رضا امیر حسینی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) رفسنجان در گفت و گو با “خانه خشتی“، با تبریک سالروز ازدواج خجسته و مبارک امیر المومنین حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) و آغاز هفته ازدواج ، اظهار داشت: تعداد دختران در شرف ازدواج تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) رفسنجان 295 نفر است که از ابتدای سال تاکنون جهیزیه نزدیک به 48 نفر از این دختران پرداخت و 35 نفر نیز در نوبت حمایت قرار دارند.

وی افزود: همچنین در سال جاری کمک هزینه ازدواج مجدد 9 نفر از زنان سرپرست خانوار این نهاد به میزان 2 میلیون تومان برای هر نفر پرداخت شده است.

امیر حسینی خاطر نشان کرد: در سال گذشته 215 مورد تهیه جهیزیه ی ازدواج توسط کمیته امداد رفسنجان انجام گرفته است.

وی به برگزاری کلاس های آموزشی ویژه زوج های جوان قبل و بعد از ازدواج اشاره کرد و بیان داشت: اعطای تسهیلات به مددجویان تحت پوشش و فرزندان آنان تا سقف 50 میلیون تومان در زمینه اشتغال از دیگر حمایت های کمیته امداد امام (ره) رفسنجان در امر ازدواج است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) رفسنجان عمل به سیره امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) در امر مقدس ازدواج و اداره کانون خانواده را لازم برشمرد و گفت: ازدواج آسان و آگاهانه می تواند موجب پیشگیری از شیوع آسیبهای فردی،اجتماعی از قبیل طلاق ،اعتیاد، بزهکاری و…در جامعه گردد.