مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد: تعیین مهلت 20 روزه برای تبدیل بنزین 100 به 400 تومانی

  • شناسه خبر: 5530
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد: تعیین مهلت 20 روزه برای تبدیل بنزین 100 به 400 تومانی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر این‌که تاکنون تصمیمی برای چگونگی عرضه‌ بنزین با نرخ یا سهمیه جدید به شرکت ملی پخش ابلاغ نشده است، از تعیین مهلت 20 روزه برای تبدیل بنزین 100 تومانی به 400 تومانی خبر داد. به گزارش “خانه خشتی” به نقل از  (ایسنا)، جلیل سالاری با […]

خانه » آخرین اخبار » مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد: تعیین مهلت 20 روزه برای تبدیل بنزین 100 به 400 تومانی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر این‌که تاکنون تصمیمی برای چگونگی عرضه‌ بنزین با نرخ یا سهمیه جدید به شرکت ملی پخش ابلاغ نشده است، از تعیین مهلت 20 روزه برای تبدیل بنزین 100 تومانی به 400 تومانی خبر داد.

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از  (ایسنا)، جلیل سالاری با اعلام این‌که تاریخ مصرف کارت‌های موقت سوخت تا پایان اردیبهشت‌ماه است، گفت: در حال حاضر شش میلیون لیتر بنزین 100 تومانی در این کارت‌ها ذخیره شده است.

وی با اعلام این‌که مصرف روزانه بنزین 100 تومانی بین 1.6 تا 1.7 میلیون لیتر در روز است، گفت: کارت‌های موقت سوخت مربوط به نهادهای دولتی، برخی سازمان‌ها و خودروهای سواری است که در زمینه‌ حمل‌ونقل فعال هستند.

وی در پاسخ به این سوال ایسنا که با توجه به این‌که کارت‌های موقت از دی‌ماه 89 تاکنون با بنزین 100 تومانی شارژ نشده‌اند و با توجه به کاربرد آنها در امور حمل‌ونقلی این شبهه ایجاد می‌شود که چرا تاکنون سهمیه‌ بنزین یارانه‌ای آنها پایان نیافته توجیح کرد: به هر دلیلی ممکن است مجموعه‌ای که برای آن این کارت صادر شده است، از آن استفاده نکند البته کارت‌های موقت حجمی اکنون غیرفعال هستند.

به گفته‌ وی کارت‌های موقت از 100 لیتر تا 1200 لیتر در بین سال‌های 87 تا 88 صادر شده‌اند.

سالاری با بیان این‌‌که در حال حاضر بیشترین سوخت‌گیری کارت‌های دارای بنزین 100 تومانی از همین کارت‌های موقت است، گفت: در صورت مصرف‌نشدن سهمیه بنزین کارت‌ها موقت تا پایان اردیبهشت‌ماه این سهمیه حذف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تعیین زمان 20 روزه برای تبدیل بنزین 100 تومانی به 400 تومانی کارت‌های معمولی گفت: افرادی که تا پایان ماه جاری بنزین 100 تومانی خود را مصرف نکنند از پنج تا 25 خرداد‌ماه مهلت دارند که با انجام یک‌بار سوخت‌گیری سهمیه بنزین یارانه‌ای خود را به بنزین با نرخ 400 تومان تبدیل کنند.

سالاری در مورد این‌که اگر فردی در این مدت زمانی نتواند بنزین یارانه‌ای خود را به بنزین نیمه‌یارانه‌ای تبدیل کند، آیا بنزین 100 تومانی آن حذف خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: علی‌رغم این‌که زمان معقولی برای انجام این کار تعیین شده اما در مورد حذف این سهمیه تاکنون تصمیمی گرفته نشده است.

به گفته او اکنون حجم بنزین 100 تومانی ذخیره در کارت‌ سوخت به 60 میلیون لیتر رسیده بود.

او با اشاره به این‌که در حال حاضر 0.8 درصد کارت خودروهای سواری و 0.3 درصد کارت‌های موتورسیکلت‌ها دارای بنزین 100 تومانی است، گفت: از 10 میلیون خودروی سواری 80 هزار دستگاه دارای سهمیه‌ بنزین 100 تومانی بالای 100 لیتر هستند که این عدد برای موتورسیکلت‌ها 31 دستگاه است.

سالاری با تاکید بر این‌که افزایش مصرف بنزین 100 تومانی موجب افزایش مصرف کل بنزین کشور نشده است، اعلام کرد: در حال حاضر روزانه 1.7 تا 1.8 میلیون لیتر بنزین 100 تومانی، 43 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی، 10 تا 11 میلیون لیتر 700 تومانی و سه میلیون لیتر بنزین سوپر مصرف می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که تاکنون تصمیمی برای چگونگی عرضه‌ بنزین با نرخ یا سهمیه جدید به شرکت ملی پخش ابلاغ نشده است، تصریح کرد: هم‌چنین برای مصرف بنزین 400 تومانی در کارت‌های سوخت نیز تاکنون مهلت زمانی مشخص نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از تبدیل یک میلیون کارت هوشمند سوخت به کیف پول الکترونیکی برای پرداخت بهای سوخت خبر داد و افزود: این تعداد معادل پنج درصد کارت‌های سوخت فعال کشور است که برای افزایش تعداد آن باید در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت بگیرد.

سالاری در پایان ضریب امنیت سامانه هوشمند سوخت را در مقابل بد‌افزار‌ها و هک بالا دانست و توضیح داد: سیستم سامانه‌ هوشمند سوخت به اینترنت ارتباطی ندارد و جدا از آن طراحی شده است، ضمن این‌که با بستن درگاه‌های این سامانه امکان اتصال فلش یا یواس‌پی برای اخلال در سامانه وجود ندارد.

برچسب ها:
مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي خبر داد: تعيين مهلت 20 روزه براي تبديل بنزين 100 به 400 توماني
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان