به گزارش «خانه خشتی»به نقل از خبرگزاری فارس: مسئول جمعیت هلال‌احمر رفسنجان گفت: دانش‌آموزانی که اتوبوس حامل آنها بر اثر بارش برف به لبه پرتگاهی در 40 کیلومتری رفسنجان هدایت شد، نجات یافتند.
حسن امینی‌رنجبر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رفسنجان اظهار داشت: صبح امروز اتوبوسی حامل 40 دانش‌آموز که از اردوی مشهد به انار بر می‌گشتند بر اثر بارش برف اتوبوس آنها به لبه پرتگاهی در 40 کیلومتری رفسنجان هدایت شد.

وی افزود: دو اکیپ از نیروهای امداد جاده‌ای هلال‌احمر رفسنجان و اداره راه و همچنین 115 زرند این اتوبوس را که نزدیک به سقوط کردن بود نجات داده و دانش‌آموزان در محل اورژانس 115 جاده‌ای روستای دره‌جوز اسکان داده شدند تا پس از باز شدن راه توسط امدادگران جاده، اتوبوس آنها را به مقصدشان برساند.

وی افزود: بر اثر لغزنده بودن جاده سرچشمه و خارج شدن اتومبیل‌ها از جاده و بسته شدن راه اکیپی از نیروهای امداد جاده‌ای هلال‌احمر وارد عمل شده و خودورهایی که در برف مانده بودند را نجات دادند.

امینی‌رنجبر خاطرنشان کرد: جاده سرچشمه هم‌اکنون نیمه‌باز است، اما با این وجود هماهنگی نیروی انتظامی و اداره راه را می‌طلبد در صورت یخ زدن جاده در محل مستقر باشند تا حوادث احتمالی را پوشش دهند.

وی به برف‌گیر شدن جاده راویز نیز اشاره و بیان کرد: اکیپی از امداد جاده آن منطقه را نیز پوشش می‌دهند و به یاری در راه ماندگان این جاده می‌شتابند.