جدیدترین آمارهای اقتصادی منتشرشده در آمریکا نشان می‌دهد که نرخ بیکاری سیاه‌پوستان این کشور همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد.
به گزارش ” خانه خشتی” به نقل از پایگاه سی‌ان‌ان مانی، با انتشار آمارهای اقتصادی جدید در آمریکا، مشخص شد که نرخ بیکاری سیاه‌پوستان در این کشور بار دیگر افزایش یافته است.
بر این اساس، تعداد کارجویان سیاه‌پوست نیز در مقایسه با ماه قبل با رشد حدود 1 درصدی روبرو شده است.
گزارش وزارت کار آمریکا که روز جمعه منتشر شد، نشان می‌دهد که نرخ بیکاری سیاه‌پوستان آمریکا از 13.6 درصد ماه می به 14.4 درصد در ماه ژوئن رسیده است. این در حالی است که نرخ بیکاری سفیدپوستان در این کشور 7.4 درصد و نرخ بیکاری برای اسپانیولی‌های آمریکا 11درصد اعلام شده است.
البته افزایش نرخ بیکاری سیاه‌پوستان روند جدیدی نیست. از سال 2007 تاکنون نرخ بیکاری آمریکایی‌های سیاه‌پوست حدودا دو برابر شده است. همچنین نرخ بیکاری سیاه‌پوستان در آمریکا از ابتدای آغاز اعلام نرخ بیکاری در سال 1972، همواره حدودا دو برابر نرخ بیکاری برای سفیدپوستان بوده است.
آمارهایی که روز جمعه منتشر شده، همچنان نشان داد که جمعیت زنان بیکار در آمریکا، از زمان آغاز دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما تاکنون، 870هزار نفر افزایش یافته است.