مدیر مجتمع مس رفسنجان، صبح دیروز و در حاشیه مراسم جشن روز جهانی کارگر، در گفت و گوی اختصاصی با خانه خشتی، نقش تحریم ها را در ایجاد مشکلات برای شرکت های داخلی و به خصوص شرکت مس حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: بخش عمده ای از این مسائل در کشور و در داخل استان حل شده است.

وی افزود: با تأمین بخشی از قطعات اصلی خارجی در داخل کشور، در زمینه ساخت داخل یگ گام به جلو رفته ایم.

وی اجرای عدالت در شرکت مس با توجه به بیانات مقام معظم رهبری را از مسائلی عنوان کرد که پیوسته در این مجتمع مورد توجه بوده است و گفت: ممکن است در جامعه کارگری چند هزار نفری و با سلایق و تفکرات گوناگون این مسئله بعید به نظر برسد، اما معمولاً عدالت اجرا شده است؛ در واقع شرکت مس در زمینه پرداخت حقوق کارگران، نسبت به سایر شرکت ها پیشرو بوده است.

مهندس محمدی از برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در سطح مجتمع و با حضور نمایندگان کارگری خبر داد و بیان داشت: با برگزاری جلسات متعدد با حضور مدیران و سرپرستان، مشکلات کارگران را بررسی می کنیم.

وی در خصوص مسائل فرهنگی و واکنش شرکت مس نسبت به این گونه مسائل در شهرک مس سرچشمه به خبرنگار ما گفت: وضعیت فرهنگی شهرک در مقایسه با جاهای دیگر در حد مطلوبی است و طرح هایی هم در دست اجراست که با انجام آن ها بهتر خواهد شد.

مدیر مجتمع مس رفسنجان در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار ما راجع به قرارداد 2430، تأکید داشت: شرکت مس یک شرکت خصوصی است و قرارداد 2430 مانند سایر قراردادها اجرا می شود.