یادداشت/

سبد هاشمی در تهران پر می شود؟

 • شناسه خبر: 89858
سبد هاشمی در تهران پر می شود؟

هاشمی نسبت به انتخابات قبلی مجلس خبرگان علی رغم افزایش تعداد رأی دهندگان قطعا رأی کمتری را با توجه به موارد مذکور فوق خواهد آورد.

خانه » آخرین اخبار » سبد هاشمی در تهران پر می شود؟

خبه گزارش “خانه خشتی“، انتخابات آینده برای کسانی که دچار تغییرات شخصیتی و افکاری شدیدی شده اند، قطعاً انتخاباتی سرشار از استرس و فشار روحی خواهد بود؛ چرا که اگر این تغییرات مورد رضایت مردم نباشد، قطعاً عکس العملی منفی در قبال آن خواهند داشت؛ پس آینده مبهم و نامعلومی تا هفتم اسفندماه در انتظار این دست افراد خواهد بود.
یکی از افراد متحول و تغییریافته آسمان سیاست کشور از سال ۸۸ به بعد بی شک جناب آقای هاشمی می باشد؛ برای وی انتخابات پیشرو بسیار مهم و حیاتی به شمار می رود؛ چرا که هاشمی ۹۴ با هاشمی دوره قبل خبرگان بسیار متفاوت و متمایز شده است و رأی آوردن وی منوط به واکنش مردم به تغییر رفتارهای او در این سال ها خواهد بود.
از جمله موضوعات تاثیر گذار در سرنوشت‌انتخاباتی هاشمی در هفت اسفند که وی در این چند سال با آن مواجه بوده عبارتند از :
۱.سخنان محمود احمدی نژاد در رابطه با خاندان هاشمی در مناظره های معروف سال ۸۸ اگر چه گفتن آن حرف ها مورد تایید رهبری واقع نشد ولی برای اولین بار موضوعات کمتر شنیده شده و یا بعضاً اصلا نشنیده شده ای روی پرده رفت؛ موضوعاتی که هیچگاه توسط هاشمی به خوبی پاسخ داده نشد و خیلی از آن حرف ها با رفتارهای خود  هاشمی و فرزندانش به نوعی مورد تایید عموم قرار گرفته شد
۲. شرکت فعال دختر وی فائزه هاشمی در اردوکشی های خیابانی سال ۸۸
۳.همکاری فرزندش مهدی هاشمی با فتنه گران و مسائل ضد امنیت ملی که وی در آن نقش مستقیم و فعالی را ایفا کرد
۴.سخنان هاشمی در نمازجمعه معروف سال ۸۸
۵. از دست دادن تریبون نمازجمعه
۶.تقریبا ممنوع التصویری وی در صدا و سیما
۷.ماجرای دستگیری مهدی هاشمی و محاکمه وی، به جرم ارتشا. جعل و اقدام علیه امنیت ملی در سال ۸۸ که هم اکنون فرزند هاشمی فعلا در زندان به سر می برد
۸.از دست دادن کرسی ریاست بر مجلس خبرگان
۹.خاطره های تعریف شده و نقل شده از امام توسط هاشمی که بعضا با سخنان مستند و مکتوب امام تعارض و تناقض دارد

۱۰. ناکارآمدی اقتصادی دولت همسو و همراه با هاشمی که با توجه به پشتوانه مدیریتی و تجربه هاشمی این دولت موفقیت چشمگیری نداشته است
۱۱.سخنان وی در موضوع سوریه که دقیقاً خلاف سیاست های نظام در این کشور بوده است و همچنین نقل خاطراتی در رابطه با موضوع هسته ای که مورد سواستفاده دشمنان و به نوعی آب به آسیاب دشمن تلقی می شود (حاشیه سازی های رسانه ای هاشمی برای انقلاب)
۱۲. توهین های متعدد به منتقدان توافق هسته ای که آن ها را در مواردی کلاغ و همسو با نتانیاهو خواند (رفتار های پر سروصدا و حاشیه دار هاشمی در جریان توافق هسته ای)
۱۳. هجمه بی سابقه هاشمی به ارکان قانونی کشور که بر خلاف مشی گذشته وی در دهه ی شصت و هفتاد انجام می گرفت
۱۴. دوری کردن چهره های معتدل از هاشمی نظیر آیت الله علیرضا اعرافی رئیس جامعه المصطفی العالمیه و امام جمعه قم و امتناع از  قرار گرفتن در لیست انتخابات خبرگان به سر لیستی هاشمی
همه چهارده مورد فوق عواملی هستند که از انتخابات خبرگان قبلی تا الان از سوی هاشمی یا نسبت به هاشمی بروز داده شده است؛ قطعاً چه هاشمی بخواهد چه نخواهد، عوامل فوق باعث خواهد شد جمعی از کسانی که در گذشته به وی رای داده اند در محاسباتشان نسبت به وی تغییراتی را ایجاد کنند؛ یعنی با تغییر کردن هاشمی رفتار و دید مردم هم به تبع نسبت به او دستخوش تغییراتی می شود؛ پس قرار است مردم به یک هاشمی متفاوت نسبت به سال های قبل رأی بدهند!! فکر کردن به این موضوع که وضع فعلی هاشمی بسیار تغییر کرده، می تواند برای هاشمی تداعی کننده خاطرات مجلس ششم باشد که هاشمی رأی پایینی آورد و در تهران آخر شد.

پس فکر کردن به این موضوع برای هاشمی می تواند بسیار آزار دهنده از سرنوشتی نامعلوم که انتظار او را می کشد باشد.
آنچه که عیان است هاشمی نسبت به انتخابات قبلی مجلس خبرگان علی رغم افزایش تعداد رأی دهندگان قطعا رأی کمتری را با توجه به موارد مذکور فوق خواهد آورد، اما بدترین حالت ممکن برای هاشمی تکرار نتایج تلخ مجلس ششم شورای اسلامی این بار در مجلس خبرگان برای وی می باشد و در چنین حالتی این آغازی بر گوشه نشینی هاشمی پا به سن گذاشته خواهد بود که بدست خود مردم رقم خورده است.

اما در بهترین حالت هاشمی در انتخابات خبرگان با رتبه خوبی پذیرفته شود اما هاشمی در مجلس آینده کارایی و تاثیرگذاری لازم را خواهد داشت؟!
با وجود افرادی همچون آیت الله سید احمد علم الهدی، آیت الله سید احمد خاتمی، آیت الله مصباح، آیت الله یزدی، آیت الله احمد جنتی، آیت الله مومن و آیت الله شاهرودی در مجلس خبرگان که از منتقدین سرسخت هاشمی هم بعضاً می باشند فرصت نقش آفرینی از هاشمی گرفته خواهد شد، اگرچه که هاشمی دلخوش به حضور نوه امام در این مجلس بود ولی با رد صلاحیت علمی سید‌حسن آخرین رگه های امید برای اثرگذاری بیشتر هاشمی نیز کان لم یکن شد شاید مهم ترین نقش آفرینی ای که هاشمی در مجلس آینده بتواند داشته باشد این است که اقدامات لازم را تدارک ببیند و هماهنگی کند که خودش و آقای روحانی در مجلس خبرگان کنار هم بنشینند.
یادداشت از: احد امینی

برچسب ها:
احد امینی خانه خشتی خبرگان رفسنجان مجلس هاشمی هاشمی رفسنجانی
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • قا سم

  سلا م بهتر است افکار وسلیقه ها را به هم نزدیک کنیم واز مسو لین بخواهیم که کاری برای مردم بکنن

  من

  مطمئن باشید که رای نخواهد اورد مگر اینکه مردم بی بصیرت باشند

  علی

  خوب شاید شما بی بصیرتی

  علی

  آره و شما با بصیرت ؟

  محمدی

  آقا امروز فرمودن که حمله به شورای نگهبان خواست دشمنه

  رضایی.بهرمان

  سلام. من بچه شهر هاشمی هستم. هاشمی رفسنجانی امروز، هاشمی رفسنجانی زمان امام نیست. از زمین تا آسمان فرق کرده. واقعا داره حرفای بچگانه میزنه. دنبال فتنه است بخاطر ولایت فقیه به هاشمی رای نمیدم.

  هفت اسفند

  من با نظر واقع بین احمد موافقم خیلی خوب گفتی

  عباس

  بله دیدگاه اگه به ضررتون باشه انعکاس نمی دین ولی اگه به نفعتون باشد خیلی برجسته انعکاس می دین

  عباس

  شما چرا یک طرفه قضاوت می کنید خدماتی که هاشمی به کشور کرد هیچکس نکرد این قدر بی انصاف نباشید این قدر یک طرفه غش نکنید از این جور رسانه ها متنفرم چرا دزدی های احمدی نژاد و دار و دسته اش را نمی گین که تمام مملکت را به غارت بردن متآسفم براتون با این افکار باطلتون

  احمد

  این ۱۴ موضوع گفته شده حالا بنظرتون جز خدمات هاشمی به کشوره یا به دشمنه؟؟ ما هاشمی گذشته رو قبول داریم اما هاشمی الان با هاشمی گذشته بدون تغییر مانده؟؟ ما هاشمی انقلابی و مدافع اسلام میخایم نه هاشمی مدافع فتنه نماز جمعه ۸۸ ()
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان