در دیدار هیاتهای ایران و بولیوی مورد تاکید قرار گرفت: همگرایی بیش از پیش کشورهای مستقل در مسیر پیشرفت و سازندگی

  • شناسه خبر: 7441
در دیدار هیاتهای ایران و بولیوی مورد تاکید قرار گرفت: همگرایی بیش از پیش کشورهای مستقل در مسیر پیشرفت و سازندگی

خانه خشتی: روسای جمهور ایران و بولیوی با اشاره به اینکه دولت‌ها و ملت‌های ضد امپریالیستی باید در برابر فشارهای قدرت‌های استکباری در کنار یکدیگر باشند،بر توسعه و گسترش روابط و مناسبات همه جانبه میان تهران و لاپاز تأکید کردند. خانه خشتی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمموری، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز به […]

خانه » آخرین اخبار » در دیدار هیاتهای ایران و بولیوی مورد تاکید قرار گرفت: همگرایی بیش از پیش کشورهای مستقل در مسیر پیشرفت و سازندگی

خانه خشتی: روسای جمهور ایران و بولیوی با اشاره به اینکه دولت‌ها و ملت‌های ضد امپریالیستی باید در برابر فشارهای قدرت‌های استکباری در کنار یکدیگر باشند،بر توسعه و گسترش روابط و مناسبات همه جانبه میان تهران و لاپاز تأکید کردند.

خانه خشتی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمموری، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز به وقت محلی در جریان سفر به بولیوی و در مذاکرات مشترک هیأت‌های عالی‌رتبه با بیان اینکه دو کشور دارای ملت‌هایی هستند که برای دستیابی به عدالت، آزادی و احقاق حقوق خود در برابر فشارهای قدرت‌های مستکبر مبارزه می‌کنند، تصریح کرد: در شرایطی که سلطه‌گران و زیاده‌خواهان همه فرصت‌ها و امکانات جهانی را علیه ملت‌ها و دولت‌های عدالت‌طلب و آزادیخواه بکار گرفته‌اند، باید بیش از پیش در کنار یکدیگر باشیم، چرا که با هم بودن در حقیقت توان و ظرفیت‌های ما را چندین برابر خواهد کرد.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه با وجود فاصله جغرافیایی زیاد میان ایران و بولیوی، قلب ملت‌های دو کشور با هم بوده و دو ملت در یک جبهه قرار دارند، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت بولیوی را در راستای پیشرفت خود دانسته و با همه توان از گسترش روابط میان دو کشور در بخش‌های مختلف حمایت خواهد کرد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه باید همکاری‌ها و ملاقات‌های مقامات دو کشور در راستای تسریع در پیشرفت و توسعه همه جانبه ایران و بولیوی گسترش یابد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به طور همه جانبه از دولت و ملت بولیوی در مسیر پیشرفت و توسعه روزافزون حمایت کرده و آمادگی دارد تجربیات خود را در زمینه‌های گوناگون اقتصادی، کشاورزی، دامداری، رسانه‌ای، تجاری و سایر بخش‌ها در اختیار آنها قرار دهد.

رییس‌جمهور با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های گوناگون از جمله علم و فناوی، هوا و فضا، کشاورزی، صنعت و معدن، اقتصاد و پتروشیمی اظهار داشت:‌ قدرت ملت‌ها قدرتی بی‌پایان است و مطمئناً هر ملتی که بتواند روی پای خود بایستد به همه پیشرفت‌ها و سازندگی‌ها خواهد رسید.

اوو مورالس رییس جمهور بولیوی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر دکتر احمدی‌نژاد به کشورش با اشاره به عزم دولت و ملت این کشور مبنی بر گسترش روابط همه‌جانبه با کشورهای ضدامپریالیستی، بویژه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: توسعه روابط همه جانبه با ایران موجب تقویت بولیوی در بخش‌های مختلف خواهد بود و دولت و ملت بولیوی امروز از حضور رییس‌جمهور و مقامات عالیرتبه ایران در کشورشان بسیار خوشحال هستند.

مورالس با بیان اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و بولیوی بر پایه دوستی و علاقه متقابل شکل گرفته، خواستار افزایش سطح مراودات و همکاری های دو جانبه و بین‌المللی میان دو کشور شد.

همکاری در زمینه های بهداشت، درمان و سلامت، احداث کارخانه‌، انتقال تجربیات و آموزش در عرصه های مختلف تجاری، کشاورزی و صنایع نفت و گاز از دیگر محورهایی بود که روسای جمهور و هیات‌های عالیرتبه ایران و بولیوی بر آن تاکید کردند.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان