاحبان شرکت از کارکنان همین است .

مهندس محمد حسنی گفت : همین طور انتظار جامعه و دستگاه های حاکمی از صاحبان مدیران شرکت این است که به مسئولیتهای اجتماعی پایبند باشند واثرات ماندگاری در عرصه اجتماعی از خود بر جای بگذارند .صاحبان شرکت هم از جامعه و مسئولین انتظار دارند که ایجاد یک فضای ارام و روحیه همکاری و تعامل سازنده ای برقرار کنند .که مسئولین و کارکنان بتوانند با خاطر راحت به فعالیتهای تولیدی بپردازند .همه اینها باعث می شود برند شرکت هم حفظ و هم ارتقا پیدا کند .

وی به خوشنامی شرکت مس در مجامع بین المللی اشاره کرد و گفت : این شهرت و خشونامی با همت همه ذی نفعان پایدار خواهد بود و باید  گامهای جدید در موازات استاندارد های جهانی برداشته شود .

وی افزود :برای دست یابی به تولید و توسعه پایدار و همچنین تعهد به انجام مسئولیتهای اجتماعی و شفافیت در گزارش دهی بایستی تلاش کنیم .که برند شرکت را هم رده برند های مشهور دنیا کنیم .

وی خطاب به کارکنان گفت :قیمت مس از سال ۲۰۱۱ تا امروز میانگین از ان سال به ۴۸۰۰ دلار رسیده است، قیمت تمام شده مس در ۶ سال گذشته ۱۸۰۰ دلار بوده است الان با تلاش تیم مراد علیزاده و همه مدیران انجام دادند خوشبختانه کاهش پیدا کرده و  به ۳۸۰۰ دلار رسیده است .

وی افزود :قیمت نصف شده است نسبت سود اوری شرکت یک چهارم شده است ۲۰۰هزار تن متوسط فروش مس بوده است سود وارده به شرکت نسبت به ۶ سال پیش یک هشتم شده است .

مهندس محمد حسنی بیان داشت :این اتفاقات خوب افتاده است .خاص شرکت مس نیست در همه شرکتهای دنیا اتفاق افتاده است .خیلی از شرکتها کارکنانشان را تعدیل و یا کارخانه هایشان را تعطیل کردند که در مس این اتفاق نیفتاده است .

وی اذعان داشت : با مدیریت صحیح بدهی های شرکت داده شده است و در حال تسویه نهایی است و شرکت عالی کار می کند .

مهندس محمد حسنی تصریح کرد : علت اینکه قمیت تمام شده بالا رفته است و قیمت مس پایین امده است براینکه قیمت  جهانی است و دست ما نیست .قیمت تمام شده یک بخشش دست ماست که افزایش یافته است و یک بخش ان دردست  ما نیست .

وی افزود :عمیق تر شدن معادن دنیا و حمل مواد معدنی از عمق با شیب بالاتر مسیر طولانی تر هزینه هنگفتی تامین می کند یا مجورند معادن را زیرزمینی کنند که هزینه استخراج ان به مراتب بالاتر است .

وی گفت : عیار ماده معدنی در جهان کم شده است در سال ۸۶ متوسط عیار۸۵ صدم بود الان ۵۵ صدم شده است در دنیا این اتفاق افتاده و خاص ایران نیست .

مهندس محمد حسنی به تجیهزات فرسوده شرکت اشاره کرد و گفت :۴۰ سال است که  شرکت فعالیت می کند درست است که تجهیزات نوسازی شده است به هر حال تجهیزات فرسوده شده اند .

وی بیان داشت :بهره روری سود اوری برای بخش فلزات ۶ هزار دلار است  یعنی در بخش فلزات هر نفر نیروی انسانی ۶ هزار دلار در سال ارزش افرینی می کند در ترکیه این رقم  ۲۸ هزار دلار است .و ازرش افروده درشرکت  مس ۱۲ دلار است .

مهندس محمد حسنی با باین اینکه ما نسبت به سایر کشورها سه تا ۴ برابر فرصت بهبود داریم گفت :ما میتوانیم با تلاش و همکاری کارکنان سه تا ۴ برابر از فرصت بهبودی که یپش رویمان است استفاده کنیم .افزایش بهره روی از طریق کاهش نیروی انسانی میسر نیست  بلکه از راه توانمند سازی نیروی انسانی از راه اموزش از راه اموزش اخلاق حرفه ای به نیروی انسانی امکان پذیر خواهد بود .

وی اموزش اخلاقی و تعهد سازمانی از منظر دینی و معنوی را  باعث افزایش تولید دانست و گفت : ارزش افزایی از طریق محصولات جانبی و نگهداری بهتر از تجیهزات و کاهش هزینه های تعمیرات ،کاهش هزینه های  انرژی و حمل و نقل در دستور کار قرار گیرد .

مهندس محمد حسنی تصریح کرد :وظیفه مدیران شرکت ایجاد محیط با امنیت برای کارکنان به نحوی مهیا کنند که انان بتوانند با پتانسلی دارند در جهت اهداف شرکت کوشا باشند .

وی ارزش نهفته در سرمایه های انسانی را  از ارزش سرمایه های مالی ان بیشتر دانست و گفت : هنر راهبران شرکت این است که ارزش نهفته را به فعل دربیاورند و رسیدگی به دغدغه های کارکنان را از  اصولی ترین کارهای ماست ما کاری مهمتر از این نداریم .

وی افزود : هیچ اولویتی در انتصاباتم به جز توجه به شایستگی افراد از نظر حرفه ای و دانشی ندارم و محل جغرافیایی و محل تولد برای سنجش شایستگی افراد نیست نیرویی انتخاب می کنیم که بیشترین سود را برای شرکت داشته باشد . در صورتیکه استعدادهای مشابه وجود داشته باشد برقراری توازن منطقه ای لازم است .

وی بیان داشت :در حل مسائل اجتماعی کلان نیازمند تعامل ائمه و فرمانداران هستیم .

مهندس محمد حسنی اذعان داشت :طبق امار حدود ۵۰ % نیروی فعلی شرکت زیر ۴۰ سال دارند .اون  ۵۰ درصد که بالای ۴۰ سال سن دارند سرعت خروج انها از سیستم بالاست و شرکت به دست نسل جوان می افتد نسل اول ۴۰ سال بازنشسته، در  برگ افتخارات مس ساختن و به ظرفیت رساندن توسعه دادن را به یادگار گذاشتند .

وی افزود :افراد جدید که شرکت را تحویل می گیرند اینها در پایان ۴۰ سال خود باید حرف بزرگتری به نسل بعدی خود داشته باشند .

برچسب ها:
کارکنان مس مس
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • محمد

    اگر من هم از یک شرکت بیرونی از مس آمده بودم این حرفا رو میزدم که رابطه خوبی با کارکنان برقرار کنم. چقدر نیرو خوب در خود شرکت هست پس چرا بیرونی؟؟؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان