به گزارش خبرنگار “خانه خشتی” پروازهای فرودگاه رفسنجان عصر امروز با حضور مدیر کل فرودگاههای استان کرمان، نماینده مردم رفسنجان و انار و مسئولین شهرستان آغاز شد.

مهندس نخعی مدیر کل فرودگاههای استان کرمان در این مراسم گفت: با توجه به پتانسیل های بالقوه در این شهرستان از جمله معادن عظیم مس، کشاورزی و مراکز علمی _ پژوهشی و دانشگاهی، لزوم برقراری مجدد پروازهای فرودگاه رفسنجان صورت گرفت.

وی اظهار داشت: فرودگاه رفسنجان در سال 1370-1369 افتتاح و در سال 1387 به علت مشکلی که در عوامل پرواز وجود داشت، این باند عملیات بهسازی را با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد تومان شروع و در بهمن ماه 1390 به دست ریاست جمهور افتتاح گردید.

مدیر کل فرودگاههای استان کرمان افزود: در 6 ماهه دوم سال 1391 روشنایی و بهسازی عوامل پروازی و نصب دو دستگاه ژنراتول با قدرت 360 برای آماده بودن زیر ساخت های فرودگاه رفسنجان انجام شد که با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: بعد از اتمام بهسازی و همچنین اجرای روشنایی و ژنرال های برق اظطراری فرودگاه با تلاش مسئولین شهرستان و مدیر عامل فرودگاههای کشور نسبت به برقراری مجدد پروازها صورت گرفت.

مهندس نخعی خاطر نشان کرد: امروز با پروازهای برنامه ای در هفته، دو پرواز شنبه و چهارشنبه در حال انجام است و برای تداوم و افزایش این پروازها در مسیرهای مختلف، نیاز به حمایت مسئولین شهرستان و آژانس های هوایی داریم.