ایران بزرگترین خودروساز جهان اسلام :ایران برای سومین سال پیاپی بزرگترین خودروساز جهان اسلام شد.

  • شناسه خبر: 2472
ایران بزرگترین خودروساز جهان اسلام :ایران برای سومین سال پیاپی بزرگترین خودروساز جهان اسلام شد.

به گزارش خانه خشتی به نقل از مشرق ،براساس آمار انجمن جهانی خودروسازان مجموع تولید خودرو در ایران در سال 2011 میلادی با رشد 3.1 درصدی نسبت به سال 2010 به یک میلیون و 648 هزار و 505 دستگاه رسید. ایران از سال 2009 تاکنون بزرگترین خودروساز جهان اسلام بوده است. عنوانی که پیش از آن […]

خانه » آخرین اخبار » ایران بزرگترین خودروساز جهان اسلام :ایران برای سومین سال پیاپی بزرگترین خودروساز جهان اسلام شد.
خودروسازی ایران

خودروسازی ایران

به گزارش خانه خشتی به نقل از مشرق ،براساس آمار انجمن جهانی خودروسازان مجموع تولید خودرو در ایران در سال 2011 میلادی با رشد 3.1 درصدی نسبت به سال 2010 به یک میلیون و 648 هزار و 505 دستگاه رسید. ایران از سال 2009 تاکنون بزرگترین خودروساز جهان اسلام بوده است. عنوانی که پیش از آن در اختیار ترکیه بود.

در سال گذشته میلادی بعد از ایران کشورهای ترکیه، اندونزی، مالزی، ازبکستان و مصر در رده های بعدی بزرگترین خودروسازان جهان اسلام قرار گرفتند.

تولید خودرو در مالزی و مصر در سال قبل کاهش یافته اما در سایر کشورهای اسلامی با رشد مواجه شد. بیشترین رشد تولید خودرو نیز در بین کشورهای اسلامی مربوط به اندونزی به میزان 19.3 درصد بوده است. این در حالی است که تولید خودرو در مصر بالغ بر 30 درصد طی سال قبل کاهش یافت.

رشد تولید خودرو در ایران در سال‌های 2009 و 2010 میلادی نیز به ترتیب 9.4 و 14.7 درصد از سوی انجمن جهانی خودروسازان اعلام شده بود.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان