بهروز آگاه مسئول مجموعه عام المنفعه آگاه در گفتگو با خانه خشتی در خصوص تاریخچه زمینهای مجموعه عام المنفعه آگاه گفت :زمینهای مجموعه تفریحی و گردشگری آگاه با یک دانگ زمینهای فیض آباد جزو ملکهای مادربزرگمان بوده که خانواده مادربزرگم (عمو و عمه هایم )تصمیم گرفتند در راستای نبود فضای مناسب برای تفریح و ورزش بانوان، مجموعه تفریحی به نام ایشان بسازند .
وی تصریح کرد : فاز یک این مجموعه شامل ساختمان اداری ، مهدکودک و همچنین ساختمان اموزشی که کلاسهای مختلف از جمله زبان، کامپیوتر، اشپزی ، شیرینی پزی، سفالگری و مجسمه سازی را شامل می شود .
آگاه ادامه داد : از بخش های دیگر این مجموعه استخر ، جکوزی ،حمام افتاب کافی شاپ ، حمام سنتی با کیسه کشی ،سالن بدنسازی با دستگاههای ورزشی و…. است که ازاخرین تکنولوژی های روز دنیا در آن استفاده شده است و محیط عالی به شمار می رود.
وی عنوان کرد :ساختمان اداری مجموعه سه طبقه شامل سالن فوتسال ،بستکبال ،اسکواش، پیک پنگ و سایر رشته های ورزشی برای بانوان انجام می شود .
بهروز آگاه سینما ، کافی شاپ و رستوران را از دیگر بخش های مجموعه آگاه برشمرد و تصریح کرد :دریاچه ،مسجد و کتابخانه از دیگر فضاهای جذاب این مجموعه به شمار می روند .
وی ضمن اشاره به اینکه ۹۵ درصد ساخت فاز ۱ این مجموعه به اتمام رسیده است تصریح کرد :تنها محوطه سازی بیرون این مجموعه ناتمام مانده است واین مجموعه برای نه تنها بانوان رفسنجانی بلکه برای کل بانوان ایرانی اشتغالزایی شده است .
آگاه ساخت هتل ۲۴ خوابه مجهز به نمازخانه، کتابخانه ومجموعه اسکیت رو یخ (یخ مصنوعی ) آمفی تئاتر و دریاچه را از دیگر امکانات رفاهی این مجموعه در فاز ۲ عنوان کرد و گفت : مساحت مجموعه ۴۰ هزار مترمربع است و تاکنون ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل پروژه ۳۰ میلیارد تومان دیگر باید هزینه شود .
بهروز آگاه ضمن اشاره به اینکه این مجموعه ۱۰۰درصد مختص بانوان می باشد افزود :برای اداره این مجموعه از مدیران کار آزموده تهران برای آموزش بانوان بومی در تمام قسمت های مختلف این مجموعه استفاده خواهد شد .
وی از این مجموعه به عنوان تنها مجموعه بی نظیری که در هیج جای خاورمیانه وجود ندارد یاد کرد و گفت : شهرداری رفسنجان تنها ارگانی بود که ما را در ساخت این مجموعه یاری نمود و اگر حمایتهای آقای پور محمدی شهردار رفسنجان نبود تا این مرحله پیشرفت نمی کردیم .
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در صورت عدم سرمازدگی محصول کشاورزی (پسته ) سال آینده ،بتوانیم این مجموعه را در آینده ای نزدیک بطور کامل به پایان برسانیم .