معاون سیاسی فرمانداری رفسنجان از ثبت نام 39 کاندیدای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای رفسنجان خبر داد

  • شناسه خبر: 17243
معاون سیاسی فرمانداری رفسنجان از ثبت نام 39 کاندیدای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای رفسنجان خبر داد

معاون سیاسی فرمانداری رفسنجان با اعلام این خبر افزود: با گذشت دو روز از آغاز ثبت نام کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای رفسنجان، 39 نفر جهت حضور در شوراها نام نویسی کرده اند که از این تعداد، 35 نفر کاندیدای شورای روستایی و 4 نفر کاندیدای شورای شهر هستند. به گفته معاون سیاسی فرمانداری […]

خانه » آخرین اخبار » معاون سیاسی فرمانداری رفسنجان از ثبت نام 39 کاندیدای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای رفسنجان خبر داد

معاون سیاسی فرمانداری رفسنجان با اعلام این خبر افزود: با گذشت دو روز از آغاز ثبت نام کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای رفسنجان، 39 نفر جهت حضور در شوراها نام نویسی کرده اند که از این تعداد، 35 نفر کاندیدای شورای روستایی و 4 نفر کاندیدای شورای شهر هستند.

به گفته معاون سیاسی فرمانداری رفسنجان، تفاوت انتخابات شوراهای شهر و روستای امسال، اضافه شدن اعضا و میزان تحصیلات آن هاست.

محمدی بهجت تعداد اعضای شورا در شهرهای با 20 هزار جمعیت را 5 نفر عنوان کرد و افزود: علاوه بر این دو نفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب خواهند شد.

وی ادامه داد: در شهرهای با جمعیت 50 هزار نفر، 7 عضو اصلی و 3 عضو علی البدل و در شهرهای با جمعیت 100 هزار و 200 هزار نفری به ترتیب 9 عضو اصلی، 4 عضو علی البدل و 11 عضو اصلی و 5 عضو علی البدل با رأی مردم انتخاب می شوند.

معاون سیاسی فرمانداری رفسنجان سطح تحصیلات اعضای شورا در روستاهای با جمعیت 200 خانوار را به اندازه خواندن و نوشتن اعلام کرد و افزود: سطح تحصیلات اعضای شورا در روستاهای بالای 200 خانوار بایستی حداقل دیپلم باشد.

محمدی بهجت تحصیلات اعضای شورای شهرهای 20 هزار نفر جمعیت را تا مقطع کاردانی عنوان کرد و گفت: برای شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت، مقطع تحصیلی کارشناسی مد نظر است.

وی تصریح کرد: برای این دوره از انتخابات شورا در رفسنجان، 11 نفر انتخاب می شوند که برای این منظور 260 شعبه اخذ رأی در شهر رفسنجان و روستاهای تابعه آن در نظر گرفته شده است.

برچسب ها:
تحصیلات اعضا رفسنجان شعبه اخذ رای شوراهای شهر و روستا معاون سیاسی فرماندار
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان