به گزارش “خانه خشتی” به نقل از دانا، در حالی که امسال از سوی رهبری به نام فرهنگ نام گذاری شده است، بسیاری از مسئولین دانشگاه ها برخلاف توصیه های فرهنگی رهبری به دنبال اجرای موسیقی زنده در دانشگاه خود هستند.

در همین راستا اخیراً بخشنامه ای در خصوص تاکید بر اجرای موسیقی زنده در برنامه های دانشگاه آزاد به برخی از واحدهای دانشگاه آزاد در کشور ابلاغ شده است.

گفته می شود این بخشنامه توسط  یکی از معاونان دانشگاه آزاد صادر شده است که ضمن پافشاری بر اجرای موضوع زنده و شاد و مفرح بودن موسیقی، این اقدام را از ملزومات داشتن دانشگاهی مفرح و شاد دانسته است.

در حالی برگزاری کنسرت‌های موسیقی به اولویت‌های فرهنگی دانشگاه‌های آزاد تبدیل شده است، که طبق فرموده رهبر انقلاب موضوع نوع ترویج موسیقی در دانشگاه‌ها باید جدی تلقی شود.

مسائل فرهنگی کشور به ویژه مسئله فرهنگ در دانشگاه ها یکی از دغدغه های رهبر انقلاب در سال جاری بوده، با اجرای این بخشنامه می توان بی توجهی مسئولین به دستورات رهبری را در دانشگاه آزاد بیش از پیش دید.

پیش از این نیز بسیاری از دانشجویان دانشگاه های کشور به ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد نسبت به اجرای موسیقی زنده در این دانشگاه ها اعتراض کرده بودند.

انتهای پیام/