به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  فارس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سپر دفاع موشکی در خلیج فارس کاری آمریکایی- اسرائیلی است و به دوستان خود توصیه کردیم وارد این حوزه‌ها نشوند.
سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  در خصوص بحث استقرار سپر دفاع موشکی در خلیج فارس گفت: این نظام سپر دفاع موشکی کار آمریکایی- اسرائیلی است و همه باید توجه داشته باشند هرکسی که در این حوزه وارد شود در واقع در نقشه آمریکا و اسرائیل عمل می‌کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: ما از اول این کار را رد کردیم و آن را مغایر با امنیت منطقه دانستیم و به دوستان خود توصیه کردیم سعی کنند وارد این حوزه‌ها نشوند.

برخی منابع در روزهای اخیر با اشاره به دیدار هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا و ملک عبد الله بن عبد العزیز پادشاه عربستان، از پیشنهاد امریکا به عربستان برای ایجاد یک سپر موشکی در حاشیه جنوبی خلیج فارس جهت مقابله با خطر هسته‌ای ایران در برابر کشورهای عربی خبر داده بودند.

یک منبع آگاه در هیئت همراه با وزیر خارجه آمریکا نیز گفته بود که ایجاد این سپر موشکی و گفتگو برسر آن با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس پایه و اساس سفر کلینتون به منطقه را تشکیل داده است.

وی در ادامه افزود: وزیر خارجه آمریکا قرار است، طرح ایجاد این سپر موشکی منطقه‌ای را در نشست شورای همکاری خلیج فارس که در آن حضور خواهد یافت، مطرح کند.