به گزارش خانه خشتی، جمعی از مردم دهستان بیاض در نامه ای خطاب به رئیس جمهور، جوی سازی های اخیر در شهرستان انار مبنی بر الحاق این شهرستان به استان یزد را محکوم کرده و خواستار برخورد با مسببین این گونه جو سازی ها شدند.

متن کامل نامه که یک رونوشت از آن به بیاض نیوز ارسال شده است به این شرح می باشد :

 

 

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر احمدی نژاد

با سلام و ادب

احتراما پیرو پاره ای جو سازی ها ی یک سایت اینترنتی  و عده ای خاص در شهر انار  و انتشار نتایج یک نظر سنجی که فاقد هرگونه  اعتباری است، مبنی بر الحاق شهرستان  انار به استان یزد  مواردی به استحضار حضرتعالی می رساند:

1-       ما  امضا کنندگان ذیل اهالی  دهستان بیاض، تا ابد به کرمانی بودن خود و پیوند عمیق تاریخ و تمدن دیارمان با ملک کریمان  افتخار نموده و  با دلبستگی و تعلق خاطر تمام به پای  خوب و بد  مام کهنمان  کرمان عزیز می مانیم و هرگونه انفکاک از این  دیار تاریخی و گهواره تمدن  را  شدیدا  رد و جوسازی های اخیر را محکوم می نماییم.

2-       در صورتی که  به گفته این سایت اهالی شهر انار تمایل  به الحاق به استان یزد دارند، استدعای عاجزانه داریم قبل از این الحاق، دهستان بیاض همچون قرون گذشته به دامان  شهرستان رفسنجان  بازگردد. چرا که هیچ قرابتی بین اهالی این منطقه و استان یزد نمی بینیم.

3-       مدتی است  یک سایت اینترنتی(به نام انارپرس)  به گردانندگی یک  خبرنگار   ساکن شیراز که سالهاست در انار و استان کرمان سکونتی نداشته است در مسائل مختلف شهرستان  به دخالت پرداخته و تلاش دارد با فرا فکنی  در افکار عمومی  نظرات انحصارطلبانه تعداد قلیلی از همفکران خود را به عنوان اکثریت مردم شهرستان جلوه دهد. که این موضوع(الحاق به استان یزد) یکی از این موارد است . لذا از جنابعالی استدعا داریم تا از طریق دستگاههای فرهنگی تحت امر نسبت به کنترل نامبرده به هر نحو که صلاح می دانید امر به اقدام فرمایید.

هرچند که از روی کریمان خجلیم                     غم نیست که پرورده این آب و گلیم

در روی زمین نیست چو کرمان جایی            کرمان دل   عالم  است و ما اهل دلیم

با تقدیم احترام و آرزوی توفیق

منبع:بیاض نیوز