به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  “بوتیانیوز” رحیم احمدی روشن در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار “بوتیانیوز” در کرمان مطالب ذیل را عنوان نمود

احمدی روشن اظهار داشت: فرزند شهید احمدی روشن ذهن و هوش بالای دارد و مثل پدرش هوشمند و با ذکاوت است و امیدوارم آینده ای مانند پدر شهیدش داشته باشد و امیدوارم جای پدرش را بگیرد و چراغ دل ما شود.
وی افزود: آن خصوصیاتی که باعث شهادت آقا مصطفی شد، احترام وافر به پدر و مادر بود و هرگاه پدر و مادری در حق فرزندشان دعا کنند حتما به آرزوی خود خواهد رسید و هر وقت به مردم خدمت کنیم خداوند جواب خدمت ما را خواهد داد و آن هنگام که پیرو ولایت باشیم خداوند اجرمان را بدون مزد نخواهد گذاشت و با این خصوصیات بنده خوبی برای خدا خواهیم بود.
پدر شهید احمدی روشن گفت: خداوند می فرماید “بندگان خود را با ترس امتحان می کنم” و خداوند به گنجایش بندگانش نگاه می کند و کسانی که در مورد مذاکره با امریکا صحبت می کنند مورد امتحان خداوند قرار گرفته اند و قطعا از این امتحان سربلند بیرون نخواهند آمد.
وی تصریح کرد: زیر سلطه امریکا و استکبار رفتن سرافکندگی و مردودی را از نظر ملت و خداوند در بر دارد و هرگز نباید مرعوب دشمنان شویم.
احمدی روشن خاطرنشان کرد: دشمن نسبت به اوایل انقلاب جایگاهی ندارد و به دریوزگی افتاده است.
وی اذعان داشت: متاسفانه هنوز بعضی خواص ما بیدار نشدند و نمی پذیرند که ملت ما سربلند شده است و این اشتباه خیلی بزرگی است.
احمدی روشن تاکید کرد: با وجود این مجاهدت هایی که شهدا انجام داده اند اگر پایان کار مذاکره باشد قطعا شهدا هیچ زحمتی برای انقلاب نمی کشیدند و آن ها شهید شدند تا زیر بار مستکبران نرویم.
وی با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در منزل شهید احمدی روشن گفت: رهبری فرمودند” شهادت این جوان مانند تیری در قلب ما نشست” و این موضع گیری ایشان برای ما خیلی عجیب بود و همچنین فرمودند “مصطفی ما” که برای ما مسلم شد مصطفی محدود به ما نیست و متعلق به همه ملت های آزاده دنیا است.
احمدی روشن خاطرنشان کرد: زمانی که مبارزان جنبش وال استریت عکس مصطفی را در دست می گیرند، نشان دهنده جهانی بودن تفکر و شخصیت مصطفی است.
احمدی روشن اظهار داشت: در زمان اصلاحات یک روز مصطفی را به شدت ناراحت دیدم و از او علتش را پرسیدم و او تعلیق برنامه های هسته ای را از سوی دولت دلیل غمگینی اش اعلام کرد و به شدت با این طرح مخالف بود.