روسیه: طرح جدید غربی‌ها علیه سوریه را وتو می‌کنیم

  • شناسه خبر: 9150
روسیه: طرح جدید غربی‌ها علیه سوریه را وتو می‌کنیم

خانه خشتی: معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که طرح جدید کشورهای غربی علیه سوریه غیر قابل قبول بوده و آن را در شورای امنیت وتو می‌کند. خانه خشتی به نقل از فارس، “گنادی گاتیلوف” معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش قطعنامه مطرح شده از سوی کشورهای غربی در […]

خانه » آخرین اخبار » روسیه: طرح جدید غربی‌ها علیه سوریه را وتو می‌کنیم

خانه خشتی: معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که طرح جدید کشورهای غربی علیه سوریه غیر قابل قبول بوده و آن را در شورای امنیت وتو می‌کند.

خانه خشتی به نقل از فارس، “گنادی گاتیلوف” معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش قطعنامه مطرح شده از سوی کشورهای غربی در شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه را وتو خواهد کرد.

وی که با خبرگزاری روسی اینترفاکس مصاحبه می‌کرد، افزود: اگر تصمیم گرفتند که این اقدام را [ رای گیری طرح در روز پنجشنبه در شورای امنیت] انجام دهند، با آنکه می دانند که این طرح از نظر ما مردود است، اجازه تصویب شدن آن را نمی‌دهیم.

وی تاکید کرد: این طرح کاملا غیر متوازن بوده و فقط به تنهایی وظایفی را علیه دولت سوریه تحمیل می کند که از دیدگاه روسیه مردود است.

کشورهای غربی روز چهارشنبه طی طرحی تصمیم دارند 10 روز به دولت سوریه برای خروج از شهرهای محل درگیری مهلت بدهند در غیر اینصورت تحریم‌های اقتصادی و سیاسی دیگری علیه آن تحمیل خواهند کرد.

این طرح را آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان فراهم کرده اند و بر اساس گفته دیپلمات‌ها روز پنجشنبه بررسی خواهد شد.

در برابر طرح کشورهای غربی، روسیه نیز طرحی را ارائه داده است که بر اساس آن ماموریت ناظران بین‌آلمللی در سوریه تمدید می شود.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان