خانه خشتی: یک نماینده مجلس سوریه با تاکید بر اینکه کوفی عنان به حقیقت خشونت‌ها در سوریه پی برده است، گفت: طرف‌های متعدد برای منصرف کردن عنان از تلاش برای حل بحران سوریه بر او فشار می‌آورند.

خانه خشتی به نقل از فارس، “خالد العبود” روز جمعه در گفت‌وگو با شبکه العالم، وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل از سوی چین و روسیه را پیامی برای کسانی دانست که خواهان دخالت در منطقه از طریق سوریه هستند.

نماینده مجلس سوریه گفت، مردم سوریه دیگر منتظر نهادهای بین المللی برای حل بحران نمی‌شوند و آتش را با آتش پاسخ‌ می‌دهند و از کشور خود دفاع می‌کنند.

العبود خاطرنشان کرد: سوری‌ها دیگر منتظر نمی‌نشینند تا برایشان تصمیم‌گیری شود؛ ما آتش را با آتش پاسخ خواهیم داد و نیازی به شورای امنیت یا هر نهاد و سازمان دیگر نداریم؛ شهروندان سوری برای دفاع از خود و سرزمینشان، شخصا اقدام خواهند کرد و از کشور دفاع می کنند.

وی با تاکید بر اینکه کوفی عنان به حقیقت خشونت‌ها در سوریه پی برده است، توقف خشونت‌ها را لازمه برگزاری گفت‌وگوهای سیاسی دانست و تاکید کرد که طرف‌های متعدد برای منصرف کردن عنان از تلاش برای حل بحران سوریه بر او فشار می‌آورند.

خالد العبود تاکید کرد: آمریکا سناریوهای متعددی را در سوریه تجربه کرده و به نتیجه نرسیده است و انتظار می‌رود که تلاش‌ها و فشارهای خود را به خارج از حیطه شورای امنیت منتقل کند.