وزیر کشور اعلام کرد:با توافق شورای نگهبان، روز جمعه 15 اردیبهشت ماه 1391، انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در 33 حوزه انتخابیه که انتخابات در آنها به دور دوم کشیده شده برگزار خواهد شد.به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  ایرنا، ‘مصطفی محمدنجار’ این مطلب را امروز -شنبه- در آخرین نشست استانداران سراسر کشور در سال 90، که با حضور ریاست جمهوری و معاون اول رییس‌جمهوری، وزرای جهاد کشاورزی، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه مدیران استانی برگزار شد، بیان کرد.

وزیر کشور افزود :در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تکلیف 65 کرسی باقیمانده با رقابت 130 نفر از نامزدها مشخص خواهد شد.وزیر کشور افزود: همکارانمان در ستاد انتخابات، ستادهای استانی و هیات‌های اجرایی، همه تمهیدات لازم را برای برگزاری شایسته مرحله دوم انتخابات پیش‌بینی و اتخاذ کرده‌اند.

محمدنجار همچنین به حضور بسیار گسترده و هوشمندانه مردم در عرصه مهم و حساس نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آستانه بهار اشاره کرد و گفت: از این حضور گسترده ملت در بهار دیگری از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم.

** خواسته وزیر کشور از استانداران برای کنترل بازار و تسهیل در سفرهای نوروزی

وزیر کشور همچنین در آخرین نشست استانداران سراسر کشور در سال 90 بر ضرورت تسهیل در انجام سفرهای نوروزی هموطنان تأکید کرد و گفت: باید تلاش خود را به انجام بهتر و شایسته این شور و نشاط اجتماعی در محیطی کاملاً شاداب، ایمن، باطراوت و ارزش مدار معطوف کنید.

وی ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال نو و آرزوی سالی سرشار از سلامتی و بهروزی برای هموطنان، خطاب به استانداران سراسر کشور بر کنترل و تنظیم بازار بویژه بازار شب عید تاکید کرد و گفت: تداوم نظارت جدی همه دستگاه‌های مسوول و برخورد قانونی و جدی با محتکران و فرصت‌طلبان ضروری است.

براساس این گزارش، آخرین نشست استانداران سراسر کشور در سال 90 ، امروز (شنبه) با حضور ریاست جمهوری و معاون اول رییس‌جمهوری ، وزرای جهاد کشاورزی، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه مدیران استانی برگزار و بر ضرورت توسعه بخش کشاورزی و استفاده از ظرفیت‌های فراوان این بخش تاکید شد.