چشم انداز ناشی از گسترش تروریسم داعشی و ماهیت این گروه نشان از این دارد که تفکر و اندیشه جهادی آن از عقبه فکری، مالی و…برخوردار است که باید به آن بیندیشیم و ببینیم داعش برایمان یک فرصت و یا تهدید است؟! بلا شک به این نتیجه خواهیم رسید که ما تا کنون کوتاهی کرده ایم و باید فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس را نهادینه نمائیم.

پدیده داعش امروز برای بسیاری از کشورها از جمله سوریه، عراق و لبنان به عینه تبدیل به تهدید شده است، تهدیدی که می تواند برای کشورهایی مانند عربستان، لیبی، اردن و…به جهت پولساز بودن آنان هدف بعدی باشند، زیرا با خیز به سمت لیبی عملا داعش به مناطق بیشتری از آفریقا که بستر بروز ناآرامی در آنان وجود دارد نزدیک خواهد شد.

همه اینها را نوشتم تا ببینیم اساسا ما چه میزان از دفاع مقدس، فرهنگ مقاومت، ویژگیهای خاص جبهه ها و روحیه رزمندگان سپاه اسلام را رونمائی کرده ایم؟؟؟ آیا ما همه ناگفته ها و زوایای پنهان و آشکار دفاع مقدس و توطئه های سیاسی پشت پرده تجاوز اردوگاه نظام سلطه به کشور عزیزمان ایران را برای جوانان این مرز و بوم که جنگ و دفاع مقدس را ندیده اند بر ملا کرده ایم، اصلا از سال 1370 به بعد چه مقدار از نقش اردوگاه نظام سلطه ولو مختصری از نقش آمریکا و همپیمانان او در تسلیح عراق به سلاح های شیمیائی و کشتار جمعی مردم ایران و عراق یا کشتار  مردم سردشت را جلوی دوربین سینمای ایران برده ایم.

بیائید قبل از این که از سوی کانون های نظام سلظه بیشتر از گذشته برای فروپاشی ایدولوژیک جوانان این مرز و بوم هجمه، شبیخون و ناتوی فرهنگی تدارک ببینند فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس را نهادینه نمائیم.

یادمان باشد که در سال 1986 یعنی سال 1365 فوکویاما در کنفرانس”باز شناسی هویت شیعه”در اورشلیم گفت باید سیاست های بی اعتبار کردن اسطوره ها و قهرمانان انقلاب و جنگ را به هر شکل در سخنرانیها، کتابها، داستانها و فیلم های دفاع مقدس و جنگ تحمیلی اسطوره زدائی نمائیم، بایستی ماهیت دفاع مقدس از طریق زیر علامت سوال بردن آرمانها و اهداف آن وارونه جلوه داده شود و به خصوص ارزشها و اسطوره های آن که همواره این دفاع را بعنوان پتانسیل عملیاتی انقلاب زنده نگه می دارد، مورد هتک و بی حرمتی قرار گیرد.

بیائید همه با هم”از دفاع مقدس”دفاع کنیم؟!.

یادداشت از: هوشنگ حمزه نژاد