رئیس پایگاه انتقال خون رفسنجان

اهدای خون زن و مرد ندارد/بانوان از سلامت خونی بیشتری برخوردار هستند

  • شناسه خبر: 40570
اهدای خون زن و مرد ندارد/بانوان از سلامت خونی بیشتری برخوردار هستند

رئیس پایگاه انتقال خون رفسنجان گفت : خانم ها از سلامت خونی بیشتری برخوردار هستند لذا می طلبد با فرهنگ سازی، بانوان را در راستای اهدای خون ترغیب کرد. به گزارش خبرنگار”خانه خشتی”، مهدی محمد حسینی در آیین تجلیل از اهدا کنندگان خون در رفسنجان افزود : سال گذشته 12 هزارو 774  نفر در رفسنجان به […]

خانه » آخرین اخبار » اهدای خون زن و مرد ندارد/بانوان از سلامت خونی بیشتری برخوردار هستند

رئیس پایگاه انتقال خون رفسنجان گفت : خانم ها از سلامت خونی بیشتری برخوردار هستند لذا می طلبد با فرهنگ سازی، بانوان را در راستای اهدای خون ترغیب کرد.

به گزارش خبرنگار”خانه خشتی”، مهدی محمد حسینی در آیین تجلیل از اهدا کنندگان خون در رفسنجان افزود : سال گذشته 12 هزارو 774  نفر در رفسنجان به مرکز انتقال خون مراجعه کردند که  19 درصد از این تعداد معادل دو هزار و 417 نفر، به دلیل سلامت نبودن معاف شدند و 10 هزار و 356 نفر توانستند خون اهدا کنند.

وی با اشاره به اینکه 341 نفر از اهداکنندگان خانم بودند اضافه کرد : خانم ها از سلامت خونی بیشتری برخوردار هستند لذا می طلبد با فرهنگ سازی، بانوان را در راستای اهدای خون ترغیب کرد.

وی ادامه داد : 5 هزار و 873 نفر برای اولین بار در سال گذشته در این پایگاه خون اهدا کردند وهمچنین بیش از 5 هزار و 800 نفر به طور مستمر هستند یعنی سالی حداقل دو بار خون اهدا می کنند .

محمدحسینی با بیا اینکه آمار اهداکنندگان خون در رفسنجان معادل 57 درصد که دو درصد بالاتر از میانگین کشوری  است افزود : 87 درصد در مراکز انتقال خون رفسنجان و 13 درصد به صورت سیار در ادارات و بخشهای مختلف شهرستان خون گیری انجام می شود.

وی عنوان کرد : پارسال بیش از بیست هزار واحد خون اهدا شد که از این میزان هشت هزار و 117 واحد خون به کرمان ، 5 هزار  واحد برای 240 بیمار تالاسمی کهنوج و 800 واحد نیز به استان اصفهان ارسال شده است.

وی تصریح کرد : همچنین از این میزان اهدای خون 5600 واحد برای بیماران در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) و 512 واحد نیز در مرکز نیک نفس رفسنجان مصرف شده است.

محمدحسینی خاطرنشان کرد : سالانه بیش از 500 هزار نفر در دنیا قربانی کمبود خون می شوند که 99 درصد از انها در کشورهای در حال توسعه است.

وی گفت : یکی از اهداف سازمان جهانی انتقال خون ، افزایش کمیت اهدای خون است تا به بیماران نیازمند کمک شود و بهبود یابند.

محمدحسینی به مرگ و میر ناشی ازاختلالات بارداری اشاره کرد و افزود : در این باره روزانه در جهان بیش از 800 نفر  جان خود را از دست می دهند و بیشترین آمار نیز در کشورهای آسیا و آفریقا اتفاق میافتد.

وی تصریح کرد : برخی زنان باردار در هنگام زایمان جان می دهند که این میزان نیز زنان بین 14 تا 44 ساله را در بر می گیرد.

رئیس پایگاه انتقال خون رفسنجان گفت : بخش عمده جراحی ها و درمانها وابسته به خون است و اگر خون در دسترس نباشد جراحی امکان پذیر نیست پس چه خوب است کار نیکو انجام دهیم و برای نجات جان انسانهای درمانده و بیمار از نعمت خدادادی که در اختیار داریم کمکی بدهیم .

برچسب ها:
اهدای خون زن و مرد ندارد/بانوان از سلامت خونی بیشتری برخوردار هستند
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان