به گزارش “خانه خشتی”، مدیر کارخانه اروند چرخ رفسنجان در همایش فاتحان اروند با اشاره به دلاور مردی های شهدای گردان 410 غواص رفسنجان، گفت: عظمتی که جوانان اروند از خود باقی گذاشتند، برای ما مایه افتخار است.

احسان ادامه داد: نام نهادن اروند چرخ به یاد فاتحان اروند موجب قوت قلب ماست و به روح همه آن ها درود می فرستیم که در جبهه های حق علیه باطل حضور یافتند و نام ایران را بزرگ کردند.

وی در ادامه به اقدامات گسترده کارخانه اروند چرخ در طول 10 سال فعالیت خود اشاره کرد و افزود: اروند چرخ در کمتر از 30 ماه بزرگ ترین کارخانه تولید رینگ آلومینیوم ایران را تحت لیسانس یکی از معتبرترین سازنده های دنیا احداث نمود و به تولید انبوه رسید.

احسان از اشتغال 200 نیروی جوان در کارخانه خبر داد و گفت: نزدیک به 100 درصد کارکنان این کارخانه جوانان بومی و تلاشگر رفسنجان هستند که با پیچیده ترین دستگاه ها و ماشین ها کارخانه را اداره می کنند و کلیه تعمیرات را انجام می دهند و نیاز ما به متخصصین خارج از کشور را به صفر رسانده اند.

مدیر کارخانه عدم تأثیر تحریم ها بر تولید شرکت را از الطاف خداوند دانست و گفت: اروند چرخ به استانداردهای بزرگ دنیا نزدیک شده است و اولین عرضه کننده رینگ آلومینیوم به شرکت های سازنده خودروهای خارجی می باشد، که خوشبختانه در بازار داخل نیز موفق بوده است.

احسان به ایجاد نزدیک به 4 هزار شغل غیر مستقیم توسط کارخانه اشاره کرد و گفت: شرکت به سمت تنها سازنده رینگ آلومینیوم کشور می رود و کمتر از 7 ماه دیگر به ظرفیت کامل می رسد.